Autor Wątek: Brak grzania tylnej szyby i oświetlenia bagażnika  (Przeczytany 5971 razy)

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Brak grzania tylnej szyby i oświetlenia bagażnika
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 28, 2016, 13:54:30 pm »
Dzisiaj z rana sprawdziłem upływ prądu w czasie i po ok 45 minutach na amperomierzu pojawiło mi się 20mA  :D Po tym czasie sprawdziłem przekaźniki i żaden nie się nie przełączał, więc od tej strony wszystko jest sprawne. ArturP, nie pamiętam czy pisałeś, ale jeśli tego nie zrobiłeś to może spróbuj wymienić te przekaźniki na nowe. U mnie po tym zabiegu pobór prądu wrócił do normy.

Mam szczerą nadzieję że kwestia braku oświetlenia z tyłu to zbyt niskie napięcie na akumulatorze (10,5V), przez co elektronika REMu nie wysterowuje pinu odpowiedzialnego za oświetlenie.

Offline ArturP

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Kocham to forum
Odp: Brak grzania tylnej szyby i oświetlenia bagażnika
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 28, 2016, 20:48:50 pm »
Przekaźników nie wymieniałem. Jutro rozglądnę się za nowymi. U siebie wymieniałeś na jaguarowskie czy jakieś inne? Są ogólnie dostępne czy trzeba zamawiać i kombinować?

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Brak grzania tylnej szyby i oświetlenia bagażnika
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 28, 2016, 21:26:00 pm »
Oryginalnych nie dostaniesz, chyba że na V12 mają. Ja kupiłem Boscha w Intercarze, 15 zł za sztukę. Wyciągnąłem jeden z samochodu, dałem sprzedawcy i po oznaczeniu doszedł do zamiennika.

Offline ArturP

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Kocham to forum
Odp: Brak grzania tylnej szyby i oświetlenia bagażnika
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 02, 2016, 23:14:28 pm »
Jurlich jesteś wielki  :-K Naprawiłem skur.....a sam, bez elektryka i wszystko dzięki Twojej wskazówce, a mianowicie http://www.jagrepair.com/images/TSB/TSB2/S-Type/414Charging/S414-02%20High%20Quiescent%20Drain.pdf
Jutro opiszę co i jak, co było przyczyną pożerania prądu, dlaczego FEM nie usypiał się i "wysterowywał" cztery przekaźniki w bagażniku. W zasadzie powyższy link, który znalazłeś i tutaj wkleiłeś załatwia sprawę, ale w związku z tym, że niby dotyczy przedlifów opiszę jak naprawić tę usterkę w poliftach, bo ta nota serwisowa jest również aktualna dla młodszych roczników

Ps. Melisa, valerin, a nawet antydepresanty i wówczas  :-tylko

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Brak grzania tylnej szyby i oświetlenia bagażnika
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 22, 2016, 22:10:11 pm »
Problem braku oświetlenia w bagażniku rozwiązany. Winnym był REM który nie wysterowywał obwodu światła w bagażniku. Zakupiłem używkę, podmieniłem i nastała światłość. Temat do zamknięcia.