Autor Wątek: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie  (Przeczytany 7636 razy)

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 27, 2017, 15:41:20 pm »
To akurat latwo sprawdzic. Jezdzic z kompem, patrzec na wartość wychylenia. Jak łapie lagi lub wywali kosmiczna wartosc albo 0 przed samym zgasnieciem to masz winnego
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

ktr

  • Gość
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 27, 2017, 20:32:59 pm »
To nie sterownik lpg. Jest wypięty a nadal jest to samo.

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 27, 2017, 22:52:13 pm »
To ja bym wpiął sterownik lpg, połączył się z nim i obserwował czasy wtrysku benzyny - jak się zachowuje kiedy problem występuje.

Jeśli sygnał będzie znikał, to problem może być gdzieś wcześniej - czyli połączenie wiązki lpg z wiązką benzyny lub z przewodami wtryski benzynowe-ecu lub też z samym ecu. A może to kompletnie co innego... ale bez takiej diagnozy to ciężko wróżyć.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

ktr

  • Gość
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 28, 2017, 11:18:08 am »
W poniedziałek wstawiam auto do warsztatu (JAGCAR) na kilka dni. Mam nadzieję, że wykryją przyczynę i to naprawią. Ja sam nie mam możliwości diagnostycznych.

Jedyne co to na razie wyeliminowaliśmy dwie rzeczy: czujnik położenia wału korbowego i sterownik lpg.

ktr

  • Gość
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 29, 2017, 18:40:09 pm »
Dziś zauważyłem coś nowego i być może ciekawego. Jak przekręcę kluczyk do pozycji, w której zapalają się kontrolki na desce rozdzielczej (ale silnika jeszcze nie zapalam) to zauważyłem, że:
a) czasem kontrolka oleju (ta po lewej stronie obok ładowania akumulatora) zapala się prawidłowo i świeci się razem z innymi.
b) czasem kontrolka oleju szybko i tak słabo mruga (jak żarówka w horrorach) albo wręcz zupełnie się nie pali zamiast świecić z pozostałymi kontrolkami.

Co więcej, teraz sobie przypominam, że czasami podczas jazdy zdarzało się, że światełko tej kontrolki od oleju lekko i na chwilę błysnęło, albo kilka razy szybko mignęło.

Czy może to świadczyć o jakiejś nieprawidłowości z elektryką? Czy może być to powiązane z moim problemem z gasnącym silnikiem?

Dodam, że zawsze poziom oleju mam prawidłowy i olej razem z filtrem oleju zmieniam co 10 tys. km (w moim przypadku to jest co rok). Leję od lat olej GM: 10W40.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2017, 18:51:29 pm wysłana przez ktr »

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 29, 2017, 19:21:44 pm »
Raczej wygląda na uszkodzony czujnik. Z tego co wiem, jak czujnik ma ciśnienie to zwiera do masy. Ale profilaktycznie masę na silniku bym sprawdził.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 29, 2017, 20:23:32 pm »
Z tą kontrolką oleju też tak miałem, kupiłem nowy czujnik i po sprawie nic nie mruga - dostęp kiepski :D trzeba zdjąć alternator, bo jest pod nim :)
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

ktr

  • Gość
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 03, 2017, 13:28:08 pm »
Auto wstawione dziś do warsztatu. Mam nadzieję, że na dniach ustalą co odpowiada za gaśnięcie silnika w czasie jazdy i to naprawią.

Jeśli będzie sukces to oczywiście napiszę co to było, jakie koszty, itp.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 06, 2017, 00:19:46 am »
Czekamy wszyscy z zapartych tchem Piotrku na Twoje komentarze  odnośnie Jaguara. Jakieś pierwsze słowa oceny już padły z ust mechaniorów, co to może być? Jak już coś wiesz to uchyl rąbka tajemnicy, na razie nic nie podejrzewają, czy nie chcesz nic zdradzać dopóki nie będzie to naprawione na gotowo?
Ja trzymam kciuki za Ciebie i kota oby w końcu problemy przestały Was nękać.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

ktr

  • Gość
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 11, 2017, 16:08:39 pm »
Póki co jeszcze nie znana przyczyna. Auto jest już drugi tydzień w warsztacie i nie wiadomo co jest przyczyną.

Teraz jest pomysł by podmienić wiązkę i zobaczyć czy usterka minie. Kto wie (może coś jest nie tak w połączeniu wiązki lpg z wiązką benzynową).

Oczywiście dam znać jaki będzie finał.

ktr

  • Gość
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 13, 2017, 12:18:51 pm »
Najprawdopodobniej jutro auto będzie do odbioru i zapowiada się sukces. Wg warsztatu winna była górna sonda. Teraz dali nową firmy Denso za 600 zł + diagnoza 600 zł = do zapłaty 1.200 zł.

Jeśli faktycznie tak jest to oznaczałoby, że sonda powodowała gaśnięcie silnika oraz okazjonalne błędy wypadających zapłonów. Tylko dziwne trochę dla mnie jest to, że komputer nie wywalał żadnych błędów sondy.

Jutro dam znać jaki jest ostateczny wynik.

Bedek

  • Gość
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 14, 2017, 07:21:54 am »
Obojętnie jak była uszkodzona sonda to nie ma takiej możliwości aby przez nią zgasł silnik szczególnie podczas jazdy - pewnie znaleźli jakiś przetarty kabel albo zaśniedziałą wtyczkę ale za to nie dało się kasy wziąć więc wymienili najsłabszą z sond i już jest wynik - ale obym się mylił.

ktr

  • Gość
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 14, 2017, 18:10:23 pm »
Odebrałem auto. Mechanik zrobił podobno testową jazdę prawie 100 km i jest OK.

Warsztat stwierdził, że winna była sonda lambda bank A (górna). Stwierdzili, że podczas testowania komputerem diagnostycznym wykres pracy sondy (bank A) przyjmował wartości od 0 do 10 Amp, natomiast wykres pracy sondy bank B miał wartości od 0 do 200 mAmp.

Wg mechanika złe działanie sondy mogło powodować to, że silnik brał za dużą dawkę paliwa i go zalewało i to powodowało nagłe gaśnięcie.

Po odebraniu ja także zrobiłem testową jazdę, około 25 km, jest na szczęście OK. Nie gaśnie, zero szarpania.

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 14, 2017, 18:14:27 pm »
Raczej nie mAmp, a mV ;-) te wartości drugiego banku to też jakieś małe. 600mV to taka wartość w okolicy lambda = 1.

Dla mnie diagnoza też jest dziwna, bo sonda pracująca w tak wąskim zakresie dawała by błąd. Dodatkowo uważam że maksymalne korekty zależne od sond, to pewnie 25-30%, które nie powodowały by gaśnięcia silnika. Tym bardziej że to korekty jednego banku, drugi tym bardziej powinien działać prawidłowo.

Nieistotne - ważne, żeby w końcu kocur zachowywał się jak należy.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 14, 2017, 18:22:02 pm »
Dodajmy ze powyzej 25% sadzi checka na dzień dobry
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8