Autor Wątek: poszukuję s typa 3.0 w manualu do roku 2001  (Przeczytany 8583 razy)

dzagu¶

  • Gość
Odp: poszukuję s typa 3.0 w manualu do roku 2001
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 14, 2015, 20:09:08 pm »
Dziękuję wam za pomoc ,cóż  spełnienie marzenia może być adekwatne z dużymi wydatkami widzę ,daje mi to wiele do myślenia.Piszę o anglikach bo jest ich sporo i są kompletne więc  części  jest multum.Panie cigar nie każdego stać na zakup nowych części,a sądząc po tym co pan posiada to daje do zrozumienia że uważa się pan za lepszego bo na wszystko pana stać ,dla mnie Jaguar jest pięknym autem i dostojnym .Nie wiem czy się zdecyduję na jego zakup  po tym czego się dowiedziałem ,dziękuję ludziom za dobre słowo i pomoc ,natomiast żal mi takich którzy się uważają za lepszych od innych bo mają więcej i dla mnie wszyscy są sobie równi i nie szata zdobi człowieka tylko to co człowiek sobą reprezentuje .WIĘC JEŚLI MASZ WIĘCEJ OD INNYCH CIESZ SIĘ TYM ALE NIE UWAŻAJ SIĘ ZA LEPSZEGO OD BO SAM O SOBIE WYSTAWIASZ OPINIE. :-nie

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: poszukuję s typa 3.0 w manualu do roku 2001
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 14, 2015, 21:26:21 pm »
Nie peniaj tylko kupuj skoro to twoje marzenie. Zrób tak jak ja. Wiem jakie to auto jest kapryśnie i ile może kosztować w naprawach- wszystko jest na forum. Sprowadziłem więc eskę z holandii, po lifcie i jeżdżę nią w soboty, niedziele oraz święta pod warunkiem, że jest ładna pogoda. Codziennie jeżdżę innymi autami bo mi kota szkoda. W ten sposób mój kot powinien zdecydowanie dłużej wytrzymać bez napraw, w dobrej kondycji. Najważniejsza jest miłość do autka a nie to jak często będziesz go eksploatował. I powiem Ci tak, że auto po lifcie jest zdecydowanie fajniejsze.

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: poszukuję s typa 3.0 w manualu do roku 2001
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 14, 2015, 22:11:02 pm »
Ja nie uważam się za lepszych od innych, a na Twojej osobistej opinii co do mojej osoby mi nie zależy  ;) Reasumując Twoją wypowiedź, jeżeli w jakiś sposób poczułeś się urażony to Cię przepraszam, takiego zamiaru nie miałem, tylko w pewien sposób próbuje Cię uświadomić, że nie warto się kłócić z innymi, co mają Jaguara, pisząc o anglikach, uwierz mi, że taka metoda jest i tak na krótką metę, jak autem masz zamiar jeździć na co dzień, zwyczajnie się to nie opłaca, bo ile można wymieniać te same części, patrząc na stan tych wszystkich anglików to one są w gorszej kondycji niż te z niemiec co mają przelot rzędu pół miliona  ;). Jeżeli odczuwasz potrzebę posiadania takiego auta, to go kupuj i ciesz się z niego, ja mogę Ci tylko poradzić, żebyś kupił auto od kogoś, kto ma go długo w swoim posiadaniu, a wystrzegał się świeżo sprowadzonych gratów, bo naprawdę zniechęcisz się i zje Cię ten samochód. Co do opisywania jego kaprysów, dodam tylko od siebie tyle, że po za znanymi powszechnie bolączkami tych modeli nic więcej się złego nie dzieje, przykładem tego mogą być moje Jaguary. A S-Type to auto wdzięczne i nigdy mnie nie zawiodło, jedynie musi być serwisowane zgodnie z zaleceniami, bo się to później zemści, zazwyczaj w najmniej oczekiwanym momencie. Masz pytania to je zadaj, ja jeżdżę na co dzień, więc będę w stanie Ci na wszystko odpowiedzieć. A co do tego, czy mnie stać na nowe części, to moja prywatna sprawa, ale je kupuje z tego względu, że tymi autami jeżdżę na co dzień i muszą być one całkowicie sprawne, motoryzacja to moje hobby przez co dbam o to co mam i nie żałuję na to pieniędzy, mimo, że są to auta już stare, to i tak na nic innego bym ich nie zamienił z tego względu, że one mają ten wygląd, nowe tego nie mają i nie podobają mi się, choć i tak dochodzę do wniosku, że lepiej i taniej wyszedłbym na tym, żeby kupić nowe i mieć spokój, ale straci się to coś co jest w starych.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

dzagu¶

  • Gość
Odp: poszukuję s typa 3.0 w manualu do roku 2001
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 14, 2015, 22:40:18 pm »
Piękna puenta daję  :-10points za twą wypowiedź ,zrehabilitowałeś się w mych oczach ,lubisz to co masz więc o to dbasz ja gdybym miał to autko to też bym je używał odświętnie no chyba że wycieczki z rodzinką bo mam 2 auta .To prawda że nowe auta tego nie mają co starsze krążowniki ,,pozdrawiam Marcin .

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: poszukuję s typa 3.0 w manualu do roku 2001
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 15, 2015, 07:40:59 am »
To jak chcesz używać auta odświętnie, to czego Ty się boisz?
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

dzagu¶

  • Gość
Odp: poszukuję s typa 3.0 w manualu do roku 2001
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 15, 2015, 20:39:31 pm »
Ano się boję że wyjadę z rodzinką powiedzmy w góry czy nad może i w połowie drogi mi stanie i ni w te ni w tamte a żonka zacznie walić po łbie i mówić jaki to rarytas żem kupił  :-zly :-boks a i sam nie chciałbym patrzeć na ślicznego kiciusia z wielkim bulem serca gdyby w nim coś padło wartego połowę tego co kosztował tego się boję kurka no. :- pojecia

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....by³ S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: poszukuję s typa 3.0 w manualu do roku 2001
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 15, 2015, 20:50:49 pm »
Ano się boję że wyjadę z rodzinką powiedzmy w góry czy nad może i w połowie drogi mi stanie i ni w te ni w tamte a żonka zacznie walić po łbie i mówić jaki to rarytas żem kupił  :-zly :-boks a i sam nie chciałbym patrzeć na ślicznego kiciusia z wielkim bulem serca gdyby w nim coś padło wartego połowę tego co kosztował tego się boję kurka no. :- pojecia


są takie powiedzenia: ,,jest ryzyko, jest zabawa..." albo ,,kto nie ryzykuje, ten szampana nie pija..."   ;)  generalnie zakup każdego używanego nastoletniego auta to jakieś ryzyko... a czy jesteś je w stanie ponieść to musisz już sobie sam na to pytanie odpowiedzieć...
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: poszukuję s typa 3.0 w manualu do roku 2001
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 15, 2015, 22:07:45 pm »
A skoro boisz się żony to może czas ją zmienić jezeli cię bije

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piêkno¶æ dnia postrach nocy
Odp: poszukuję s typa 3.0 w manualu do roku 2001
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 16, 2015, 00:03:33 am »
powiem wam koledzy że wypowiedzi są ciekawe ale tak na temat s typa kupić nie kupić oto pytanie. Kupić jeździć i serwisować na czas i nie żałować. tylko jest kilka zasad których trzeba przestrzegać od odpowiedniego zakupu począwszy, a co do anglika to już pisałem części używane to już mamy w naszych autach, oczywiście są wyjątki tak jak już napisałem drzwi błotnik i takie tam, części droższe od pieniędzy nie są, a co do tego  kto ile ma, ile zarabia i co morze, to jakie to ma znaczenie jak i tak do piachu tego nie zabierze
by³a zielona bestia 300km s type 4.2  V8
by³ saab 95 2.3 turbo 220km
by³ citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
bêdzie x350 super V8 400KM

Offline Jarek104

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • X300 XJ6.. for sale..
    • JCP
Odp: poszukuję s typa 3.0 w manualu do roku 2001
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 16, 2015, 06:34:25 am »
Miałem S-type jak auto na codzień przez 2,5 roku. Przedlifta, więc podobno awaryjne...
Zrobiłem nim ok 60tys km, również na długich trasach. Raz wrócił na lawecie, jak zabrudziła się przepustnica równocześnie z czujnikiem położenia pedału gazu. Poza tym nic. zwykła eksploatacja, która przy poświęceniu odrobiny czasu na szukanie części jest na poziomie cenowym przeciętnego auta klasy średniej.
Miej tylko świadomość, że będzie palił wiecej niż Passat w tedeiku ;)

Osobiście polecam S-type! Ale raczej wystrzegałbym się sprowadzonych.. Jest na forum kilka aut do sprzedania z tego co wiem. Pojedx, zobacz sam. Nie słuchaj opinii innych "znawców". Każde auto wymaga wkładu finansowego jak je kupujemy. Każde, bo chcemy je dostosować choć troche pod siebie, wymienić olej i napompować opony swoim powietrzem ;)
Born to drive..

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: poszukuję s typa 3.0 w manualu do roku 2001
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 16, 2015, 22:35:15 pm »
powiem wam koledzy że wypowiedzi są ciekawe ale tak na temat s typa kupić nie kupić oto pytanie. Kupić jeździć i serwisować na czas i nie żałować. tylko jest kilka zasad których trzeba przestrzegać od odpowiedniego zakupu począwszy, a co do anglika to już pisałem części używane to już mamy w naszych autach, oczywiście są wyjątki tak jak już napisałem drzwi błotnik i takie tam, części droższe od pieniędzy nie są, a co do tego  kto ile ma, ile zarabia i co morze, to jakie to ma znaczenie jak i tak do piachu tego nie zabierze

Swiete slowa - poglady, podobnie jak autko masz niewaskie.
Pewien medrzec zauwazyl ze trumny nie maja kieszeni...

 :-tylko i do przodu! Alleluja!  :-za

WojciechSZ

  • Gość
Odp: poszukuję s typa 3.0 w manualu do roku 2001
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 17, 2015, 01:36:55 am »
Spełniaj marzenia kolego,miałem podobne obawy,jak Ty,długo się zastanawiałem...co kupić....po wspólnym wieczorze z drugą połową,padło na Jaguara...
Jedna jazda,przejażdżka,i stoi w garażu:)
 :-K

Autko jest kochane:) kobietka zwariowala na jego punkcie ;) i ja też.Wybór jedyny,właściwy.... :-tylko