Autor Wątek: Dokładki wyposażenia  (Przeczytany 2540 razy)

Offline kyp

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • X-type 2.5 Sport
Dokładki wyposażenia
« dnia: Październik 13, 2018, 19:29:22 pm »
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Planuję dołożyć kilka nowych elementów do mojego kota i mam odnośnie tego kilka pytań:
1) Czy wersję przedliftowe były fabrycznie wyposażone w podstawkę pod przekaźnik składania lusterek w wiązce kokpitu (polift posiadał to w skrzynce bezpieczników kabiny), a jeśli tak do gdzie  się dokładnie znajduje? Pytam ponieważ w instalacji drzwi posiadam dodatkowe piny w wtyczkach lusterek FR5 i FL4, oraz w wtyczce sterownika FL1.
2)Czy wersję przedliftowe są wyposażone w mocowanie pod konstrukcję szyberdachu?
3)Planuję dołożyć statuetkę kota na masce, na allegro jest sporo wersji obrotowych za 200-300zł, czy ktoś instalował takową, i wie może jaka jest jej jakość ?
4)Czy przy instalowaniu systemu automatycznych wycieraczek, należy przeprowadzić jakieś modyfikację w instalacji elektrycznej? Ponieważ moja wersja fabrycznie posiada wtyczkę pod sterownik autowycieraczek i czujnik deszczu, ale na schematach jest różnica w 1 przewodzie (biało-zielony) idący do wejścia wolnego biegu?
Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Dokładki wyposażenia
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2018, 08:53:53 am »
Statuetkę kupowałem co prawda z chin za około 20-25 dolarów, ale po każdej zimie wyglądała gorzej, podejrzewam, że te z allegro to jest to samo co z chin tylko z dołożoną marżą. Na wiosnę kupiłem drugą bo pierwsza po 4 zimach wyglądała kiepsko, też z chin i jak na razie ładnie się błyszczy, ale zobaczymy po zimie.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Dokładki wyposażenia
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2018, 09:24:39 am »
Ori statuetka na sklepie v12 kosztuje niecałe 330zł. Jak faktycznie już bawisz się w dokładkę wyposażenia to nie ma sensu bawić się w zamienniki z allegro.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline kyp

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • X-type 2.5 Sport
Odp: Dokładki wyposażenia
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2018, 20:48:46 pm »
Faktycznie na V12 posiadają takie statuetki, wielkie dzięki za pomoc. Zastanawiałem się też nad dokładką wyposażenia do sport premium (na pewno boczki z drewnami, głośniczki wysokotonowe obok klamek), tylko ciekawi mnie czy fabrycznie jest przygotowana instalacja pod doświetlenie drzwi (na samym dole boczków).
Jakby ktoś odpisał na pozostałe pytania byłbym wdzięczny.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Dokładki wyposażenia
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 16, 2018, 14:56:12 pm »
Ja mam wersję Sport i jak modyfikowałem u siebie Car-Audio w przednich drzwiach to bynajmniej nie zauważyłem żadnej kostki, żeby wpiąć oświetlenie dolne drzwi, bo też mam tylko odblaski. Jeżeli chodzi o głośniki wysokotonowe - nie lepiej już samemu sobie kupić dobry zestaw głośników odseparowanych ze zwrotnicą i tweeterami? Na pewno będzie to grać lepiej.  Przykład jak zrobiłem to ja. W wolnym czasie to zarobię włóknem i obiję skórą. Jakość nawet w porównaniu do słabego IMHO Jaguar Premium Sound zdecydowanie lepsza.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Dokładki wyposażenia
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 17, 2018, 08:21:16 am »
Standardowo nie ma wyciągniętej instalacji pod oświetlenie dolne drzwi.
Zastanawiam się czy czasem tylko wersje na USA miały takowe.

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Dokładki wyposażenia
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 17, 2018, 08:47:43 am »
Mój ma fabryczne oświetlenie drzwi. Podejrzewam, że były do któregoś roku, a potem zrezygnowano.
Oświetlenie jest podpięte pod GEM. W manualu nazywa się to bodajże door courtesy lights.
I nie jest to wersja USA.
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline kyp

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • X-type 2.5 Sport
Odp: Dokładki wyposażenia
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 18, 2018, 21:57:45 pm »
Oświetlenie drzwi idzie jednak dołożyć, z tego co rozeznałem, szkiełko+lampka z obudową podchodzą z s-type (prawdopodobnie przewody z pinami są też takie same), jedynie co trzeba dołożyć to przewody w drzwiach. Co do instalacji lusterek składanych, poszukuję lokalizacji kostki do przekaźnika składania, bo instalację w drzwiach mam już fabryczną.

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Dokładki wyposażenia
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 19, 2018, 06:27:24 am »
Jak dobrze poszukasz, to na forum był temat jak przerobić lusterka tak aby składały się po zamknięciu auta i w opisie było podane gdzie i w jakie kable trzeba się wpiąć, co mogłoby Cię naprowadzić.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline kyp

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • X-type 2.5 Sport
Odp: Dokładki wyposażenia
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 20, 2018, 14:05:36 pm »
Dokładka składanych lusterek zrobiona. Jakby ktoś chciał dołożyć składane lusterka w przedliftowym x-type to potrzebuje:
-2 składanych lusterek w obojętnie jakim kolorze obudowy (obudowę można podmienić bez problemu z starych lusterek, warto dodać że nie tyczy się to ostatnich wersji z kierunkami w obudowie);
-fordowskiego przekaźnika składania lusterek (takie same są w mondeo);
-przycisku składania lusterek (sterownik posiada fabrycznie płytkę z tą opcją oraz membranę);
-obudowy sterownika z miejscem na przycisk składania;
Idąc od początku trzeba zdemontować tapicerkę drzwi kierowcy, podmienić lusterko (wiązka drzwi powinna posiadać dodatkowe 2 piny, na tę opcję). Następnie odkręcić sterownik (3 śruby torx) i ponadto trzeba powycinać wtopione punkty obudowy sterownika do boczka. Przy wkładaniu nowej obudowy najlepiej  poprzykręcać na małych śrubkach słupki obudowy do boczka (aby było to dość sztywne). Co do dokładki przycisku składania wystarczy go wsadzić w  przeznaczone pod to miejsce nad sterownikiem lusterek. Podstawka przekaźnika składania schowana jest nad skrzynką bezpieczników w kabinie (obok belki). Co do drzwi pasażera tam jedynie wystarczy podmienić lusterko (o ile są 2 dodatkowe piny w wtyczce, jakby nie było można podmienić wiązkę). Składanie powinno działać przy wyłączonym zapłonie i wyjętym kluczyku, a do składania z kluczyka trzeba wykorzystać dodatkowy sygnał z ECU.


Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Dokładki wyposażenia
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 20, 2018, 17:16:56 pm »
Orientacyjny koszt takiego zabiegu ?
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2018, 12:38:16 pm wysłana przez MicGin »
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline kyp

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • X-type 2.5 Sport
Odp: Dokładki wyposażenia
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 20, 2018, 20:25:16 pm »
Orientacyjny koszt takiego zabiegu 200-300zł max. Przekaźnik lusterek koszt około 30-50zł, obudowa sterownika szyb/lusterek z sterownikiem 30-60zł (najtańsze są wersje pod jasną tapicerkę, z moją czarną miałem problemy dostać) składane lusterka para 100-200zł (tutaj trzeba uważać aby się nie wrobić się w lusterka z s-type, bo na allegro jest sporo wersji z s-type opisanych w aukcji jako x-type). Czas montażu 2-3  godziny max z wskazówkami.

Offline kyp

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • X-type 2.5 Sport
Odp: Dokładki wyposażenia
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 20, 2018, 20:30:26 pm »
Odnośnie automatycznych wycieraczek też problem rozwiązany. Wystarczyło wymienić silikon/żel czujnika deszczu. Dokładka tej opcji jest dość prosta o ile posiada się szybę pod lusterko fotochromatyczne/czujnik deszczu. Tylko chciałbym się dowiedzieć od posiadaczy fabrycznie tej opcji, czy przy ustawieniu trybu AUTO i pracy przerywanej, pracują one w sposób przerywany, czy są w stanie spoczynku?

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Dokładki wyposażenia
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 20, 2018, 22:36:07 pm »
Nie rozumiem. Co znaczy auto i przerywanej? Ja mam oryginalny czujnik zmierzchu i deszczu, przy czym zmierzchu mi nie działa nie wiedzieć czemu, ale deszczu bez problemu. Jak jest ustawiona manetka na auto to dopóki nie poczuje wody to nie działa. Chyba że chodzi Ci o tego dzyndzla którym się reguluje częstotliwość wycieraczki, to jak masz auto to jest auto a dzyndzel dziala na następnym położeniu manetki. Acz nie wiem czy o to ci chodziło..
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Dokładki wyposażenia
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 21, 2018, 01:48:24 am »
Tylko chciałbym się dowiedzieć od posiadaczy fabrycznie tej opcji, czy przy ustawieniu trybu AUTO i pracy przerywanej, pracują one w sposób przerywany, czy są w stanie spoczynku?

W trybie AUTO pracują tak jak każe im czujnik deszczu tj. mogą nie pracować w ogóle, w sposób przerywany wolniejszy, szybszy jak i ciągły. W praktyce jednak potrafią się czasem mylić i samoczynnie się raz na jakiś czas włączyć, albo pracować zbyt wolno w stosunku do opadów. No ale ten czujnik to zwykła zbliżeniówka, więc też nie ma co oczekiwać cudów. Osobiście ja jeżdzę cały czas na AUTO i ewentualnie jak czujnik nie daje rady to wtedy sobie reguluję ręcznie. No a czasem się to zdarza :)
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2018, 01:53:27 am wysłana przez sztandi7 »
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.