Autor Wątek: Jakie naprawy przeprowadzaliście w swoich iksach?  (Przeczytany 3571 razy)

milolosiu

  • Gość
Jakie naprawy przeprowadzaliście w swoich iksach?
« dnia: Marzec 09, 2016, 20:40:17 pm »
Witam

Piszcie według schematu, żeby było jasno i czytelnie:
1. Jaki rocznik auta
2. Jaki przebieg miał w momencie kupna / jaki przebieg ma teraz
3. Ile lat jesteście w posiadaniu auta
4. Czy posiadacie LPG
5. Jakie naprawy konieczne były do przeprowadzenia, przy jakim kilometrażu i ile kosztowały
6. Czy naprawa była w ASO, dobrym warsztacie czy u "zenka"
7. Czy części były nówki oryginały, używki czy zamienniki
8. Czy coś się szykuje jeszcze do naprawy w najbliższym czasie
9. Ile czasu jeszcze planujecie jeździć tym autem



Interesuje mnie to, ponieważ rozważam zakup jaga lub mondeo st220, ceny aut takie same, wolałbym jaga, ale trochę boję się napraw, w dodatku nie wiem jak z awaryjnością.
 :-thank

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Jakie naprawy przeprowadzaliście w swoich iksach?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2016, 21:24:23 pm »
Nie mają sensu takie listy. Każde auto inne. Jeden będzie klął, drugi chwalił. Jednemu padnie to, drugiemu tamto. Z racji zawodu mechanika wiem co mówię i każdy majster Ci odpowie tak samo. Ogólnie rzecz ujmując X'y nie są wielce problematyczne, podobnie jak Mondziak. Ma pewne bolączki podobnie jak Ford i każde inne auto - każde ma swoje głupie bolączki. A reszta zależy od nalotu, trybu jazdy, jak właściciel go traktował itp itd.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

milolosiu

  • Gość
Odp: Jakie naprawy przeprowadzaliście w swoich iksach?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2016, 21:32:41 pm »
Bo z tego co widzę po allegro, to części nie są jakoś specjalnie drogie, nie mówię tu o nówkach, bo nie wszystkie trzeba zakładać nówki. Czytając to forum zacząłem się nastawiać, że utrzymanie tego auta jest cholernie drogie, a tymczasem skrzynię biegów można wyrwać taniej niż ja do swojej starej laguny kupiłem. Z tej racji zacząłem myśleć nad fordem, po czym na ich forum przeczytałem, że te ich super auta też są super drogie w utrzymaniu, po czym zacząłem się zastanawiać, jaka jest różnica w kosztach, skoro ta sama płyta podłogowa i większość części? Co w jagu jest innego? Napęd na 4 koła? Chyba na każdym forum każdego samochodu można przeczytać, że utrzymanie danego modelu jest cholernie drogie, więc w sumie chyba nie ma się czym sugerować i też nie wiem skąd ludzie biorą kwoty rzędu 3tys za naprawę czegoś, jeżeli problemem nie był silnik diesla.

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Jakie naprawy przeprowadzaliście w swoich iksach?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2016, 23:14:16 pm »
75 % jaguara x type jest inne od forda mondeo i ceny też sie różnią. A naprawy niby tego samego problemu i wydatki na te prace w dwóch np iksach potrafią się różnic między sobą nawet o tysiąc złotych
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Jakie naprawy przeprowadzaliście w swoich iksach?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2016, 01:20:48 am »
Ja mam X-sa 2004 4x4 v6 3.oL automat z pewnych rąk z pewnym przebiegiem (sam kupowałem i sprowadzałem auto z USA) w momencie kupna 108k teraz ma ok. 184k z tego 95% na gazie, bo szybko go zagazowałem. I to co mogę powiedzieć, to auto jest dość drogie w utrzymaniu, bo ma swoje bolączki i niedoróbki. A jak szukasz czegoś po taniości z Allegro to zapomnij o tym wcale, bo wsadzisz większe pieniądze w naprawy niż zapłacisz za auto.
Najgorsze jest to, że nie ma wcale specjalistów od tych aut, a same rozwiązania stosowane w tym aucie są dość dziwne i ciężko jest konkretnie zdiagnozować co szwankuje. Najczęściej jest tak, że każdy mechanik mówi co innego i zaczyna się wymieniane wszystkiego po kolei i kolejne diagnozy, a problem pozostaje nierozwiązany tylko kasy ubywa z portfela...

Dlatego ja osobiście wszystkie zakupy z niepewnych źródeł szczerze odradzam
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Jakie naprawy przeprowadzaliście w swoich iksach?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 10, 2016, 08:49:30 am »

Najgorsze jest to, że nie ma wcale specjalistów od tych aut, a same rozwiązania stosowane w tym aucie są dość dziwne i ciężko jest konkretnie zdiagnozować co szwankuje. Najczęściej jest tak, że każdy mechanik mówi co innego i zaczyna się wymieniane wszystkiego po kolei i kolejne diagnozy, a problem pozostaje nierozwiązany tylko kasy ubywa z portfela...

Dlatego ja osobiście wszystkie zakupy z niepewnych źródeł szczerze odradzam

święte słowa!

Pierw "eeee Panie Mondeo zrobimy :-gwizd", zaglądamy a tu się okazuje, że jednak nie umiemy, albo za duzo roboty by coś wyciągnąć (np. alternator).
Obsługa VAGów tak wypiera im mózgi, że ciężko przełączyć się na logiczne myślenie (wiem co mówię bo w domu mam dla rownowagi Audi).
Co do części - chyba nie doczytałeś uważnie.
Mam 2.0D, czyli najbardziej zbliżony do mondeo i nie jest tak różowo jak to przedstawiasz. Oczywiście to taki kundelek wśród Jagów, ale bardziej mu do mieszańca  :)
Jak do tej pory 70% napraw zrobiłęm sam, (mimo iż nie jestem mechanikiem, ale tłumaczenie za każdym razem, ze choćby wtyczki do czegokolwiek są inne niż do mondeo przestało mnie bawić). Po cholerę mam jeździć do mechanika skoro i tak części musze zawsze załatwić sam jak i zdiagnozować, co mu dolega.
Poczytaj choćby o zawieszeniu, co pasuje a co nie. To, co nie pasuje poszukaj części na Allegro i czy w ogóle tam są. Następnie zadzwoń do intercarsu – na stronie mają wszystko (przykładem guma drążka stabilizatora w cenie, ze każdy z tego forum kupiłby na zapas), na magazynie nic, sprzedawca nawet nie wie ze nie pasuje to, co mają w ofercie.
Na allegro podobnie - łączniki stabilizatora tył sprzedawane, jako do mondeo i do X`a. Kup... załóż...zobaczysz.

milolosiu

  • Gość
Odp: Jakie naprawy przeprowadzaliście w swoich iksach?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 10, 2016, 13:21:44 pm »
O te gumy chodzi?  ;D
http://poliuretany.olkusz.pl/pl/jaguar-x-type-tuleje-stabilizatora-tylnego-fi-185-mm-2szt.html


Pompę wspomagania za 100zł kupi, rozruszniki od 50zł, skrzynia manual od 200zł, automat chyba około 1000zł, alternator od 100zł, półośki około 100zł za sztukę, pompa wody ok. 50zł...
To ma być drogie w utrzymaniu auto? Wydaje mi się, że nie psuje się częściej niż moja laguna, która średnio co dwa miesiące wita u mechanika. Powiedzmy że średnio co miesiąc jestem w stanie wyłożyć 1000zł na naprawy jaga. Rocznie robię 10000-20000 km.
Jaga planuję kupić z jak najmłodszego rocznika, ceny jakie widzą zaczynają się od 10 tyś za paździerze, do 35 tyś za zadbane auto. Ja planuję kupić coś do 30 tyś + 5 tyś na wymianę tego, co mi nie spasuje na początku
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2016, 13:31:33 pm wysłana przez milolosiu »

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: Jakie naprawy przeprowadzaliście w swoich iksach?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 10, 2016, 14:56:55 pm »
Pompę wspomagania za 100zł kupi, rozruszniki od 50zł, skrzynia manual od 200zł, automat chyba około 1000zł, alternator od 100zł, półośki około 100zł za sztukę, pompa wody ok. 50zł...Wydaje mi się, że nie psuje się częściej niż moja laguna, która średnio co dwa miesiące wita u mechanika.
Jak ta Laguna była naprawiana na używkach, to nie dziwi mnie że tak często się psuła  ;D
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Jakie naprawy przeprowadzaliście w swoich iksach?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 10, 2016, 16:44:28 pm »
To nie gumy tylko poliuretan.
Wydajesz 35K na samochód i walisz w niego urzywki skoro stac cię na 12K/rok na utrzymanie samochodu?
To chyba X-type jest za tani na Twoje potrzeby i spokojnie mozesz celować w innego Jaguara.

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Jakie naprawy przeprowadzaliście w swoich iksach?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 10, 2016, 16:54:20 pm »
Następny księgowy szmatoplastyk  i kup potem od takiego człowieka auto to naprawdę zrujnuje ci portfel bo nagle jaguar zdechnie na amen od tych używek
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2016, 16:59:48 pm wysłana przez niewaskieauto »
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

milolosiu

  • Gość
Odp: Jakie naprawy przeprowadzaliście w swoich iksach?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 10, 2016, 16:55:41 pm »
No i właśnie taką odpowiedź chciałem uzyskać, że to auto nie jest jakieś super drogie w utrzymaniu, jak twierdzi 90% użytkowników na tym forum. Część rzeczy pasuje wstawiać nowe jak sprzęgło, elementy zawieszenia, ale alternatory, skrzynie biegów, wały napędowe? To nie musi być nowe, zwłaszcza, że jest dużo tańsze od nówki, a swoje i tak przejedzie. Rocznie robię 10000-20000km. Jak znam życie, pewnie serwis roczny zamknie się w kwocie do 5 tyś zł z robieniem wszystkiego "na zero", przy czym laguna kosztuje mnie około 2-3 tyś rocznie, ale auto ma natrzepane ponad 400 tyś km, więc pada wszystko po kolei.

Mondeo st220 kupuje się w tych samych pieniądzach co jaga i części też są w tych samych pieniądzach, więc po co przepłacać za brzydsze auto?
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2016, 17:14:39 pm wysłana przez milolosiu »

artleks

  • Gość
Odp: Jakie naprawy przeprowadzaliście w swoich iksach?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 10, 2016, 17:24:21 pm »
2,0d 2007 przebieg 190tys km
- przez cały okres użytkowania wymieniłem:
- koło dwumasowe, sprzęgło i kilkanaście żarówek do reflektorów czyli łącznie ok 2500-3000zl
Tak więc nie uważam że X, (przynajmniej mój egzemplarz) jest szczególnie awaryjny. Koszty części też w normie
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2016, 18:33:34 pm wysłana przez Pro - Jag »

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804

Offline Zatoichi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Jakie naprawy przeprowadzaliście w swoich iksach?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 10, 2016, 18:42:16 pm »
Nie zgadzam się z przedmówcami. Jaguary są tanie w utrzymaniu jak barszcz. Wystarczy tylko nie zwracać uwagi na stukanie, piski i skrzypienie. Większość urwanych rzeczy można naprawić drutem fi 2 w otulinie (2,80zł za meter w Kastoramie) i szarą taśmą - jak się czego nie da zalepić szarą taśmą to znaczy, że użyłeś za mało szarej taśmy. Wiele awarii ustępuje po postukaniu młotkiem (młotek nie musi być nowy, może być używka). Komunikaty o błędach kasujemy usuwając żarówki podświetlające panel wyświetlacza, to samo się tyczy kontrolek check engine (na co to komu potrzebne?) i kontrolki olejowej. Oleju nie trzeba wymieniać wcale, wystarczy dolewać - najtańszy z lidla da radę. Kupe części pasuje z golfa trójki: wydechy po podgięciu, klocki hamulcowe po podcięciu szlifierką, nawet chłodnica z wentylatorem. Obowiązkowo gaz pierwszej generacji (pasuje z poloneza) - chodzi na podciśnienie - można wywalić przepływkę i olać cały układ zasilania benzyną. Polecam wersję z manualną skrzynią biegów -jak nie chce zapalić to zawsze da radę na pych. Najważniejsze, żeby leaper (ta figurka tygrysa) był na masce - najlepiej przyśrubowany na wkręty do gipskartonu, żeby nie odpadł po czaśnięciu drzwiami.

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Jakie naprawy przeprowadzaliście w swoich iksach?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 10, 2016, 21:16:06 pm »
Normalnie szczęka mi opadła po przeczytaniu historii biednego mondeo,cieszę się że,nie w mojej okolicy jezdzi taki spryciarz bo bym  całej rodzinie i znajomym zabronił z domu wychodzic :-zly