Autor Wątek: Spalanie 2.0d  (Przeczytany 15073 razy)

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Spalanie 2.0d
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 06, 2014, 10:56:16 am »
Dwumasa do spalania to raczej nie ma nic.. Może masz hamulce zapieczone i Cię trzyma coś cały czas? Filtr powietrza, paliwa? Nie wiem czy wtryski i pompę się w jakiś sposób programuje ale może są źle ustawione? Może wydech, katalizator przytkany? Raz mi palił trochę więcej ale to przez filtr powietrza bo był cały czarny go wymieniałem. Po wymianie wróciło wszystko do normy.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Spalanie 2.0d
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 08, 2014, 09:15:43 am »
Ja już nie mogę. Jestem po wymianie hamulców i tarcz(tarcze były zjechane do poziomu odprowadzania ciepła, się z mechanikiem trochę pośmialiśmy z poprzedniego właściciela  ::) )(myślałem że spieczone hamulce mogą spalanie zwiększać), zaślepionym egr'ze, wymianie węża od turbiny do filtra(penkł i dzióra byua i tórbina wyua), wymianie oleju i filtra oleju, a samochód nie dość że pali 10/100 na trasie +- 15 km(przynajmniej mam szybkie liczenie ile na tankowaniu przejadę  :-gwizd) to jeszcze zaczyna wyć przy większych prędkościach( coś jakby taki szum ciągle wzrastający, na pewno to nie jest od silnika(bo wrzucam luz przy takich 110, obroty spadają a szum wyjący zostaje), szum idzie od przodu ale to nie są łożyska(sprawdzane, skręty prawo,lewo,brak stuków puków). Na pewno rolki alternatora do wymiany, osłony przegubu i gumy stabilizatorów.

Btw. przeczytałem na jakimś fordowskim forum że w mk3 2.0 TDCi(czyli ten mój 2.0d bo obie jednostki mają po 130 km(swoją drogą dobrze to patrzę? Nie wiem do końca jaka jest różnica w TDDi a TDCi więc nazwę silnika wykminiłem na logikę)) wymiana filtra kabinowego pomaga przy zmniejszaniu spalania  :-hehe , ale tak bardziej do rzeczy:

1. Co jeszcze mogę sprawdzić co może nie działać(źle działać) by ograniczyć to cholerne spalanie?
2. Możliwe że ten szum jest w jakiś sposób powiązany ze spalaniem, ale to ani hamulce ani łożyska(zatem co?)...
3. Ten szum mogą generować opony ale cholera wierzyć mi się nie chce że opony przy większych prędkościach(100 km/h - hah, większych) mogą aż TAK wyć. Zwłaszcza że nie są jakieś jehowe bądź zniszczone... Porządne Pirelli 205/95/16 przy alufelgach kotowych...

Offline M-GASIOR1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Odp: Spalanie 2.0d
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 08, 2014, 14:20:47 pm »
Witam.
Zrób sobie taki oto test.
Jadąc na trasie  prosta droga na 5-tce  powiedzmy 100km/h zresetuj komputer.
Po resecie pokaże spalanie 99.9 , ale po chwili bedzie spadać i  po około 2km jednostajnej jazdy  powinno wynieść poniżej 5 litrów.
Mój kot 2.0 D  pokazuje 4,5 l , jest leciwy i ma  przejechane 220tys. Potem będziemy myśleć co dalej....

Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Spalanie 2.0d
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 10, 2014, 06:46:29 am »
Witam.
Zrób sobie taki oto test.
Jadąc na trasie  prosta droga na 5-tce  powiedzmy 100km/h zresetuj komputer.
Po resecie pokaże spalanie 99.9 , ale po chwili bedzie spadać i  po około 2km jednostajnej jazdy  powinno wynieść poniżej 5 litrów.
Mój kot 2.0 D  pokazuje 4,5 l , jest leciwy i ma  przejechane 220tys. Potem będziemy myśleć co dalej....
Z tym że ja nie mam kompa(rok 2004) i spalanie liczę po prostu z tankowania od stacji do stacji... W sensie jak się żyd załącza resetuję licznik i jadę na stację tankować i zliczam do kolejnego żyda... 11l/100 jak obszył.

andrew140785

  • Gość
Odp: Spalanie 2.0d
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 10, 2014, 18:54:20 pm »
U mnie tez nie ma komputera ale w trasie pali mi 5L/100km  :)komputer prawde nie zawsze powie  ;)

Fiorino

  • Gość
Odp: Spalanie 2.0d
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 10, 2014, 21:46:25 pm »
Ja też nie mam kompa, i również tankuje i po tankowaniu zeruje, średnio w trasie 6.7 a w mieście 7.5, za cholerę nie wiem, co jeszcze wpływa na te spalanie...

Myślę, że po nowym roku dam do chipowania i jak po chipie spalanie zostanie na tym samym poziomie to nie będzie mi żal :D

Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Spalanie 2.0d
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 11, 2014, 07:22:02 am »
U mnie tez nie ma komputera ale w trasie pali mi 5L/100km  :)komputer prawde nie zawsze powie  ;)

Jaki masz rocznik i przebieg?

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Spalanie 2.0d
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 11, 2014, 08:17:00 am »
Może to głupie,
ale ponoć najciężej jest wyeliminować sprawy oczywiste ;)


a tankujesz na różnych stacjach?
raz zatankowałem na auchan (niby paliwo z Orlenu) i tankowałem tam parę razy i wcześniej nie było problemów.
Spalanie wyszło ok 10L - myślałem ze cos się z silnikiem dzieje
(mimo , ze nie było odczuwalnej różnicy w jeździe).
Wyjeździłem to gówno do końca i wróciło na 7,5 po mieście.

Dla testu zalałem także tym samym paliwem zony ibizę 1.4 TDI - tak samo spalanie wyszło większe + samochód był mniej żwawy.

Fiorino

  • Gość
Odp: Spalanie 2.0d
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 28, 2015, 06:28:33 am »
Dalej nie wiem, jak X-Type może spalać 5l w trasie...

Mam wtryski, pompe, turbinę po regeneracji, nowy dwumas, najwęższe opony 205/55R16 i tak średnia spalania 70% trasa/30% miasto lub krótkie dojazdy daje mi średnią 7,2l/100km

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Spalanie 2.0d
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 28, 2015, 08:07:06 am »
Skoro na trasie 70/30 masz 7,2L to wychodziło by, że 9-10L pali w miescie
I pytanie drugie w jakim miescie? bo to róznica zasadnicza.

powtarzam - Sosnowiec <-> Katowice (11 km), powrót po 8h lekko nie jest o 16:00
po drodze 4 swiatła, przejazd kolejowy, wahadło z jednym pasem, 2 ronda
nigdy ale to nigdy nie przekroczyłem na normalnym paliwie 8L, raczej jest ok 7L (liczę ręcznie bo komp przekłamuje i zaniża zawsze spalanie)

Jesli pali Ci w trasie 7L to lekko o 1L za dużo chyba że butujesz go ile wlezie - to nie jest silnik stworzony do dużych prędkości i wtedy żre.

Przy regeneracji wtrysków robili Ci testy przelewowe itd? Wtryski Delphi wcale nie należą do najłatwiejszych w regeneracji i sporo firemek średnio sobie z tym radzi.

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Spalanie 2.0d
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 28, 2015, 10:47:50 am »
Ja też się zacząłem martwić spalaniem, bo średnio wychodziło mi między 8-8,5 a w zimie nawet 9. codziennie robię 12 km rano i 12 po 8 godzinach z czego 80% to ekspresówka plus trochę się pokręcę koło komina, ale jak wybrałem się w dłuższą trasę 530 km to przy spokojnej jeździe (110km/h autostrada 50% trasy, 70km/h boczne drogi) spalanie wyszło 4,8. Przy krótkich dystansach diesel nie zdąży się zagrzać i siłą rzeczy musi więcej palić. To, że wskazówka pokazuje 90 stopni nie oznacza, że olej też już osiągnął optymalną temperaturę.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Spalanie 2.0d
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 29, 2015, 09:34:07 am »
Jesli pali Ci w trasie 7L to lekko o 1L za dużo chyba że butujesz go ile wlezie - to nie jest silnik stworzony do dużych prędkości i wtedy żre.
Wziałem od Krzyśka X-a z dobrym osprzętem itd. który Jemu pali w trasie 5,5L/100 i w mieście 8L.... pod moją nogą trasa 7,1L i miasto 11,9L. Mój kot najmniej spalił mi na trasie Tarnów - Lubin (DK94, A4, DK36) wyszło "z dystrybutora" 5,1L przy prędkościach 110-130km/h i trochę kręcenia się po mieście i korek na obwodnicy KRK.


Przy regeneracji wtrysków robili Ci testy przelewowe itd? Wtryski Delphi wcale nie należą do najłatwiejszych w regeneracji i sporo firemek średnio sobie z tym radzi.
Są bardzo łatwe w regeneracji, ale większość robi "regenerację" polegającą na czyszczeniu w wanience ultradźwiękowej i wymianie zaworka, a gdzie końcówka rozpylacza, iglica i inne zużywające się czasami wnętrzności? I jak po wymianie samego zaworka ma działać poprawnie? No i jeszcze trzebaby wyliczyć kod IMA :))


A co do dwumasy i spalania, ma dużo, miałem skrajnie wywaloną dwumasę, to kot nie był w stanie utrzymać równych obrotów i dawki mu skakały jak porąbane :D

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: Spalanie 2.0d
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 29, 2015, 17:44:43 pm »
Mam X`a ponad przy lata i w tym czasie przejechałem ok 33 tyś km. Średnie spalanie według komputera pokładowego pokazuje 6,7l/km. Głownie dojazdy do pracy 6 KM obwodnicą i powrót, 2 razy do roku na wakacje i czasem gdzieś poza miasto w weekendy.
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

Fiorino

  • Gość
Odp: Spalanie 2.0d
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 29, 2015, 23:13:20 pm »
W trasie mi spala 6,7 a w mieście niecałe 8, a jeżdzę ogólnie oszczędnie - w trasie nie przekraczam 130 km/h

A termostaty dwa tez wymieniałem, bo wcześniej mały olejowy nie zamykał się, a duży wymieniony już dla świętego spokoju...

Ale i tak nagrzewa się bardzo długo, do pracy mam 9km, z czego 6 jadę obwodnicą 120km/h i dojeżdzając do pracy nigdy nie nagrzeje się do końca. Druga sprawa jest taka, że wskazówka jest zawsze poniżej połowy, ale pod skanerem OBD sprawdzałem, że jest to wartość 92' C więc chyba optymalna temperatura...