Autor Wątek: Składanie lusterek  (Przeczytany 17175 razy)

oskioski

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 31, 2009, 22:36:35 pm »
to chyba nie to jest przyczyną . we włoszech też mają ciasno (chyba nawet bardziej) - a może  ??????
ale jestem sam ciekaw czym jaguar się kieruje dając jednemu coś , a drugiemu nie . Za komuny to bym wiedział , ze po prostu się skonczyło i nie dali , ale teraz chyba jest na to jakieś logiczne wytłumaczenie

Huckleberry

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 31, 2009, 22:40:17 pm »
Słuchaj a może to wina przekładki? To znaczy jakoś tam im bardziej pasuje ten przełącznik w prawych drzwiach niż w lewych?  ;)

oskioski

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 31, 2009, 22:42:02 pm »
dodam jeszcze , że to nie tylko w x . Czesto jak się spotykamy to właściciele 40tek też pytają - a co to za guziczek - ja nie mam   , a mają ten sam model , rocznik itp

co do przekładki to raczej też nie , bo robią to fabrycznie , więc cała linia produkcyjna jest jakoś ustawiona .

Huckleberry

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 31, 2009, 22:56:26 pm »
Widzę, że jesteś z Trójmiasta. Ja pochodzę z Kartuz... Jak kiedyś zaplanujecie jakiś zlocik na Pomorzu, to chętnie wezmę udział i przy okazji odwiedzę rodzinkę.  ;D

oskioski

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 31, 2009, 22:57:57 pm »
zapraszamy serdecznie  :-za  a spotkania mamy bardzo często . zobacz sekcja morska w spotkaniach forumowiczów . ostatnie odbyło się w sobotę

artleks

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 31, 2009, 22:58:36 pm »
13-14 czerwca - to bedzie spotkanie  :-super

oskioski

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 31, 2009, 22:59:22 pm »
zapraszamy serdecznie  :-za  a spotkania mamy bardzo często . zobacz sekcja morska w spotkaniach forumowiczów . ostatnie odbyło się w sobotę
w kartuzach chodziłem na wzgórze  do szkoły .
z niej  mnie też wyrzucili  :-W   ::)

Huckleberry

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 31, 2009, 23:18:31 pm »
Ja chodziłem do Liceum Ogólnokształcącego na Klasztornej. Hehe, no to widzę bliscy ziomale z nas.  :-R

marazm

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 01, 2009, 18:43:55 pm »
witam ponownie,

Co do guziczka kolo regulacji lusterek to sprawa nie jest oczywista. Mieszkam w uk moj x jest z 02 chyba dosc podstawowa wersja, ale nie mozna tez tak powiedziec.... czemu? Znajomy w zeszlym roku kupowal nowego x z salonu i wyglada to tak ze cala masa drobiazgow ktora wydaje sie oczywistym standardem jest tak naprawde dodatkami. Kazdy kto kupuje nowego jaguara wybiera indywidualnie co i jak ma wygladac. Dlatego nie czesto spotyka sie doslownie identycznie wyposazone auta. Przynajmniej w uk nie mozesz wejsc do salonu jaguara pokazac palcem na stojacy egzeplaz, powiedziec ten, zaplacic i wyjechac. Kazdy kupowany kotek jest komponowany indywidualnie w zaleznsci od potrzeb. Nie wiem jak w Polsce, ale zajomy czekal ok 2 tyg na swoj egzeplaz. Powiedzial ze inacze sie nie da.
uff... a teraz troszke o mym temacie  ;)
Pytanie chyba raczej do tych z waz ktozy nie maja owego tajemniczego malego guziczka (c) jak to opisuje instrukcja do skladania lusterek.
Po waszych wypowiedziach do konca nie mam pojecia, czy mam probowac skladac lusterka recznie? Wygladaja tak , ze powinny, ale nie bardzo chca... stawiaja dosc wyrazny opor. Moze nikt tego wczesniej nie probowal robic od 2002 roku  ?????? Dlatego tak ciezko im to idzie.... a raczej nie idzie  ;)
Kotek nie byl bity w mlodosci, wiec o urazie do tej zabawy mowy byc nie moze  ;D
Bade wdzieczny nieslychanie jesli ktos odpowie na pytanie  :-help

Pozdrawiam serdecznie,
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2009, 18:48:01 pm wysłana przez marazm »

adam74

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 01, 2009, 20:54:19 pm »
Pozostaje Tobie zacisnąć zęby, nacisnąć na lusterko (obudowę) i złożyć je manualnie w kierunku szyby.
Prawdopodobnie NIGDY nie była wykonywana ta operacja, a więc warstwa brudu, i choćby specyfików do mycia zrobiła tam stabilna spoinę :-W. Delikatnie ale odważnie - powodzenia przy składaniu   :-super

Looki78

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 01, 2009, 21:45:56 pm »
Witam Panów,

co do lusterek to napewno się składają. Posiadałem x-type z 2003r i lusterka nie  były elektryczne i też pewnego pięknego dnia zastanowiłem się nad tym że muszą się one składać i tak jak już wyżej wszyscy napisali idzie bardzo ciężko, ale faktycznie poszło. A poza tym lusterka w iksie są ogromne w porównaniu do mojego obecnego esa i nie skaładają się do końca (tzn równolegle do szyby) są pod lekkim kątem(przynajmniej tak było u mnie)!!! także jak już pójdzie i zaczną się składać to tylko do oporu i nie pchać dalej bo może się to faktycznie źle skończyć. Miłej i delikatnej zabawy  :-V

Pozdro

marazm

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 01, 2009, 22:25:04 pm »
Dzieki ogromne!

Mialem juz w planie dzisiaj do salonu jakiegos dzwonic, aby to ustalic.
Jutro bede dzialal. Moze czyms "popsikam" mam na mysli specyfik w rodzaju WD40. Na sruby pomaga wiec i tam moze cos przeczysci i jakos pojdzie.

Jeszcze raz wielkie  :-thank za szybka i przyjazna pomoc.

 :-tylko



oskioski

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 01, 2009, 22:46:56 pm »
a ja i tak jednego jestem pewien - nie masz lusterek składanych elektrycznie -  opór stanowi zwykły bród i strach . poza tym  literka C która jest koło joisticka jest niczym innym , jak blokowaniem szyb współpasazerów :-super

marazm

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 01, 2009, 23:52:56 pm »
To powiem w wielkim Panu... tylko w wielkim sekecie  :-W   -Sa takowe wynalazki i to nawet w X-Type
co do guziczka (c)- Nie mam takowego wiec na 100% nie powiem co z nim i jak, niech wypowie sie ten co ma. Hmmm, albo moja znajomosc j.ang jest za slaba  :-[ i instrukcja to juz nauka wyzsza, ktora moze nie do konca pojmowac mi jest dane.

p.s.
Widze, ze jaka klasa marki tacy i ludzie... albo odwrotnie, a moze wszystkiego po trochu.
Dzieki za mile przyjecie i dyskusje w temacie.

 :-tylko

blackyR

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 02, 2009, 21:33:06 pm »
Koledzy mam przycisk c po lewej stronie i lusterka skladają sie automatycznie choć do kąta skladania ich jest sporo do zyczenia bo jakieś 50 stopni tylko do szyby, a mam wersje executive choć nieco wybrakowaną jak juz zauważyliśmy:) :-tylko