Autor Wątek: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie  (Przeczytany 7637 razy)

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 23, 2017, 19:55:03 pm »
W zasadzie nie powinieneś w ogóle jechać jak silnik zgasł.Pompa stoi i brak smarowania ale sam mając x-a smiało puszczałem go przy niewielkiej prędkości z górki na N jak normalenie w manualu i nic złego sie nie działo.W tej skrzyni wcale nie ma konieczności naciskania hamulca przy przełączaniu N-D i D-N.Oczywiście mówie o sytuacjach awaryjnych normalnie nie ma powodu tak robić.A generalnie ta skrzynia przyżywa wszystko ,zawsze problem wychodzi na przekładni kątowej.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 23, 2017, 19:55:44 pm »
Spada wtedy cisnienie oliwy w skrzyni także wplywu dobrego to nie ma. Ale ogólnie nie padnie Ci skrzynia od tego po 1 razie
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 23, 2017, 20:46:47 pm »
Skoro wywala błąd wszystkich wtryskiwaczy, to ja bym się na Twoim miejscu skupił na wtyczce kompa LPG, w końcu przez niego wszystkie te sygnały przechodzą. Skoro problem jest zarówno na LPG jak i na PB, to przyczyny bym się doszukiwał w połączeniu ECU <> komp LPG.

ktr, Nie wiem jak robisz jeśli auto gaśnie Ci na D, ale ja bym zrzucił do razu na N i kręcił rozrusznikiem, żeby jak najszybciej odpalić, mieć ciśnienie w skrzyni i móc jechać.

maron, a co według Ciebie ma zrobić jak mu auto zgaśnie przy 60km/h? Wbić pedał hamulca w podłogę żeby koła stanęły, żeby się skrzynia zatrzymała?
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

ktr

  • Gość
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 23, 2017, 20:55:33 pm »
Znajomy przed chwilą wypiął mi sterownik LPG, obejrzał wtyczki, kable i stwierdził, że to raczej nie sterownik i nie kable zasilające go w prąd. Po konsultacji telefonicznej z jeszcze innym kumplem mają podejrzenie, że to może być czujnik wału. Czy taka diagnoza ma sens?

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 23, 2017, 21:10:16 pm »
Ja bym mimo wszystko zostawał przy tym co wcześniej napisałem. Jak dla mnie od problemu z CKP jest błąd P0335 i P0336. Tamte dla mnie jednoznacznie wskazują na wtryski. Ja bym zrobił dwie próby :) Odpiąłbym czujnik wału w trakcie pracy, i odpiąłbym kompa LPG w trakcie pracy i porównał objawy/błędy. A, nie dam Ci gwarancji czy to nic nie uszkodzi, ale ja będąc w Twojej sytuacji bym zaryzykował - bo to ja :D Póki co jestem przekonany, że mając chwilowy problem z sygnałem CKP, komputer ma jeszcze dwa czujniki wałków, które mogą mu wystarczyć do podtrzymania pracy silnika.

Nie zagłębiałem się nigdy w to co siedzi w kompie LPG, ale jeśli wtyczki i kable ok, to przyczyną może być sam sterownik. Może trzeba go postukać w trakcie pracy, może jakieś zimne luty ma.
Kolejna opcja - skoro i tak jeździsz na Pb, to możesz zrobić zworki we wtyczce od LPG, tak żeby bez sterownika wtryskiwacze działały. Zobaczysz czy to coś zmienia. Wiem - nieregularność występowania problemu nie pomoże w diagnozie.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

ktr

  • Gość
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 23, 2017, 21:37:12 pm »
Warto pamiętać, że na wiele zgaśnięć tylko raz (ostatnio) się zdarzyło, że pojawiły się jakiekolwiek błędy, zapalił check-engine i na sekundę przez zgaśnięciem pojawił się tryb awaryjny "cruise not abailable". Poza tym najczęściej jest tak, że auto gaśnie i nie ma żadnych błędów na skanerze OBD i nie pali się check-engine.

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 23, 2017, 22:09:42 pm »
Dobra, odłączenie komputera LPG u mnie powoduje zgaśnięcie silnika, bez błędów. Trzeba by spróbować odłączyć jeden wtryskiwacz benzynowy i sprawdzić jak komputer na niego reaguje.
Co nie zmienia faktu, że dla wymienionych przez Ciebie błędów możliwe przyczyny to:
Injector disconnected
Injector harness wiring:
open circuit, short circuit
Injector failure

Jak będę miał możliwość, to sprawdzę reakcję na odłączenie czujnika wału.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

ktr

  • Gość
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 23, 2017, 22:23:59 pm »
voitec - z góry wielkie dzięki za Twoje dobre chęci zacny człowieku:)

ktr

  • Gość
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 23, 2017, 22:58:33 pm »
Przed chwilą ruszyłem na benzynie, po 300 metrach napis cruise not available i zgasł. Odpaliłem i przełączyłem na LPG i szczęśliwie przejechałem 15 km, nie zgasł. Brak błędów i to pomimo napisu cruise not available na benzynie i zgaśnięcia.

Zaraz robię powrotne 15 km na LPG i ciekawe czy zgaśnie.

ktr

  • Gość
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 23, 2017, 23:30:56 pm »
Wróciłem 15 km na LPG i nie zgasł. Co prawda szarpał i mulił, czuć, że jest coś nie tak, ale na szczęście nie zgasł.

Być może jest tak, że gaśnie zarówno na benzynie i na gazie, ale na benzynie częściej, a na gazie rzadziej? Strach nim jeździć.

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 24, 2017, 00:27:59 am »
Jaki masz sterownik LPG?
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

ktr

  • Gość
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 24, 2017, 07:26:10 am »
KME Diego 3.

ktr

  • Gość
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 24, 2017, 09:21:57 am »
Zadzwoniłem z ciekawości do JLR zapytać się ile kosztuje czujnik położenia wału korbowego. Cena: 850 zł, czas realizacji zamówienia 2-5 dni. Chyba ASO pogięło...

Na allegro są używane po 15-30 zł... wiem, że jest ryzyko, ale jednak różnica w cenie jest niesamowita.

A w Inter Carsie nowy firmy autlog kosztuje 88 zł i jest od ręki.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2017, 09:40:58 am wysłana przez ktr »

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 24, 2017, 09:45:58 am »
Mój czujnik pękł, nie mam pojęcia czemu, ale były problemy z odpalaniem na zimnym. Używka za te kilkanaście złotych rozwiązała problem.

Tam w tym Diego masz taką wtyczkę?

2 rzędy po 4 pin?
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

ktr

  • Gość
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 24, 2017, 09:55:58 am »
Na oko wtyczka wygląda inaczej, są w zasadzie dwie wtyczki, ale chyba każda inna niż Twoje zdjęcie. Nie wiem ile pinów, musiałbym policzyć.

Tak wygląda jedna z dwóch wtyczek: http://www.phjacus.pl/230-Wtyczka-gniazdo-wiazki-KME-Diego-G3-p1432.html
Dwie są do siebie bardzo podobne.

Tu jest fajnie pokazane jak taki sterownik wygląda (różnica tylko taka, że mój jest do 6 cylindrów):
https://www.google.pl/search?q=ile+jest+wtyczek+kme+diego+3&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiL5oGn6-7SAhXF_ywKHcLYD9kQ_AUIBigB&biw=1600&bih=760#imgrc=h-Isa2f-rxdiYM:&spf=1

Dziś zrobimy jedną rzecz: o 15:00 jestem umówiony na wymianę czujnika wału korbowego. Wsadzę nówkę firmy autlog za 88 zł. Zobaczymy, czy to pomoże.

Jak najlepiej się do niego dobrać, żeby robota poszła szybko i sprawnie?

Inne pytanie: zakładając roboczo, że winny jest czujnik to czy większe prawdopodobieństwo, że to czujnik wału korbowego, czy że to czujnik wałka (wymieniony 6 lat temu bo był podejrzany o wypadające zapłony, ale to nic nie dało wtedy)?
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2017, 10:57:56 am wysłana przez ktr »