Autor Wątek: XJ8 X308 szacowany koszt napraw - warto go kupić?  (Przeczytany 2003 razy)

Offline MichałZet

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Jaguar Daimler X308
XJ8 X308 szacowany koszt napraw - warto go kupić?
« dnia: Czerwiec 03, 2015, 02:45:35 am »
Witajcie.

Zakładam wątek i liczę na Wasze opinie i pomoc. Z góry dziękuję za poświęcony czas. 

Macie Jaguary, macie doświadczenie i wiedzę. Ja Jaguara jeszcze nie miałem.
Chodzi mi o Jaguara X308 4.0 V8.
Samochód nie jest idealny, ale moim zdaniem warty zainteresowania, mogę się mylić. Stąd prośba do Was.
Chciałbym wiedzieć ile może kosztować doprowadzenie auta do porządku. O tej pięknej marce krąży opinia, że koszty napraw są duże. Mnie ciężko ocenić.

Przejdę do rzeczy, chciałbym wiedzieć ile wg. Was będą kosztować wymienione elementy/usterki, które nie są takie jak być powinny. Napiszę co było nie tak.

1. W CZASIE JAZDY PO NIERÓWNOŚCIACH SŁYCHAĆ STUKI Z ZAWIESZENIA, PRAWDOPODOBNIE LEWY PRZÓD. KIEROWNICA JEST LEKKO PRZEKRZYWIONA W PRAWO. JEST WYCZUWALNE DELIKATNE ŚCIĄGANIE W PRAWĄ STRONĘ. POZA POWYŻSZYM POJAZD PROWADZI SIĘ DOBRZE, PRZYSPIESZANIE I HAMOWANIE SĄ W NORMIE. SILNIK I SKRZYNIA BIEGÓW PRACUJE BEZ ZASTRZEŻEŃ.

2. JEST ZATARTY OGRANICZNIK DRZWI LEWYCH TYŁ. JEST POŁAMANA KRATKA NAWIEWY PRAWY TYŁ. AKUMULATOR JEST NIEZAMOCOWANY. PODKLEJONY JEST SCHOWEK NA OKULARY - PRAWDOPODOBNIE NIE TRZYMA ZAMEK.

3. KOMORA SILNIKA JEST NATURALNIE ZABRUDZONA. WIDOCZNE SĄ ZAPOCENIA OLEJOWE NA POMPIE WSPOMAGANIA UKŁADU KIEROWNICZEGO. SĄ WIDOCZNE RÓWNIEŻ ZAPOCENIA OLEJOWE W GÓRNEJ CZĘŚCI SILNIKA - DO OBSERWACJI. BRAK WIDOCZNYCH ŚLADÓW MYCIA SILNIKA. NIE STWIERDZONO NIEFACHOWYCH NAPRAW. WIDOCZNE SĄ ŚLADY ODKRĘCANIA POKRYWY KOMORY SILNIKA.
 
4. WIDAĆ PRZETARCIA NA SKÓRZE FOTELA KIEROWCY. NA SKÓRZE KANAPY TYŁ SĄ ZARYSOWANIA. ODSTAJE TAPICERKA W CZĘŚCIACH DOLNYCH NA FOTELU KIEROWCY. PODSUFITKA W CZĘŚCI TYLNEJ JEST ODKLEJONA. BRAK KLOSZA LAMPKI SŁUPKA TYLNEGO LEWEGO. OGÓLNY STAN WNĘTRZA JEST DOBRY, WYMAGA JEDYNIE DROBNYCH ZABIEGÓW KONSERWACYJNYCH.

5. USZKODZONY JEST ZDERZAK TYŁ. WIDAĆ ODPRYSKI NA ELEMENTACH CHROMOWANYCH ZDERZAKA TYŁ.

Kwiatek

  • Gość
Odp: XJ8 X308 szacowany koszt napraw - warto go kupić?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2015, 10:39:38 am »
Cześć,

Wszystko tak naprawdę zależy od tego czy auto było regularnie serwisowane i czy ktoś o nie dbał.
Zawieszenie trzeba ocenić jadąc na stację diagnostyczną albo do kogoś kto zajmuje się zawieszeniami i się na tym zna. Ściąganie w prawo podczas jazdy to kwestia zbieżności, która trzeba ustawić po uporaniu się z zawieszeniem.
Jedno jest pewne, tani i zaniedbany egzemplarz to wysokie koszty późniejszych napraw.
Ważną rzeczą jest również rozrząd (jaki auto ma przebieg?).
Napisz skąd jesteś - jeśli to nie tajemnica i wrzuć jakieś foto.

Pozdrawiam

Offline MichałZet

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Jaguar Daimler X308
Odp: XJ8 X308 szacowany koszt napraw - warto go kupić?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2015, 13:29:01 pm »
Auto z 1997 roku.
Książka serwisowa z ostatnim wpisem z 2006 roku przy przebiegu 144 tys. km.
Obecnie licznik wskazuje niecałe 170 tys.
Jestem z Wałbrzycha, ale auto w Warszawie.
Dodam jutro zdjęcia.

Kwiatek

  • Gość
Odp: XJ8 X308 szacowany koszt napraw - warto go kupić?a
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2015, 23:50:00 pm »
Cześć ,

Jestem z Warszawy, mógłbym ewentualnie podjechać i go zobaczyć…

Pozdrawiam.

Offline MichałZet

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Jaguar Daimler X308
Odp: XJ8 X308 szacowany koszt napraw - warto go kupić?a
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2015, 12:17:09 pm »
Cześć ,

Jestem z Warszawy, mógłbym ewentualnie podjechać i go zobaczyć…

Pozdrawiam.
Poszedł priv  :)