Autor Wątek: Składanie lusterek  (Przeczytany 17659 razy)

marazm

  • Gość
Składanie lusterek
« dnia: Maj 31, 2009, 09:20:07 am »
Witam,

Od kilku dni jestem posiadaczem X-Type. Autko bardzo mnie cieszy jednak mam mały problem.
Nie mam pojęcia jak złożyć lusterka boczne  ??????  Nie mam przycisku do automatycznego ich składania nad sterowaniem szybami i ustawianiem lusterek.
Instrukcja innej opcji nie opisuje! Próbowałem ręcznie, ale coś nie bardzo idzie, a nie chcę urwać lusterka kotkowi.
Czy złożenie lusterek jest wiec możliwe ??????
W miejscu gdzie parkuje samochód złożenie lusterek jest raczej konieczne.

Będę bardzo wdzięczny za każdą odpowiedź.

pozdrawiam

oskioski

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2009, 10:34:59 am »
zazwyczaj w X nie ma skaładania lusterek od wewnątrz . musisz to zrobić ręcznie  troszkę mocniej pchnij , a na pewno złożysz  :-super

marazm

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2009, 10:41:13 am »
Dzięki bardzo, zaraz będę próbował.
Wczorajsze próby przyznam, że zaniechałem, bo miałem wrażenie że lusterka urwę  :o 
 :-K

oskioski

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2009, 10:44:35 am »
jak się boisz to przytrzymaj jedną  ręką element sztywny , a drugą pchnij , nic nie urwiesz

Huckleberry

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2009, 21:50:03 pm »
To co pisze Osikoski to zwykła kpina. Jak to możliwe żeby moderator forum miłośników Jaguara takie bzdury wypisywał? Każdy jaguar X-Type ma elektryczne lusterka. No chyba że to jakis stary rocznik w najtańszej opcji. Nie wolno zamykać lusterek na siłę. W drzwiach kierowcy znajduje się guziczek tuż nad "joystikiem" lusterka.  :-zly
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2009, 21:54:59 pm wysłana przez Huckleberry »

oskioski

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2009, 21:53:11 pm »
może Ty masz ja nie i w wielu innych x też nie zauważyłem . W joisticku mam tylko skręcanie lusterek ustawianie lusterek , ale na pewno nie zwijanie

Huckleberry

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2009, 22:00:43 pm »
No to w takim razie przepraszam. Byłem przekonany że skoro ja mam i że w instrukcji samochodu też jest napisane, to znaczy że wszystkie X-y mają... Do tego piszą, żeby nie naciskać ich ręcznie. Jesteście pewni że nie macie lusterek elektrycznych? A tylne czujniki parkowania macie?  :-X

oskioski

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2009, 22:01:47 pm »
dodam jeszcze koledze , ze mógłby mi pozazdrościć  mojej najtanszej opcji - ale lusterek składanych do wewnątrz nie posiadam niestety  :-wstyd

artleks

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 31, 2009, 22:05:36 pm »
Drogi kolego mam klika lat mlodszy samochód w wersji specjalnej i nie mam elektrycznie składanych lusterek  :-super nie jest to także najtańsza wersja - ja mam parktronik z tylu - ale te wersje które miały czujniki parkowania z przodu i z tyłu też nie wszystkie miały...Jesli książka serwisowa przewiduje instrukcję obsługi skrzyni automatycznej to nie znaczy że obowiązkowo musi taką skrzynię mieć. Rozumiesz - są różne wersje wyposażenia - jeden ma szary welur inny ciemną skórę - tak jak w życiu - jeden nosi okulary a inny ma łysinę  :-tylko
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2009, 22:07:54 pm wysłana przez ROCCO25,5 »

oskioski

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 31, 2009, 22:06:11 pm »
No to w takim razie przepraszam. Byłem przekonany że skoro ja mam i że w instrukcji samochodu też jest napisane, to znaczy że wszystkie X-y mają... Do tego piszą, żeby nie naciskać ich ręcznie. Jesteście pewni że nie macie lusterek elektrycznych? A tylne czujniki parkowania macie?  :-X
z tego co się oriętuję to posiadam wersje high , ma czujniki przód - tył , duze navi , joistick na drzwiach , km/mile , trip a/b i wiele innych pierdół , lustra elek. , ale niestety się nie składają  :-wstyd

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 31, 2009, 22:09:01 pm »
Oski wiem, ze jezdzisz xtypem estate 2.0d czyli rocznik min. 2004. Na zdejciach widzialem, ze wcale nie masz najprostszej wersji. Ja natomiast jezdze bardzo podobnym kotem, tylko wersja classic i skladane lusterka mam. jestem ciekaw na jakiej zasadzie jaguar decyduje co do ktorej wersji wlozyc....

oskioski

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 31, 2009, 22:15:50 pm »
podejrzewam , że Huckelberry ma jakąś wersję na anglię , im tam wszystkim wkładali w standarcie , mój przyjechał z włoch , a tam i tak by tego nikt nie robił . Tłuką autka na morgi , to kto by się tam lustrami przejmował  ;D

oskioski

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2009, 22:17:43 pm »
ale pytanie za :-100points  -   kto zna odpowiedz

oskioski

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 31, 2009, 22:20:18 pm »
na przykład kolega  BlackyR ,  też ma duże navi , ale nie ma już trzech guziczków a/b - reset - mil/km .
nie ma też chyba joisticka po lewej stronie .

Huckleberry

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 31, 2009, 22:32:43 pm »
Możliwe, że nasze angielskie X-y mają składane lusterka z bardzo prostego powodu. W mniejszych miastach są bardzo wąskie ulice. Zdarza mi się składać lusterka podczas jazdy aby wyminąć się z kimś w ciasnej uliczce. Do tego są niezastąpione na parkingach pod supermarketami. Nie wyobrażam sobie kota bez nich. Sorry.  ;D  Fajnie brzęczą jak się składają: "BzzzzzzT"
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2009, 22:36:09 pm wysłana przez Huckleberry »