Autor Wątek: Zakup XF  (Przeczytany 6212 razy)

Offline GTS.ELMER

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 24, 2020, 20:37:03 pm »
Siła kompromisu.....tzn jakiś trzeba znaleźć, używane to używane.
Mówiłem, że nigdy nie będę jeździł pewnym kolorem i z jasnym drewnem  (bo podobne do mebli "Bodzio")....
...no i 3 lata wybredzania zrobiły swoje....mam niechciany kolor z "Bodziem" w środku  i zwaliście mi się to teraz podoba....i to był własnie ten kompromis.
 Sprawy wyglądu można jeszcze jakoś przeżyć, ale nie  ma kompromisu jak się ma do czynienia z dobrze wyglądającym wrakiem.   
Tak więc Tomaszu D!!!!!!....Twój kot gdzieś tam jeździ i pewnie niedługo bedzie twój.

Offline zbychuro

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 203
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 24, 2020, 21:09:26 pm »
Mazurek, tak auto jest do sprzedaży już ponad rok, od czasu kiedy kupiłem x260. Rok temu miałem cenę 80 tys bo auto jest pewne, super zadbane i po prostu nie spieszyło mi się z sprzedażą, teraz stoi sobie w garażu podłączone pod aut. ładowarkę i czeka. Może cenę trzeba podwyższyć? Bo rynek aut używanych jest nienormalny super auto od pasjonata stoi a idą złomy po przejsciach, znam kilka takich zrobionych z dwóch i poszły w lekko niższej cenie. Ja się z tych kupców mogę śmiać bo się nieźle wpakowali. Mam trzy Jagi i jeszcze inne auta i moto tak że oko cieszy. Jak się znajdzie znawca podobny do mnie to auto pójdzie.

Offline Tomasz D

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 25, 2020, 13:31:05 pm »
Siła kompromisu.....tzn jakiś trzeba znaleźć

Ależ oczywiście ;)
Mam jakieś warunki brzegowe, ale jestem gotów ustąpić w pewnych kwestiach, bo rynek na te samochody nie jest duży i zbytniego wyboru nie ma.
Np. wolałbym jasne wnętrze, ale czarne też jestem w stanie zaakceptować.
Historia samochodu jest bardzo ważna i tutaj raczej nie mam pola do kompromisu.
No i budżet to podstawa.
Najlepiej oczywiście byłoby kupić nowy w konfiguracji pod siebie. Wtedy jedynym czynnikiem decydującym jest kasa.

Tomasz

Offline SilverAG

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 25, 2020, 17:55:46 pm »
Witam Szanownych Członków Forum.

Chciałbym powiedzieć, że jestem nowym użytkownikiem, ale nie jestem. Jakiś czas temu byłem czynnym użytkownikiem forum, ale moje konto zniknęło :-(

W dniu 20 sierpnia zakończyła się moja 3,5 letnia przygoda z X-Typem :-( Samochód sprzedałem czystym przypadkiem, bez przekonania :-( Ale znalazł się chętny, więc trzeba iść dalej do przodu. A właściwie jechać...

Aktualnie myślę o XE - jak dla mnie najlepszy wybór jeśli chodzi o wielkość.

Zbychuro - o dziwo zainteresował mnie Twój Jaguar. Widziałem go w ogłoszeniach, chociaż XF nie do końca jest w kręgu mojego zainteresowania (ciut za duży).

W każdym razie - rozglądam się i chętnie dowiem się jak najwięcej o XE.

Pozdrawiam wszystkich.

Offline zbychuro

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 203
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 25, 2020, 20:34:18 pm »
Silver AG chciałem Tobie odpowiedzieć ale masz pełna skrzynkę, możesz do mnie zadzwonić

Offline zbychuro

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 203
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 25, 2020, 20:36:09 pm »
Silver AG masz pełną skrzynkę

Offline zbychuro

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 203
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 25, 2020, 21:46:52 pm »
Witam,Silver AG silnik ten zachowuje się wspaniałe, tylko trzeba o niego dbać, wymiana oleju to podstawa, serwis wymiana co 26 tys a to bzdura, ja zmieniam co 13 tys lub czesciej. Iwychladzanie turbin przed zgaszeniem silnika po forsownej jeździe 2-3 minuty no i oczywiście zimnego nie obciazamyocno puki się nie rozgrzeje. Olej oczywiście dedykowany temu silnikowy najlepiej Millers. Tak traktowany spokojnie 600 tys km. W tym roczniku był feler pękały kolektory ssące i komputer ograniczał moc, ja oczywiście wymieniłem obydwa na nowy typ nie pękający. I to tyle. Osiągi super 👌, momemt obrotowy 600 NM robi swoje. Skrzynia ośmiobiegowa super, biegi zmienia idealnie, olej co 80-100 tys. ZF 8 HP to skrzynia montowana w Jaguarze, bmw, Rolls-Royce i aston Martin. Jakby jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem, może być telefonicznie

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 436
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 25, 2020, 23:20:28 pm »
Nie ma wzmocnionych / poprawionych kolektorów ssących z tego co mi wiadomo.
Zbychuro od nowości masz tego jaguara? Z jakim przebiegiem go kupiłeś?

Offline SilverAG

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 26, 2020, 08:29:57 am »
Witam,Silver AG silnik ten zachowuje się wspaniałe, tylko trzeba o niego dbać, wymiana oleju to podstawa, serwis wymiana co 26 tys a to bzdura, ja zmieniam co 13 tys lub czesciej. Iwychladzanie turbin przed zgaszeniem silnika po forsownej jeździe 2-3 minuty no i oczywiście zimnego nie obciazamyocno puki się nie rozgrzeje. Olej oczywiście dedykowany temu silnikowy najlepiej Millers. Tak traktowany spokojnie 600 tys km. W tym roczniku był feler pękały kolektory ssące i komputer ograniczał moc, ja oczywiście wymieniłem obydwa na nowy typ nie pękający. I to tyle. Osiągi super 👌, momemt obrotowy 600 NM robi swoje. Skrzynia ośmiobiegowa super, biegi zmienia idealnie, olej co 80-100 tys. ZF 8 HP to skrzynia montowana w Jaguarze, bmw, Rolls-Royce i aston Martin. Jakby jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem, może być telefonicznie

Zbychuro. Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Skrzynki nie mam zapchanej - ograniczona pojemność nowicjusza :-) W sumie szkoda, bo na początku się rozkręciłem, a konto szlag trafił, niestety. Przyznam, że coraz ciekawszy mi się wydaje, no i mam relatywnie blisko. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 436
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 26, 2020, 09:03:32 am »
Kolego bierz tego xfa, xe to padaka z worek pieniędzy. Zobaczysz, że jak kupisz xe za jakiś czas będzie za mały. Owszem jest ładny ale nie wart takiej kasy.

Offline SilverAG

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 26, 2020, 12:11:45 pm »
Bardzo ciekawa opinia, dziękuję :-) Ale skąd pochodzi? Poparta doświadczeniem? Jeżdżę zazwyczaj sam, więc rozmiar ma znaczenie... A że szukam opinii o XE - chętnie je poznam.

Czy jest ładny? Osobiście Jaguary zaprojektowane po przyjmijmy 2010 roku w zasadzie mi się nie podobają. Długo musiałem się przekonywać do nowej linii, zapoczątkowanej przez XF w zasadzie. Jednak XJ X300, X308 i X350 to w mojej ocenie jedyna słuszna linia Jaguara... Dlatego tak mi się podobał X-Type - nie był to rewelacyjny samochód, ale gdy na niego patrzyłem i jechałem, zawsze mi się humor poprawiał :-)

Trochę przeraża mnie skomplikowanie silnika w XF. No i powiedziałem sobie, że nigdy więcej diesla... Chyba, że ten silnik jest godny polecenia - tj. bez notorycznych problemów z wtryskami, łuszczącymi się pompami, turbinami, DPF, dwumasami etc. Chociaż samochodem jeżdżę mało, to jednak nie chciałbym przy przebiegach 5000 km rocznie tyle samo rocznie wydawać w złotówkach na eksploatację. Owszem, liczę się z tym, że tanio nie będzie, jak coś klęknie, ale jednak klasa pojazdu zobowiązuje i chociaż nie oczekuję niezawodności na poziomie Japończyka czy W124, to nie zamierzam kupować samochodu po to, żeby życie dostosować pod kolejki u mechanika.

A jak z ogólną trwałością?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2020, 16:44:53 pm wysłana przez MicGin »

Offline zbychuro

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 203
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 26, 2020, 20:58:18 pm »
Nie ma wzmocnionych / poprawionych kolektorów ssących z tego co mi wiadomo.
Zbychuro od nowości masz tego jaguara? Z jakim przebiegiem go kupiłeś?
Kolektory po 2013 nie pękają, przynajmniej nic mi nie wiadomo żeby któryś z wymienionych na nowe pekl. To info od serwisantów z kilku ASO. Auto przyprowadziłem do Polski jako dwuletnie z przebiegiem 35 tys km od mojego kolegi z Niemiec ale znam je od nowości i praktycznie ja nim jeździłem.

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 431
  • The White Cat
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 26, 2020, 21:29:22 pm »
o XE jeden z kolegów już pozwolił się dowiedzieć - że padaka :D

w sumie jako uzytkownik XE od 3 lat - chętnie bym się dowiedział dlaczego

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • Kocham to forum
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 26, 2020, 23:16:03 pm »
Dokładnie, jest to świetny samochód z cudowną sztywną aluminiową karoserią.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2020, 12:44:50 pm wysłana przez MicGin »

Offline SilverAG

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 27, 2020, 10:42:12 am »
o XE jeden z kolegów już pozwolił się dowiedzieć - że padaka :D

w sumie jako uzytkownik XE od 3 lat - chętnie bym się dowiedział dlaczego

To może jakaś rzetelna opinia po tych trzech latach eksploatacji? :-)

Trochę poczytałem i już ogarnęło mnie przerażenie - problematyczne poduszki silnika, a co za tym idzie - wibracje nadwozia, czyli coś, czego chcę uniknąć. A benzyn jest stosunkowo mało na rynku... Poza tym powiedziałem sobie, że nie chcę diesla więcej.