Autor Wątek: poszukuję s typa 3.0 w manualu do roku 2001  (Przeczytany 8644 razy)

dzagu¶

  • Gość
Odp: poszukuję s typa 3.0 w manualu do roku 2001
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 13, 2015, 20:57:01 pm »
przepraszam bardzo jeśli kogokolwiek uraziłem swoim podejściem do tematu ,nie śmiem do nikogo pyskować ,mam po prostu taki styl ,nie chcę  nikogo obrażać a wręcz przeciwnie chciałbym aby na luzie mnie traktowano jak człowiek człowieka ,ale bez chamstwa bo  ja każdego szanuję a lat mam OHHHHOHHOO prawie 31 ,pozdrawiam i przepraszam jeśli kogoś uraziłem swoimi wypowiedziami Marcin  :- pojecia
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2015, 21:04:56 pm wysłana przez Pro - Jag »

dzagu¶

  • Gość
Odp: poszukuję s typa 3.0 w manualu do roku 2001
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 13, 2015, 21:41:26 pm »
Widzę że źle zacząłem nie przedstawiając się  szanownemu gronu ,otóż jestem Marcin lat 31 ,chłop ustatkowany  tzn.żonaty dzieciaty .Od około 4 lat posiadam Asterkę 2  w dizelku 2.0 .Jednakowoż  moim marzeniem od zawsze był S type ,na którego jeśli o zakup można powiedzieć że w dzisiejszych czasach było by mnie stać .Wiem również że sam zakup to nie wszystko i proszę o szczerą podpowiedź czy ziszczenie mojego marzenia i zakup ślicznego kiciusia bardzo nadszarpnie mój budżet domowy jeśli chodzi o jego eksploatację  gdy moje dochody miesięczne wynoszą około 3500 złotych.Proszę się nie śmiać z tego bo wiem że tu na tym forum są ode mnie ludzie w przeważającej większości bardziej majętni  ,ale to moje marzenie  a każdy z nas o czymś marzy ,wy posiadacie takowe kiciusie ,wiecie ile za co i jak często trzeba wymieniać ,więc się was jako w moim mniemani FACHOWCÓW zapytuję czy mogę ziścić swe marzenie czy nie .Proszę o odpowiedź ,pozdrawiam Marcin. :-za :-tylko

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: poszukuję s typa 3.0 w manualu do roku 2001
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 13, 2015, 22:06:41 pm »
Witaj,eską w manualu i lpg nie  nadszarpniesz wiele z budzetu pod warunkiem ze uda Ci sie kupić  zadbany,nie zajezdzony egzemplarz,manual bo przedlifty miały awaryjne automaty a to duze koszty jak padnie i wiecej spali niz automat,częsci na pewno drozsze niz w astrze,zawieszenie tez drozsze na pewno,ale i wiele usterek ktore sie trafią mozna usunąć tanio i nie ma problemu z kupieniem uzywanego np zamka drzwi,podnosnika szyby bo to lubi padać lub innych tego typu rzeczy

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: poszukuję s typa 3.0 w manualu do roku 2001
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 13, 2015, 22:13:48 pm »
Wdarł mi sie błąd,przepraszam,miało byc ze "wiecej spali automat niz manulal"...pisze z telefonu teraz i nie przeczytałem co napisałem

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: poszukuję s typa 3.0 w manualu do roku 2001
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 13, 2015, 22:18:57 pm »
Tak lepiej  ;) Witaj

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: poszukuję s typa 3.0 w manualu do roku 2001
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 13, 2015, 22:22:01 pm »
Proszę Cię nie pisz o swoich zarobkach, bo to mało kulturalne i nie jest to miejsce na takie rzeczy, to Twoja prywatna sprawa  ;). Reasumując podając zarobki nikt Ci nie napisze, czy będzie Cię stać, czy też nie, co do pisania głupot, że tani i nie nadszarpnie budżetu to też uważaj, bo dla jednego wydatek na elektrozawór, czy zbiorniczek wyrównawczy, gdzie razem wychodzi około 800 zł jest niczym, a dla drugiego już nie, jestem ciekaw ilu z tych co piszą, że nie nadszarpnie budżetu, czy tani w utrzymaniu, byłoby w stanie kupić nową szybę, elektrozawór i zbiorniczek wyrównawczy od razu, a nie marudziło, że za kawałek plastiku trzeba tyle płacić itd. Raczej skupiałbym się na opiniach rozsądnych i konkretnych. A najprościej to poczytaj wątki i zobacz co się psuje, co należy wymieniać i wejdź na sklep internetowy i podlicz sobie przykładowo jakby się to i owo popsuło w miesiącu, czy dasz radę, nikt Ci nie odpowie, czy Cię stać na podstawie zarobków, sam sobie odpowiedź jakie masz potrzeby i ile wydajesz na życie i jak żyjesz.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: poszukuję s typa 3.0 w manualu do roku 2001
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 13, 2015, 22:30:09 pm »
, nikt Ci nie odpowie, czy Cię stać na podstawie zarobków, sam sobie odpowiedź jakie masz potrzeby i ile wydajesz na życie i jak żyjesz.

Właśnie, bo nie chodzi o to ie zarabiasz, tylko o to ile jesteś w stanie odłożyć na naprawy  ::)
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
By³: S-Type 2.7d Sport

dzagu¶

  • Gość
Odp: poszukuję s typa 3.0 w manualu do roku 2001
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 13, 2015, 22:36:25 pm »
Pięknie dziękuję za pomocne wypowiedzi ,to co napisałem o sobie miało na celu pokazanie że traktuję was serio i że nie chcę z nikim popadać w niepotrzebne konflikty.Trochę popatrzyłem na necie za tymi częściami  newralgicznymi i widzę że wiele jest z rozbiórki sporo tańszych ,a te newralgiczne części to raczej nie siadają ot tak sobie co miesiąc ?

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piêkno¶æ dnia postrach nocy
Odp: poszukuję s typa 3.0 w manualu do roku 2001
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 13, 2015, 22:52:14 pm »
można przez rok tylko tankować i jeżdzić a potem bum 7 tyś pln w warsztacie zostawisz i drugie bum po miesiącu na 2 tyś tak jest i to nie tylko w przypadku jaga a części używane to już będziesz miał w aucie wiadomo że kilka rzeczy można w używce np drzwi maska błotnik
by³a zielona bestia 300km s type 4.2  V8
by³ saab 95 2.3 turbo 220km
by³ citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
bêdzie x350 super V8 400KM

dzagu¶

  • Gość
Odp: poszukuję s typa 3.0 w manualu do roku 2001
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 13, 2015, 23:01:35 pm »
ale kurka co 7 tysi może kosztować w samochodzie z 99 roku jak anglika kompletnego  można kupić i przerzucać z niego części za 3 tysie więc co 7 ?  patrzyłem silniki za 1200 kupi  skrzynie podobnie więc co ?

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piêkno¶æ dnia postrach nocy
Odp: poszukuję s typa 3.0 w manualu do roku 2001
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 13, 2015, 23:18:58 pm »
to tylko przykład co może być w najgorszym przypadku przy przeciwieństwach losu, zawsze tak jak piszesz możesz mieć takiego angola na częsci
by³a zielona bestia 300km s type 4.2  V8
by³ saab 95 2.3 turbo 220km
by³ citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
bêdzie x350 super V8 400KM

Offline dominx1989

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 41
  • JagFan
Odp: poszukuję s typa 3.0 w manualu do roku 2001
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 14, 2015, 09:18:00 am »
ale kurka co 7 tysi może kosztować w samochodzie z 99 roku jak anglika kompletnego  można kupić i przerzucać z niego części za 3 tysie więc co 7 ?  patrzyłem silniki za 1200 kupi  skrzynie podobnie więc co ?

Oj może, może kosztować 7 tysi albo i więcej. Nie jedna część, ale kilka razem wziętych już tak. Niestety Jaguary to dość kapryśne auta ( nie chciałem używać słowa awaryjne). I zazwyczaj usterka jednej rzeczy niesie za sobą konieczność wymiany/naprawy czterech innych. Sam walczę z moim kotem (rok przejeździłem bez wkładu nawet złotówki, nie licząc serwisowania) :)
W ciągu miesiąca wydałem już na części i naprawy ok 5000 pln, a nie mam żadnej gwarancji, że nie wydam drugiego tyle. Niektórych części nie kupisz z "demontażu", bo jak Ci padnie chłodnica to musisz kupić nówkę za 2000 pln jak nic, licząc z wymianą.

Jaguara nie kupuje się rozumem a sercem.... ( czyt. - lepiej mieć drugie auto jak kot stoi u mechanika).  :-hehe



PEUGEOT 205 1.9 PB > PEUGEOT 306 1.8 PB > JAGUAR S-TYPE 3.0 V6 PB + NISSAN NV200 1.5dci + BMW 2 220d

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....by³ S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: poszukuję s typa 3.0 w manualu do roku 2001
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 14, 2015, 09:41:31 am »
ale kurka co 7 tysi może kosztować w samochodzie z 99 roku jak anglika kompletnego  można kupić i przerzucać z niego części za 3 tysie więc co 7 ?  patrzyłem silniki za 1200 kupi  skrzynie podobnie więc co ?

Kolego dzaguś generalnie Jaguar to taka marka która jest wręcz śmiesznie tania w zakupie (jako używana), ale już dość mocno kosztowna jeżeli chodzi o utrzymanie (przy nie uprawianiu druciarstwa)... awaryjność aut określił bym, że jest raczej na średnim poziomie... a już biorąc pod uwagę, że auto ma 12 czy 15 lat tak na dobrą sprawę popsuć może się wszystko i w każdej chwili...

Co do tych kosztów utrzymania jeszcze to fakt, że można kupić anglika i przekładać z niego części... ale po pierwsze to nie każdy ma miejsce albo ochotę trzymać na trawniku przed domem kolejny złom... po drugie części które będziesz przekładał z tego anglika będą takie same albo niewiele lepsze od tych w aucie które będziesz eksploatował... także mija się to z celem, bo za chwile i tak usterka / -ki będą powracać jak bumerang... po trzecie jest to druciarstwo i nie przystoi robić takich rzeczy w Jaguarze (bo w ten sposób zabijana jest właśnie ich tzw. ,,wyjątkowość", to nie golf III czy BMW E36)...

Dodatkowo proponuje przeczytać tematy poniżej dotyczące zakupu S-type:

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,19887.0.html
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,21128.0.html
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,22651.0.html
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,20657.0.html


kolego nie chce Cię zniechęcać do zakupu Jaguara... ale jednak przemyśl mocno tą decyzję... co by później nie było rozczarowania...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2015, 09:51:33 am wysłana przez Artek123 »
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Offline franiux

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Rzeszów, podkarpackie
Odp: poszukuję s typa 3.0 w manualu do roku 2001
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 14, 2015, 10:26:47 am »
Mogę ci sprzedać swojego, ale to automat
link http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,26038.0.html
Nie jest igiełka, i trzeba zrobić porządnie progi, oraz walczę ze ściąganiem w prawo bo nikt nie wie co mu jest, w czwartek oddaję na serwis i niech robią, może coś znajdą.
Poza tymi mankamentami jest wszystko ok. Aktualny przebieg 145000
Jaguar XJR X350 4,2 V8 ,2004r.
Jaguar XJ L X351 3,0 V6, AWD, 2014r.
Peugeot 508sw 2.0 HDi, 2013r.

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: poszukuję s typa 3.0 w manualu do roku 2001
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 14, 2015, 16:42:38 pm »
franiux, daj znać na ile wyceniasz tego S-Type, rozważę zamianę z manuala, na automat, a tymbardziej, że to PL salon. Co do wypowiedzi kolegi, który pyta o S-Type, najpierw zadajesz pytania oczekując pomocy, a teraz zaczynasz się rzucać, że anglika można kupić za 3 tysiące i sobie części przekładać, skoro lubisz drutować i bawić się w złomowisko na podjeździe i wymieniać części regularnie, bo używki nie są w lepszym stanie niż masz i długo nie wytrzymują, to nie zawracaj głowy innym i kup sobie to auto i się baw, skoro jesteś taki mądry co do napraw i cen części.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000