Autor Wątek: Dokładki wyposażenia  (Przeczytany 2535 razy)

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Dokładki wyposażenia
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 21, 2018, 01:49:46 am »
Nie rozumiem. Co znaczy auto i przerywanej?

Bo tryb AUTO ustawiasz na manetce pracy przerywanej i pewnie o to chodziło autorowi :)
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Dokładki wyposażenia
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 21, 2018, 09:03:17 am »
Ano racja, przecież na tym małym dzyndzlu jest auto i praca przerywana. Używam tego juz odruchowo i nie skojarzyłem o co chodzi. A co do nie dokładności to czasem tłusta szyba albo zużyte wycieraczki też będą zaklócały pracę czujnika. Ale dla pocieszenia w najnowszym VW prosto z salonu też to nie działa perfekcyjnie :-tylko
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline kyp

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • X-type 2.5 Sport
Odp: Dokładki wyposażenia
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 21, 2018, 10:28:00 am »
Dziękuje za odpowiedź oto mi właśnie chodziło, czyli prawdopodobnie będę musiał załatwić inny czujnik, ponieważ u mnie,  po ustawieniu trybu "AUTO" pracują przerywanie cały czas, a po polewaniu z butelki szyby w miejscu czujnika przyspieszają zależnie od ilości wody.


Offline kyp

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • X-type 2.5 Sport
Odp: Dokładki wyposażenia
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 21, 2018, 10:35:57 am »
Tak z zapytania czy ktoś z forumowiczów, spotkał się z X-sami przedliftowymi z fotochromatycznymi lusterkami bocznymi? Pytam  ponieważ zastanawiam się nad taką dokładką. Z tego co rozeznałem jest możliwość zakupienia samych wkładów fotochromatycznych na 2-piny, a co za tym idzie trzeba by było mieć lusterko wsteczne z dodatkowymi wyjściami (2-pinami do sterowania).

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Dokładki wyposażenia
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 21, 2018, 15:40:00 pm »
A nie trzeba czasem włączyć automatycznych wycieraczek? Jeśli ich nie miałeś to może ta opcja jest wyłączona i dlatego tak się zachowują.. Czują że mają pracować ale nie wiedzą że z tego czujnika mają brać dane. Jak dołożyłem spryskiwacze lamp to też nie działały bo trzeba je włączyć w gem.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline kyp

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • X-type 2.5 Sport
Odp: Dokładki wyposażenia
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 21, 2018, 20:26:21 pm »
W przypadku automatycznych wycieraczek nie trzeba niż konfigurować w ECU, ponieważ moduł pracuje niezależnie od systemu (co jest zaletą), w przypadku spryskiwaczy lamp bajka jest inna bo ECU po n-tym naciśnięciu spryskania szyby generuje sygnał (podaje GND) na przekaźnik.