Autor Wątek: Jaguar X-type 2.5 benzyna/LPG - błąd ciśnienia paliwa na listwie ROZWIĄZANY  (Przeczytany 7398 razy)

maro7575

  • Gość
Witam, wiem że temat błędu ciśnienia paliwa w jaguarach z instalacją LPG był na forum wielokrotnie poruszany, jeśli pisze w złym miejscu to proszę o przeniesienie lub scalenie ale chciałbym się podzielić informacją że błąd ciśnienia paliwa po jezdzie na LPG ROZWIĄZAŁEM po pół roku :)
Przez rok od założenia instalacji LPG jaguar odpalał oraz jeździł na benzynie i LPG, problemy zaczęły się po ponad roku, objawy to między innymi; samochód nie chce przyspieszać po przełączeniu z lpg na benzyne, po odpaleniu na zimnym silniku chodzi ale po chwili gubi obroty aż do rozgrzania i przełączenia na lpg
Pierwsza myśl to uszkodzona pompa paliwa ale po odłączeniu akumulatora problem znika (pozornie) mój egzemplarz jest z 2002 roku 2,5 4x4, miał założony emulator FPE który nie nadaje się do tego auta, po wizytach u kilku gazowników (niektórych nie można tak nazwać) zostały sprawdzone wszystkie emulatory na rynku ale nikt nie mógł sobie poradzić z tym błędem, po odłączeniu akumulatora powinno zrobić się około 300km aby mapy mogły się ułożć lub pewniejsza droga wgrać nowe mapy przez sprzęt serwisowy, którego żaden z mechaników w mojej okolicy ( prawopodobnie w całym woj. Pomorskim) nie ma, co lepsza kilku z nich zarzekało się że mapy nie mogły się tak mocno zmienić więc nie ma potrzeby ich wgrywania...
Problem rozwiązał Pan Gieremek z Szamotuł koło Poznania, który od wielu lat zajmuje zakładaniem instalacji gazowych a jego syn specyfikuję się tylko w jaguarach, posiadają oni odpowiedni sprzęt oraz ogromne zaplecze części zamiennych ( na moje oko samych X-typów w częsciach było tam kilkadziesiąt :) )

Do Szamotuł miałem 300km ale warto było jechać tam i zostawić samochód na 2 dni ponieważ więcej wydałem na diagnozy u okolicznych mechaników oraz paliwo na dojazdy do nich

Zostały wgrane nowe mapy serwisowe, ponadto zdiagnozowane wszystkie występujące błędy w moim samochodzie, nawet te które nie miały nic wspolnego z cisnieniem paliwa jak naprawa parktronika

Co do samego patentu obiecałem że nie powiem co jest dokłądnie zrobione ale mogę poswiadczyć że wszystko jest zrobione zgodnie ze sztuką, poprawione błędy poprzedników oraz gwarncja na to że sposób ten działa
Co do jakości samych usług oraz kontaktu myślę że nikt nie może mieć zastrzeżeń ponieważ przed samą naprawą wykonałem wiele telefonów do Pana Gieremka i na każde pytanie dostałem odpowiedz a pytań zadawałem bardzo dużo ale każde zostało wyjaśnione od podstaw

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Jaguar X-type 2.5 benzyna/LPG - błąd ciśnienia paliwa na listwie ROZWIĄZANY
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2015, 23:33:51 pm »
no... fajna reklama... a wiemy nic.  :-X TOP SECRET :-X
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

kurak22

  • Gość
Odp: Jaguar X-type 2.5 benzyna/LPG - błąd ciśnienia paliwa na listwie ROZWIĄZANY
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 01, 2015, 00:08:43 am »
 :-R Janusze marketingu

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Jaguar X-type 2.5 benzyna/LPG - błąd ciśnienia paliwa na listwie ROZWIĄZANY
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 01, 2015, 02:31:42 am »
Przelew kosztuje do 300zł, nie którzy robili sami za 100zł. Czy ty zapłaciłeś podobne pieniądze?
Jest XE MY20, XJ6 1995
By³ X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

maro7575

  • Gość
Odp: Jaguar X-type 2.5 benzyna/LPG - błąd ciśnienia paliwa na listwie ROZWIĄZANY
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 01, 2015, 08:09:41 am »
no... fajna reklama... a wiemy nic.  :-X TOP SECRET :-X

:-R Janusze marketingu

z całym szacunkiem ale bez sensu komentarze, napisałem takiego posta żeby na przyszłość ludzie szukajacy odpowiedzi kto potrafi rozwiązać problem z ciśnieniem paliwa po jezdzie na lpg mieli jedną pewną odpowiedz a nie wierzyli w bajki że zadziałają cudowne emulatory przez które stracą niepotrzebnie pieniądze jak ja.

Przelew kosztuje do 300zł, nie którzy robili sami za 100zł. Czy ty zapłaciłeś podobne pieniądze?
za usługę w tym między innymi wykonanie przelewu oraz wgranie nowych map benzynowych zapłaciłem 600zł

Online voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 878
Odp: Jaguar X-type 2.5 benzyna/LPG - błąd ciśnienia paliwa na listwie ROZWIĄZANY
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 01, 2015, 11:33:29 am »
Ja u siebie czekam na P0191 po założeniu gazu. Nie mam emulatora, nie mam przelewu. Czy to nie jest tak, że to urban legend, że Jag potrzebuje emulatora/przelewu, a wszystkie P0191 wynikają z niepotrzebnego montażu emulatora o stałej wartości?

Ciekawe na czym też polega wgranie nowych map benzynowych? Na wyczyszczeniu adaptacji?

Muszę pojeździć z logowaniem ciśnienia paliwa i porównać sobie wartości na Pb i na LPG.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Jaguar X-type 2.5 benzyna/LPG - błąd ciśnienia paliwa na listwie ROZWIĄZANY
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2015, 19:19:18 pm »
Pana Gieremka znamy od lat. Ma faktycznie dużo aut na części, ale też ceny ma najwyższe.
Niektóre części używane są droższe niż nowe w ASO.
Jest XE MY20, XJ6 1995
By³ X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

maro7575

  • Gość
Odp: Jaguar X-type 2.5 benzyna/LPG - błąd ciśnienia paliwa na listwie ROZWIĄZANY
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 01, 2015, 19:36:36 pm »
Ja u siebie czekam na P0191 po założeniu gazu. Nie mam emulatora, nie mam przelewu. Czy to nie jest tak, że to urban legend, że Jag potrzebuje emulatora/przelewu, a wszystkie P0191 wynikają z niepotrzebnego montażu emulatora o stałej wartości?

Ciekawe na czym też polega wgranie nowych map benzynowych? Na wyczyszczeniu adaptacji?

Muszę pojeździć z logowaniem ciśnienia paliwa i porównać sobie wartości na Pb i na LPG.
Według P. Gieremka mapy zostały wgrane serwisowym sprzętem do jaguara i land rovera, który posiada, kasowanie adaptacji poprzez odłączenie akumulatora dało by efekt po zrobieniu około 200-300km inaczej mapy dalej były nieprawidłowe. U mnie błąd i problemy z jazdą na benzynie pojawiły się po około roku (około 8tyś km) od założenia lpg więc chyba to prawda że mapy zmieniają się długoterminowo.
Inny mechanik/gazownik, który ćwiczył z tym autem około 2 tygodni sprawdzał, że pompa ( a właściwie sterownik) paliwa podczas jazdy na lpg stopniowo obniża ciśnienie paliwa od około 2.8bar do 0.6 po wgraniu nowych map, dołożeniu akcesori P. Gieremka i ustawieniu instalacji ciśnienie na lpg jest takie same jak na benzynie w związku z czym mapy paliwowe nie ulegają zmianie.  Tak ja to wszystko zrozumiałem, może się myle ale moje auto działa i nikt w końcu nie wyciąga kasy za bzdurne diagnozy

Pana Gieremka znamy od lat. Ma faktycznie dużo aut na części, ale też ceny ma najwyższe.
Niektóre części używane są droższe niż nowe w ASO.
Nie zaprzeczam że ceny mogą być dosyć wysokie ale wydając około 500zł na znachorów w mojej okolicy kwota 600zł nie była dla mnie wygórowana, ważne że fura chodzi jak powinna. Ceny części zamiennych też nie są najniższe ale za to bez problemowo można je zwrócić lub wymienić na inne i nikt nie umywa rąk po dostaniu pieniędzy

Jeśli na forum jest ktoś z województwa Pomorskiego i naprawa Jaguara nie jest dla niego czymś nowym to byłbym wdzięczny na namiary, sprawy wymiany poszczególnych elementów ogarniam sam ale trików i ciekawostek w Jaguarze wielu nie znam

Kolego kurak22 w sumie czytając moje posty można pomyśleć że jestem "Januszem marketingu" ale jeśli ktoś pomógł mi w rozwiązaniu problemu chce wystawić mu pozytywną opinie, gdybyś to Ty był tak miły i rozwiązałbyś mój problem na pewno odwdzięczył bym się tak samo...

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: Jaguar X-type 2.5 benzyna/LPG - błąd ciśnienia paliwa na listwie ROZWIĄZANY
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 01, 2015, 23:41:09 pm »
...mysle ze kolega maro 7575 napisal swoj tekst w szczerych intencjach - jako podziekowanie
za rozwiazanie problemow w kocie swoim.

Co do wysokosci cen - zawyzonych wg kolegi Choiny - one mnie nie dziwia.

Kiedy kupujesz cos w firmie GIEREMEK i w dodatku w Szamotulach ( niepodlym miescie)
- to placisz za firme i adres.

Pozytywna wiadomoscia z tego wszystkiego jest to. ze u pana Gieremka mozna znalezc wszystko
do X - typow w trybie okazyjnym - choc drogim.   :D

kurak22

  • Gość
Odp: Jaguar X-type 2.5 benzyna/LPG - błąd ciśnienia paliwa na listwie ROZWIĄZANY
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 02, 2015, 16:11:16 pm »

Kolego kurak22 w sumie czytając moje posty można pomyśleć że jestem "Januszem marketingu" ale jeśli ktoś pomógł mi w rozwiązaniu problemu chce wystawić mu pozytywną opinie, gdybyś to Ty był tak miły i rozwiązałbyś mój problem na pewno odwdzięczył bym się tak samo...


Ta, na pewno  :-hehe wiarygodność twojego konta po takim wpisie z 3 wiadomościami na forum jest wręcz epicka.

Online voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 878
Odp: Jaguar X-type 2.5 benzyna/LPG - błąd ciśnienia paliwa na listwie ROZWIĄZANY
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2015, 20:05:49 pm »
Jest, mam P0191 u siebie. Także niebawem rozpocznę poszukiwanie rozwiązania i nie omieszkam się nim podzielić jak już je znajdę :-)
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Jaguar X-type 2.5 benzyna/LPG - błąd ciśnienia paliwa na listwie ROZWIĄZANY
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 02, 2015, 20:43:04 pm »
Jak chcesz zrobić tanio przelew to napisz do huberts1977, zresztą podawał na forum przepis. Odnośnie emulatora pisz lub dzwoń do filar12.
Jest XE MY20, XJ6 1995
By³ X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Online voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 878
Odp: Jaguar X-type 2.5 benzyna/LPG - błąd ciśnienia paliwa na listwie ROZWIĄZANY
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 02, 2015, 20:54:26 pm »
Jak chcesz zrobić tanio przelew to napisz do huberts1977, zresztą podawał na forum przepis. Odnośnie emulatora pisz lub dzwoń do filar12.
Mam emulator torpedo fpe, ten programowalny - od niego zacznę, bo to najmniej inwazyjne rozwiązanie. Zobaczymy co z niego wyjdzie.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline kamilos_sid

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 184
Odp: Jaguar X-type 2.5 benzyna/LPG - błąd ciśnienia paliwa na listwie ROZWIĄZANY
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 14, 2016, 13:38:01 pm »
jak się sprawuje torpedo?
¯ycie jest za krótkie ¿eby je¼dziæ Volkswagenem...

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Jaguar X-type 2.5 benzyna/LPG - błąd ciśnienia paliwa na listwie ROZWIĄZANY
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 18, 2016, 18:51:31 pm »
no to wyszedłem przed szereg z pochwałami staga qmaxa. Teraz pytanie, gdzie w okolicy bliższej bądź dalszej od Wrocławia znajdę kogoś kto zrobi przelew? W sumie chyba najlepiej w okolicy zbiornika