Autor Wątek: Co nas najbardziej wkurza w S-typach...  (Przeczytany 12142 razy)

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Co nas najbardziej wkurza w S-typach...
« dnia: Styczeń 22, 2016, 14:17:17 pm »
 Witajcie  :),proponuje ten wątek wzorem kolegów użytkujących inne modele,abyśmy mogli się czasem wyżalić,ponarzekać sobie na nasze koty które i tak kochamy ;D .Na początek wg mnie projektanci nie popisali się z układem klimatyzacji i ogrzewania,przekombinowany i awaryjny,brak oświetlenia przycisków na posufitce i słabiutkie przestarzałe audio....na chwilę obecną chyba tyle,reszta super :-super

termit_tm

  • Gość
Odp: Co nas najbardziej wkurza w S-typach...
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2016, 17:28:33 pm »
za ciasne wnętrze oraz kiepska widoczność przy cofaniu, poza tym daje rade :)

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Co nas najbardziej wkurza w S-typach...
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2016, 21:18:59 pm »
FORDOWSKI kluczyk, i przełączniki, ciasny, mały, kiepsko przyspiesza, za długi pierwszy bieg, nie świeci, śmierdzi, sypie się zawieszenie, zimno, plastik badziewiacki udający skórę na drzwiach, plastikowe zagłówki, trzeszczy, trzęsie się kokpit, nie domyka okien z pilota, navi nie działa, dźwięk silnika, schowek, dekielek popielniczki, złażąca farba z dekielka puszko schowka, głośnik basowy, wymiana piór wycieraczek, braki podświetlenia, brak spustu oleju w moście, brak składanych lusterek, czujnika deszczu, fotochromu, wyłączające się podgrzewanie foteli, jednostopniowe podgrzewanie foteli, rozpadające się kratki nawiewu, ręczny, halogeny chyba dla ozdoby, kształt tylnego podłokietnika. To mnie wkurza najbardziej. Resztę da się znieść. Dotyczy w pełni sprawnego, i zadbanego S-type 4.0 z roku 2001. Nie mam nic uszkodzonego.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Co nas najbardziej wkurza w S-typach...
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2016, 21:29:12 pm »
- rdza
- ciasne w środku
- dupne ogrzewanie (awaryjne)
- trzeszczace niektóre elementy drewniane
- maly bagażnik
- minimalnie za słabe wyciszenie
- w moim brak grzania szyby przedniej i tyłka
Poza tym spełnia moje widzimisie i to co od auta wymagam. Mowa o polifcie bo jadąc przedliftem rzeczywiście sprawia wrażenie takiego nie do końca dopracowanego
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline plins

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Co nas najbardziej wkurza w S-typach...
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2016, 22:21:14 pm »
Brak możliwości podłączenia USB i generalnie nowoczesnych multimediów (nie to, że w ogóle nie jest to możliwe, ale jednak dość upierdliwe i kosztowne...),
Brak aktualnych map do nawigacji,
Ciasnawe wnętrze,
Miękkie i delikatne zawieszenie (ale może tak musi być, żeby było komfortowo),
Różne plastikowe elementy po kilku latach stają się bardzo kruche...
(nie mam uwag odnośnie mechaniki, bo mało eksploatuję swojego kota)

S-type 3.0 v6, 2007 r.

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Co nas najbardziej wkurza w S-typach...
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 22, 2016, 22:31:15 pm »
O matko...dobrze ze nie było tego tematu jak planowałem kupno kota bo bym się wystraszył :-),po przejechanych stu tysiącach ni żaluje decyzji :-))

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Co nas najbardziej wkurza w S-typach...
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 22, 2016, 22:46:38 pm »
Ja też nie, tylko napisałem co mnie wkurza, zalet bym napisał wielokrotnie więcej. Jeśli było by na odwrót, to bym napisał że jest jak japończyk, typu toi-toyota, sprzedał pierwszemu kto przyjdzie za tyle ile da, i kupił skodę.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline Lemo1029

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Co nas najbardziej wkurza w S-typach...
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 23, 2016, 09:01:16 am »
Mnie czasem wkurza mała dostępność pierdółek :)
Np: mam rozwaloną popielniczkę (z taką kupiłem) i nadal nie mogę znaleźć kompletnej, ładnej.
A tak to nie narzekam na plastiki i brak multimediów typu usb. Bo jak na auto z 2000 roku i tak jest mocno doposażone :)

Bluenote70

  • Gość
Odp: Co nas najbardziej wkurza w S-typach...
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 23, 2016, 11:45:35 am »


s type 2001 3.0 v6

Trzeszczące drzwi
Drapiąca się kierownica
Rozpadająca się kratka nawiewu
Popieniczka, mi pokrywka odpadła juz zupełnie i wygląda tez ok
Słabe ogrzewanie
Brak USB
Trochę szumi na deszczu za głośno spod drzwi
Mało miejsca z tyłu i w ogóle ciaśniejszt od Peugeota 307
Słaba kontrola trakcji
Za cicho spod maski
Podnośnik szyby kierowcy, którego nie mogę dostać. (przedlifotowy)
Katastrofalne spryskiwacze

Ale za to:

Super komfort
Piękna klasyczna stylistyka
Metal, skóra, drewno
Elastyczny silnik
Tył napęd
Manual
Prowadzi się jak lotniskowiec
Wygąda lepiej niż nowe plastiki z salonu

Offline Pawel_M

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: Co nas najbardziej wkurza w S-typach...
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 23, 2016, 12:42:06 pm »
Nie wiem co Wy macie z tym trzeszczeniem wnętrza. U mnie nic nie trzeszczy a jestem na to wrażliwy, miałem problem z sufitem przy szyberdachu ale wystarczyło docisnąć przy tych plastikowych rzepach i jest spokój. Wkurza mnie że w przed lifcie siedziała badziewiasta skrzynia automatyczna, trochę szkoda że ten samochód ma tyle z forda ale jakoś bardzo mnie to nie irytuje, biorąc pod uwagę gabaryty auta to faktycznie wnętrze powinien mieć obszerniejsze chodź po mimo że nie jestem mały to za kierownicą siedzę wygodnie, za mną oczywiście miejsca brak  ;D
XK 4.2 2008r
S-type 4.0 Sport 2001r
S-type 4.0 2001r

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 632
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: Co nas najbardziej wkurza w S-typach...
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 23, 2016, 16:06:27 pm »
- kłopotliwe zawieszenie ( jak już się zepsuje :D )
- dostęp do niektórych części
- blacharka ( głównie progi )
-  stosunkowo maly i płytki bagażnik
- mało miejsca z tyłu


reszta to same plusy i za ch... bym go nie zamienił na innego wieśwagena albo inną audiskodę! Mimo wieku i tak każdy się za nim ogląda :)
GO HARD OR GO HOME...

Offline Domi7

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 55
Odp: Co nas najbardziej wkurza w S-typach...
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 23, 2016, 16:40:16 pm »
Ladny samochod, ponadczasowy, komfort przyzwoity choc czuc dosc duzo nierownosci, co powoduje poskrzypywania wewnatrz kabiny,slaba jakosc niektorych materialow, moglo by byc ciszej wewnatrz przy wiekszych predkosciach. Ogrzewanie a raczej problemy z klima bardzo wkur..zajace. Problemy z centralnym zamkiem, wariujaca elektronika rozne komunikaty z nikad. Rdza.
Gdyby nie to ze mialem kaprys i chcialem miec taki samochod w swoim zyciu (min. zawiozl mnie do slubu) to drugi raz bym go nie kupil. Ma wiele zalet, ale jest kaprysny i szitowy . Mowiac bardziej elegancko, bardzo irytujacy. Teraz odstawilem go do garazu, tam przezimuje, na wiosne sprzedaje o ile ktos kupi  :D

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Co nas najbardziej wkurza w S-typach...
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 25, 2016, 17:26:44 pm »
- brak możliwości ustawienia "średniej" jasności ("Twilight") ekranu navi w trybie autolamp. Ekran jest albo za ciemny, albo za jasny, to to jest żenada.
- słaba dostępność części.
- kiepska automatyka ogrzewania.
- zamarzanie. Jak jeździsz w zimie i musisz zaparkować "pod chmurką", to przy mrozie -2 rano nie można otworzyć drzwi, zwłaszcza tylnych. Zamarzają klamki, cale drzwi przymarzają do karoserii. Smarowałem uszczelki wszelkimi środkami i lipa, nic to nie daje.
- skrzypienie obu tylnych drzwi przy otwieraniu.
- w automacie brak przygotowanego miejsca na odstawienie lewej stopy, można owszem odstawić na dywan i go upaprać.
- brak możliwości ustawienia takich pierdół jak opcje świateł dziennych, funkcje ryglowania drzwi, funkcje klimatyzacji bez odpowiedniego sprzętu lub pomocy ASO
- moim zdaniem za mało miejsca z przodu przy nogach (183 cm wzrostu). Przy jeździe z tempomatem i tak trzymam stopy nad pedałami. Mogę owszem dać je na dywan pod pedałami, ale np. w razie potrzeby natychmiastowego hamowania nie mam szans ich szybko wyciągnąć i zareagować. Szybciej więc "wyciągnę" kopyta niż zahamuję.
- otwieranie bagażnika przy padniętym aku. Jak ma się typową ramkę na tablicę rejestracyjną, otwarcie bagażnika kluczykiem zajmuje ok. 15 minut, bo ramka przeszkadza przy wkładaniu, przekręcaniu i wyciąganiu kluczyka. Możesz też wcześniej zdjąć całą ramkę... jeśli masz narzędzia... które zwykle są w bagażniku, ale wtedy zwykle okazuje się, że zamek zamarzł...
Przydałoby się równoległe do elektrycznego awaryjne otwieranie bagażnika na lince.
- słaba antena FM
- przyciskami na kierownicy można zmieniać tylko te 9 stacji na zaprogramowanych częstotliwościach. Jak wyjadę za miasto to muszę  szukać stacji przyciskami na środkowej konsoli.
- słabe ogrzewanie tylnej szyby - słabo i powoli
- przedniej też mogłoby być szybsze.
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Co nas najbardziej wkurza w S-typach...
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 25, 2016, 20:05:12 pm »
Zdrapciooh opisał dokładne to co mnie wkurza mniej, tylko że nie dopisał automatycznego otwierania i zamykania klapy którego nie ma. Wciąż uważam że ma zgniłek więcej zalet niż wad.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Co nas najbardziej wkurza w S-typach...
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 25, 2016, 20:26:15 pm »
Jędrzej otwierania automatyczne jest :),zamykania nie  ma :) ale jest uchwyt od wewnątrz i da się zamknąć żeby nie palcować klapy,Zdrapcioch drzwi w każdym aucie bedą skrzypieć jak ich się nie psiknie od czasu do czasu :)