Autor Wątek: Nie kręci rozrusznik + problem elektryczny  (Przeczytany 1845 razy)

Offline Jey

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
Nie kręci rozrusznik + problem elektryczny
« dnia: Czerwiec 02, 2015, 06:25:48 am »
Przydarzyła mi się ostatnio dziwna awaria. Mam nadzieję że pomożecie :)

Samochód X300 4.0

"Coś" rozładowało mi nagle akumulator do zera. Po naładowaniu zaświecają się zegary, światła pozycyjne, lampki do czytania, światła awaryjne, ale nie ma reszty oświetlenia. No i auto nie kręci. Jest cisza absolutna po przekręceniu kluczyka na rozruch. Skrzynia biegów zblokowana na P. Ktoś ma jakieś pomysły? Jest gdzieś schemat instalacji elektrycznej? Linki ze starych tematów do zagranicznych forów nie działają... :/ Pomocy!

Offline PiotrK-g

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
Odp: Nie kręci rozrusznik + problem elektryczny
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2015, 08:52:02 am »
Sprawdź czy literka "P" świeci na czerwono. Jeśli ciemna to poruszaj lewarkiem delikatnie w stronę kierowcy aż usłyszysz ciche cyknięcie.

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,29837.0.html

Ja miałem podobny problem. Po zimie długo nie odpalany jakieś 3 m-ce. Zablokowana skrzynia i nie kręcił. Porządnie naładowałem aku, później przeczyściłem papierem styki na przekaźnikach w bagażniku (skrzynka pomiędzy aku a zderzakiem). Jak już skrzynia się odblokowała to później był problem z odpaleniem ale to już masz w linku wyżej (czujnik położenia drążka biegów).


Wysłałem Ci na maila schemat przekaźników. Cała lista gdzie są i jakie kolory mają. Powinno pomóc.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2015, 16:29:13 pm wysłana przez Choina »

Offline Jey

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
Odp: Nie kręci rozrusznik + problem elektryczny
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 02, 2015, 17:49:23 pm »
Dzięki wielkie! Razem z moimi mechanikami-cudotwórcami przestudiujemy schemat i będziemy walczyć. Będę zdawał relację na bieżąco, bo problem jest dość dziwny i pewnie ciężki do zwalczenia, zwłaszcza że pod maską widać ślady po zwierzątku (naniesione jakieś kartony i śmieci). Więc przypuszczalnie coś gdzieś jest przegryzione i albo prąd ginie po drodze, albo poszło zwarcie i któryś przekaźnik, moduł lub sterownik się spalił...

Offline PiotrK-g

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
Odp: Nie kręci rozrusznik + problem elektryczny
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2015, 09:01:50 am »
Ja powiesiłem w każdym samochodzie kostki z domestosem. Już dwa razy kuna przegryzła mi kable od sondy lambda i zapłonowe. Albo kuna się wyniosła albo kostki spełniają swoją funkcję.