Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

daimler, xj40, 1992 - tylny wozek, cale zawieszenie, regeneracja - foto story

<< < (12/16) > >>

katar83:
I tu masz zdjecia lozysk i kawalek z workshop manuala jak ustawic preload, ale akurat ten obrazek jest niepelny i nie wiadomo jak to ustawic, trzeba by bylo w manualu poszukac dobrze, pewnie mam gdzies w XJSie ale to jest setki stron, moze wtom bedzie wiedzial, ciekawy jestem generalnie!  :-hehe

katar83:
Zapomnialem wspomniec, ze lozyska sa z dwoch zestawow, SKF jest nowy i sa dwa lozyska, Timken, jedno ze starych lozysk ktore przetrwalo zla podkladke dystans. Swoja droga w XJ40, sa tylko chyba dwa rodzaje tego dystansu, przynajmniej w tym twoim, wiec duzo latwiej trafic :)
Oba zestawy lozysk przyszly z nowymi uszczelniaczami, jakkolwiek stare byly w idealnym stanie zawsze. One maja tylko trzymac syf z dala od lozysk wiec jak nie ma dziur to zawsze sa ok.

jagmaniac:
dzieki, wkrecilem w miejsce ktore oryginalnie sie odznaczylo na tych stopkach podstawy lozyska, ta poprzeczna beleczka podtrzymujaca ma kwadratowe okienka, i te okienka odpowiednio odrysowaly sie na korozji tych stop od podstawy... mam nadzieje ze ok, jak nie  to bede musial jechac do ludzi od walow... chociaz to nie jest trudne, myslalem ze wiecej zabawy a to tylko zapewnienie by wal byl w linii prostej od mostu po skrzynie, i wymyslili to sznureczkowanie - w sumie sprytne - powiesze co trzeba gdy juz zmontuje wszystko do kupy by sie upwnic

to co mnie martwi, to nie wiem dlaczego nie mam podkladek pod ta podstawa - moze powinienem to dokupic

=====

no i zrobilem foto jak to wyglada po tym jak przykrecilem belke (inaczej sie nie da przykrecic, tam nie ma tolerancji lewo prawo wiec na pewno wrocila belka na swoje miejsce)
i jak zerkniesz na foto to ten wal wcale nie jest dokladnie centralnie tylko jest bardziej na prawo... mysle ze tak musi byc, bo i most jest niesymetryczny



a tutaj rzut jak to poskrecane...



co do lozysk w piascie, to dystanse przynajmniej u mnie:

kolo lewe 3.00mm,
kolo prawe 3.14mm



jagmaniac:
przy okazji - pytanie, czy moj furacz powinien tu miec jakas oslone tych katalizatorow? bo wyglada jakby tak, ale nie mam pojecia


katar83:
Dystanse masz wiec z pozniejszego XJ40, ja u siebie albo ostatnio dokupilem 3.06 albo 3.14 wlasnie.

Tlumik srodkowy ma oslone tylko od gory chyba, swoja droga moj byl dziurawy chyba w 8 miejscach, ale spawa sie bardzo dobrze :)

Co do podkladek, to jesli dobrze patrze na schemat to one reguluja wysokosc na jakiej jest lozysko walka i tym samym wysokosc na jakiej jest sam walek? Jesli tak to faktycznie by sie przydaly. Jak co to zawsze mozesz pozniej dolozyc, duzo roboty przy nich raczej nie ma. Cienka podkladka metalowa ma 1.016mm a ta grubsza aluminiowa niby 3.175mm.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej