Autor Wątek: Składanie lusterek  (Przeczytany 17174 razy)

mayor1982

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 17, 2009, 15:08:20 pm »
ja mam anglielska wersie i tez  nie mam elektrycznie skladanych lusterek bo tego niema w zadnej opcji a maly guzik nad sterowaniem lusterek sluzy do opdgrzewania lusterek tak mowi instrukcja obslugi :-tylko

adam74

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 17, 2009, 15:30:34 pm »
grzanie lusterek włączało (i nadal włącza) się wraz z ogrzewaniem tylnej szyby.

Ten mały fikuśny guziczek służy do składania lusterek jeśli auto posiada taka opcję


Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 17, 2009, 15:47:23 pm »
a mozna zaprogramowac skladanie lusterek z pilota a nie poprzez nacisniecie guzika?

adam74

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 17, 2009, 16:08:58 pm »
nie wiem czy nie można dodać takiej funkcji w skrypcie oprogramowania odpowiedzialnym za zamykanie

ale to pytanie do starszyzny

swoją drogą w Citroenie miałem możliwość za pomocą komputera serwisowego, włączać badź wyłączać funkcję np. świateł - może w Jagu jest podobnie?

mayor1982

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 18, 2009, 01:13:52 am »
 :-wstyd    sprawdzilem i co moge powiedziec to sorrki ze wprowadzilem w blad  :-wstyd

rufus1977

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 18, 2009, 14:16:56 pm »
Mój kot składa tylko lusterko prawe (anglik) poprzedni właściciel mówił że jak go kupił 2 lata temu to składało się tylko jedno.
Może jest popsute  ,nawet nie słychać silnika w lewym ,albo taka wersja.
Uliczkę obok czasami parkuje ładny XK i tez ma zwinięte tylko prawe.

adam74

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 18, 2009, 14:52:12 pm »
powody mogą być 3:

1 walnięty silniczek
2 coś ze sterowaniem (np.wypięty kabelek)
3 lusterko miało przygodę i zostało wymienione na "sztywne" - bo było taniej

Huckleberry

  • Gość
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 26, 2009, 10:01:32 am »
Miś Uszatek też miał klapnięte uszko i był uroczy, nieprawdaż?   Hahahah    ;D

Offline carnivor

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
Odp: Składanie lusterek
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 29, 2017, 17:14:09 pm »
Stary temat, ale skoro mi było potrzebne rozwiązanie a nie znalazłem go na forum to stwierdziłem że opiszę. U mnie wersja bez elektrycznego składania, jedno ręcznie się składało a drugie ani drgnęło, aż prawie wyrwałem je z mocowania w drzwiach. A wystarczyło:
1. Zdjąć obudowę lusterka aby zajrzeć do wnętrza lusterka.
2. Wewnątrz wszystko było zaśniedziałe i zasyfione na metalowych częściach - jakaś mieszanka soli, brudu, aluminium czy czego tam
3. Prysnąć WD-40 na tę część która się obraca, czyli okrągły stożek, wokół którego jest metalowa obejma, albo w ogóle popryskać całość metalowych ruchomych części, zostawić na 5 min, powtórzyć i znowu 5 min. Potem powoli zacząć próbować odchylać na jedną i drugą stronę. Aż do skutku, w końcu puści. U mnie po ok 15 minutach. Wtedy zacząłem w jedną i drugą stronę i jeszcze popsikałem WD-40, zatem teraz jest zaimpregnowane.
4. Sugeruję na wszelki wypadek to samo profilaktycznie zrobić z drugim lusterkiem.
XF 2.0d AWD Prestige '16
XJR X300/X306 4.0 SC '95
były: X-type 2.0d Executive '06; XJ X300 3.2 B+G Executive '97; XE 2.0d Prestige '17, X-type 2.0d Executive '09