Autor Wątek: Zakup XF  (Przeczytany 5343 razy)

Offline Tomasz D

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
Zakup XF
« dnia: Sierpień 20, 2020, 13:25:59 pm »
Dzień dobry,

Na wstępie chciałbym powitać wszystkich forumowiczów, nie mam jeszcze Jaguara, ale chyba przychodzi czas na jego zakup.
Szukam XF, benzyna 2013 - 2015, niestety raczej 2.0. gdyż ma służyć do codziennej jazdy.
Jako że na rynku w PL, w zasadzie są w większości samochody sprowadzone z USA, mam pytanie o doświadczenia w tym wzgledzie.
Jestem świadomy, że ogromna większość z nich jest po różnych kolizjach, mam znajomych którzy kupili w ten sposób samochody, część jest zadowolona, niektórzy niekoniecznie, ale tych jest mniej.
Myślałem o kupnie bezpośrednio w USA, ale pojawił się Covid i temat trochę się zdeaktualizował, więc szukam teraz w PL.
I teraz pytanie, czy jest możliwe, ze samochód z uszkodzonymi drzwiami i delikatnie błotnikiem może mieć w Carfax/Autocheck szkodę całkowitą ?
Opis i zdjęcia na aukcji zgadza się z raportem Carfax, uszkodzenia były na prawdę niewielkie.
Wiem, ze tam też picują samochody, przerzucają między stanami żeby zatrzeć historię, ale czasami chyba trafiają się jakieś w miarę mało uszkodzone sztuki.
Oczywiście nie kupię auta bez sprawdzenia w serwisie autoryzowanym lub nie, czy bez sprawdzenia jego dostępnej historii w USA.

Pozdrawiam
Tomasz
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2020, 14:52:35 pm wysłana przez Tomasz D »

Offline GTS.ELMER

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2020, 23:20:11 pm »
Cześć.... to moja pierwsza wizyta na forum, więc wszystkich serdecznie pozdrawiam.
Wiem w jakiej jesteś sytuacji, ponieważ ja swojego XF - a szukałem 3 lata...i powiem Ci tak....jeżeli szukasz naprawdę fajnego egzemplarza tj.: bezwypadkowego, b.zadbanego, z niewielkim przebiegiem z salonu PL i od pierwszego właściciela - to musisz się liczyć z kwotą zakupu z ósemką z przodu i to tak bliżej dziewiątki (jeżeli chodzi o rocznik 2013 ).
Koty z USA są zawsze po kolizyjne (i nie są to otarcia), bo w przeciwnym razie jest to nieopłacalne.  Natomiast co do "niewielkich uszkodzeń", to kolego naciąłem się właśnie w autoryzowanym serwisie na kota oddanego w rozliczeniu (z relacji sprzedającego: lekko malowane tylne drzwi i błotnik- jednym słowem malowanie estetyczne). Zamówiłem w firmie sprawdzającej samochody przed zakupem,  raport z historią VIN i w najwyższym pakiecie (koszt 700) i się okazało że ten ideał maił 3 dzwony na łączną kwotę 85 tys.(nie malowany tylko dach a na niektórych elementach brak skali odczytu gr. lakieru).
Tak więc lepiej więcej wydać, dłużej poszukać krajowego ( w skali roku jest dosłownie kilka fajnych sztuk), ponieważ będziesz miał pełną i pewną historię napraw, wymian eksploatacyjnych, ewentualnych szkód, rzeczywisty przebieg itp. Oczywiście zdarzają się też nie  uczciwi ludzie w PL, ale z pewnością trudniej jest ukryć niektóre wady w porównaniu z przygodami aut z zagranicy.
Życzę Ci żebyś spotkał na swojej drodze takiego samego fajnego i uczciwego gościa jak ja i miał zwalistą frajdę z 2.0, bo jedzie naprawdę nieźle...trochę pali.....ale czy to ważne? :-clap
Pozdrawiam

Offline Tomasz D

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2020, 13:06:20 pm »
Niestety oszuści byli, są i będą. Zarówno w Polsce jak i w USA.
Ale to nie znaczy, że nie można kupić samochodu uczciwie.
Wiem że wtedy cena jest wyższa i to akceptuję
Moje obecne auto W211, którym jeżdżę 8 lat, nie było tanie, ale to co mówił właściciel zgadzało się z przeglądem w serwisie, który zrobiłem przed zakupem i w późniejszej eksploatacji.
I szukałem wtedy samochodu chyba 7 miesięcy.
Także da się, tylko oczywiście wskazana jest ostrożność i cierpliwość i poniesienie jakichś kosztów.

Dzięki za podzielenie się doświadczeniem.

Pozdrawiam
Tomasz

Offline zbychuro

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 202
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2020, 09:44:30 am »
Nie wiem czym się rządzi rynek aut używanych i jaka jest logika nabywców. Mam super zadbanego xf a 3.0 D 241 KM 2012 auto absolutnie bezwypadkowe, na wszystkich elementach oryginalny lakier, 90%przebiegu po autostradach tak że zawieszenie stan idealny, obsługa tylko ASO, olej tylko dedykowany temu silnikowy Millers, w aucie nowego klocki, tarcze, rozrząd. Cenę obniżałem już kilka razy i nic auto czeka na nabywcę już ponad rok. A widzę że sprzedają się ulepy, tragedie po przejsciach itd. Zaiste ciekawe zjawisko

Offline Tomasz D

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 22, 2020, 10:05:07 am »
Żeby to nie był diesel....większość jezdżę po mieście, obawiam się DPF, bo zakładam że ma.

Tomasz

Offline zbychuro

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 202
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 22, 2020, 11:16:55 am »
Tak ma, nigdy nie miałem z tym klopotu ale jak pisałem większość autostrady. Z tym że auto pali i jeździ rewelacyjne, bardzo dobrze przyspiesza, momemt 600 nm, no i spalanie 7 l/100. Man najnowszego x260 3.0 sc 381 KM  ale spalanie 12,45-17,00 żałuję bo diesel nic nie gorszy w osiągach.

Offline Tomasz D

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 22, 2020, 14:54:38 pm »
DPF-y w miescie to niestety porażka.
Wcześniej przez 15 lat jeździłem dieslami i nie narzekałem, odkąd weszły DPF-y i silniki się mocno skomplikowały pod kątem eko, przerzuciłem się na benzynę.
Poza tym nie wiadomo co jeszcze wymyślą eko, już w niektóych miastach w EU jest zakaz wjazdu diesli do centrum, na razie w zależności od normy, ale to postępuje.

Tomasz

Offline okocza

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Kocham to forum
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 22, 2020, 17:53:09 pm »
Kolego Zbychuro masz może jakiś link do tego xf?

Offline zbychuro

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 202
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 22, 2020, 20:44:20 pm »

Offline Endrju

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Nie trzeba było pić!
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 23, 2020, 18:41:45 pm »
Autko fajne...
A rynek aut używanych rządzi się jedną zasadą: cena czyni cuda.
Nie twierdzę, że Twoja cena jest za wysoka, ale dla kupującego za wysoka jest zawsze ☹️
Po imprezie obudziłem się jako właściciel taniego (!!!) Jaguara XF. Nie pytajcie więc po co go kupiłem...

jest Jaguar XF 5.0
BMW 530 E60
BMW 540 E39
BMW 525 E39
BMW 523 E39
BMW 320 E46
Polonez (Borewicz)
Fiat 125p
Fiat 126p

Offline Tomasz D

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 24, 2020, 08:49:30 am »
Tak proszę bardzo
https://www.otomoto.pl/oferta/jaguar-xf-ID6CFUtv.html

Dla mnie ta cena byłaby do zaakceptowania, zwłaszcza jeśli potwierdziłaby się historia auta.
Tylko że to diesel.

Tomasz

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.077
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 24, 2020, 09:26:56 am »
Cytuj
przerzuciłem się na benzynę.

GPFy juz niedlugo beda standardem dla aut spelniajacych normy EURO 6c - bedzie wesolo... bedziemy po miastach jezdzic tylko elektrykami bo czy dsl czy pet bedzie sprawial problemy....


Wracajac do tematu:


To auto wisi juz dosc dlugo - moze nawet i rok -nie pamietam dokladnie - moze jest tego powod...

Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline kamis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • XF SV8
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 24, 2020, 10:33:56 am »
Mogę w 100% potwierdzić to, co napisał zbychuro. Kupujący wcale nie chcą dobrego auta. Kupujący chcą kupić tanio i uwierzą we wszystko.

Offline Tomasz D

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 24, 2020, 12:36:08 pm »

GPFy juz niedlugo beda standardem dla aut spelniajacych normy EURO 6c - bedzie wesolo... bedziemy po miastach jezdzic tylko elektrykami bo czy dsl czy pet bedzie sprawial problemy....


No niestety wszystko zmierza w tym kierunku.

Offline Tomasz D

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 24, 2020, 12:37:16 pm »
Mogę w 100% potwierdzić to, co napisał zbychuro. Kupujący wcale nie chcą dobrego auta. Kupujący chcą kupić tanio i uwierzą we wszystko.

Pozwolę sobie się nie zgodzić, ja tak nie kupuję.

Tomasz