Dział Techniczny > XE (2014 - obecnie)

Jakie tarcze hamulcowe tył polecacie?

<< < (6/7) > >>

stingear:
Witam, jeśli chodzi o tarcze w Jaguarze bezpośrednio, to się nie wypowiem, natomiast jeśli chodzi o marki i jakość, to już mogę nieco więcej powiedzieć.
Brembo bardzo dobre tarcze, Zimmermann omijam szerokim łukiem. Najlepsze tarcze, z jakimi miałem dotychczas styczność - mam je w Mazdzie, miałem i w Audi - stosunek ceny do jakości, a przede wszystkim jakości, to Mikoda. Nigdy mnie nie zawiodły.
Oczywiście nawiercane i nacinane - różnica w efektywności kolosalna. Dają radę tam, gdzie inne by już dawno temu wymiękły i to przy prędkościach koło 200km/h (mam ciężką nogę i brak limitów prędkości na większości autobahn w DE).
Tak więc do swojego Kitku na pewno będę za niedługo montował Mikoda.
Jeśli chodzi o klocki, to mogę z czystym sumieniem polecić EBC - profesjonalne klocki w dobrych cenach. Różnią się kolorem w zależności od wersji. Tu już pozostawię dowolność wg uznania osobistego. Aczkolwiek z tarczami Mikoda często są w zestawie dobre klocki albo "fabrycznie" montowane w danym aucie, albo od Mikoda.

Martino1905:
Czy zestaw tarcze+ klocki z BREMBO będzie dobrym wyborem do Jaguara?

stingear:
Nie wiem jak z klockami, ale tarcze mogę polecić. Mam z tyłu tarcze Brembo z klockami EBC GreenStuff. Jestem mega zadowolony.

zalluk:
cześć , ja ostatnio wymieniłem układ hamulcowy na BREMBO (tarcze i klocki kurews.....ko drogo  ) i problemy z hamulcami ustały , więc myślę że jak ten sam producent to nie ma problemu , wcześniej też kombinowałem z tanimi zamiennikami , no i kicha , więc jak to mówią tanio kupujesz 2x płacisz

czarny_kot:
Wie ktoś może jakie tarcze i zaciski są z tyłu w XE R-Sport AWD 300 KM? Wizualnie mają czerwone zaciski, ale nie wiem czy są większe niż standardowe.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej