Autor Wątek: Problem z automatyczną skrzynią - proszę o pomoc  (Przeczytany 12016 razy)

Arkus2

  • Gość
Odp: Problem z automatyczną skrzynią - proszę o pomoc
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 23, 2015, 21:59:59 pm »
Dziękuję, za usystematyzowanie wiedzy.

Dzisiaj wkręciłem świece, zalałem oleje i odbyłem próbę. Oleju dolałem 1 litr do skrzyni. Na zimnym biegi wszystkie ok, po rozgrzaniu D i 4 wchodzą z dużym opóźnieniem i tak jak by się sprzęgło ślizgało w aucie ze skrzynią manualną, do tego w czasie jazdy lubią wyskoczyć biegi. Odbywa się tak, że ja przyśpieszam a silnik wyje a samochód nie jedzie. Ale znalazłem na to radę, zamiast D, wrzucam 3 i od razu czuć, jak skrzynia załapuje bieg a ja lewarek zmieniam na D i wszystko dalej jest ok tzn. jak się zatrzymam, to się nie martwię, że biegu nie będzie, w czasie jazdy nie zdarzyło się, że bieg wyrzuciło itd. Przypuszczam, że może to być problem linki od wybieraka. Czy ktoś może to potwierdzić?

Offline Jaggi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Jaguar S-Type 4.0 V8 2000r.
Odp: Problem z automatyczną skrzynią - proszę o pomoc
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 24, 2015, 10:00:45 am »
Objawy, które opisałes są w 100% identyczne jak ja miałem. Mój mechanik, który zajmuje się tylko i wyłącznie automatycznymi skrzyniami powiedział, że jesli linka jest źle naciągnięta to objawem jest to, że gdy np z P wrzucamy na D to bieg zaskakuje z opóźnieniem lub nie wskakuje i należy przejechać lewarkiem własnie przez 4,3 i wtedy powinno zaskoczyć ale kwestia slizgania to jest to mechaniczne uszkodzenie skrzyni. Ja się nawet nie bawiłem w rozbieranie jej i cudowanie tylko kupiłem drugą i po sprawie. :-bry

Arkus2

  • Gość
Odp: Problem z automatyczną skrzynią - proszę o pomoc
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 24, 2015, 11:10:53 am »
Tylko, że ślizganie jest tylko i wyłącznie jak wrzucam D z pozycjach P, R, N i to po rozgrzaniu, nie ma natomiast żadnego, podkreślam żadnego ślizgania kiedy D wrzucam od strony  3-4 i dopiero D, więc jak już zaskoczy na tej trójce to nic się nie dzieje i wszystko jest ok do czasu kiedy znowu nie zmienię np. na P lub N R to wtedy znowu jadę lewarkiem do 3 i wracam na D i dalej wszystko gra, żadnych ślizgów, wyskoków biegów itp.     

skyludwik

  • Gość
Odp: Problem z automatyczną skrzynią - proszę o pomoc
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 24, 2015, 11:25:03 am »
Niestety, ale moim zdaniem ta skrzynia się kończy. W dokumencie do którego link dostałeś jest też rozpisane co i jak pracuje na poszczególnych biegach i jakie zawory się otwierają. Tak więc to kombinowanie z biegami to raczej objaw kończącej się skrzyni. Może co nieco poprawi zmiana oleju i filtra, ale raczej tylko minimalnie lub wcale.

Offline Jaggi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Jaguar S-Type 4.0 V8 2000r.
Odp: Problem z automatyczną skrzynią - proszę o pomoc
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 25, 2015, 09:24:26 am »
Jesli twierdzisz, że zapinając D poprzez 2,3,4 jest OK, to zdejmij srodkowy tunel i naciągnij linkę przy wybieraku i się okaże czy winna jest linka czy faktycznie skrzynia nadaje się do huty i wszystko będzie jasne bo tak to można dumać, pisać i w dalszym ciągu nic z tego nie wynika.  :- pojecia

Arkus2

  • Gość
Odp: Problem z automatyczną skrzynią - proszę o pomoc
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 25, 2015, 12:25:22 pm »
Jesli twierdzisz, że zapinając D poprzez 2,3,4 jest OK, to zdejmij srodkowy tunel i naciągnij linkę przy wybieraku i się okaże czy winna jest linka czy faktycznie skrzynia nadaje się do huty i wszystko będzie jasne bo tak to można dumać, pisać i w dalszym ciągu nic z tego nie wynika.  :- pojecia
I tak zrobię tylko czy aby na pewno regulacja linki jest od strony wybieraka czy raczej od strony skrzyni? 

Offline Jaggi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Jaguar S-Type 4.0 V8 2000r.
Odp: Problem z automatyczną skrzynią - proszę o pomoc
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 25, 2015, 13:07:00 pm »
Od strony wybieraka jest w 4.0 więc sądzę, iż w 3,0 jest tak samo gdyż zasada działania jest taka sama. Rozbierz a się przekonasz-zdjęcie panelu to 15min roboty. :-V

skyludwik

  • Gość
Odp: Problem z automatyczną skrzynią - proszę o pomoc
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 25, 2015, 13:28:57 pm »
Tak w temacie: jakie są typowe objawy niewyregulowanej linki od wybieraka ??

Arkus2

  • Gość
Odp: Problem z automatyczną skrzynią - proszę o pomoc
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 25, 2015, 17:18:29 pm »
ok jutro się za to wezmę,
pewnie dojdę sam co po kolei rozbierać, ale jak by ktoś wiedział od czego zacząć i się podzielił tą wiedzą, czy te plastiki są na kołkach jakiś czy skręcane, to będę wdzięczny. nie chciałbym czegoś, jakiegoś zatrzasku urwać.   

Arkus2

  • Gość
Odp: Problem z automatyczną skrzynią - proszę o pomoc
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 28, 2015, 14:22:32 pm »
Witam!
Regulacje zrobiłem, wg mnie linka była nieprawidłowo naciągnięta lub upływający czas dał znać, bieg nie wskakiwał na swoje miejsce tak jak powinien i wyczaiłem że pomagało przesuwanie dźwigni w pozycję pomiędzy 4/3 bo w tedy linka była popychana troszkę dalej. Dziś kolejny dzień testów, w których skrzynia jeśli chodzi o tamte usterki wypada bezbłędnie. Bieg zawsze jest. Nie ma sytuacji, że stojąc na krzyżówce dodaje gazu a samochód stoi, nie ma wypadania biegu podczas jazdy. Można się przyczepić jedynie (chyba, że tak mam być) do dość mocnych jak na moje oko szarpnięć podczas zmiany biegu np z D na R lub na odwrót. No i do różnych dźwięków w różnych momentach ale słyszalnych tylko dla mnie, bo mechanik powiedział, że on nic nie słyszy i że wszystko jest ok. Ale to już chyba inna historia.

Pojawił się natomiast inny problem, prawdopodobnie przez zmianę naciągu linki kilkakrotnie po przekręceniu kluczyka nie mogłem odpalić silnika. Słychać tyknięcie gdzieś z prawej strony pod schowkiem przekaźnika ale rozrusznik nie odpala. Pomogło chyba w takiej sytuacji poruszenie lewarkiem wg mnie po naciągnięciu linki może być tak że mimo, że lewarek jest w pozycji P to elektryka samochodu tego jeszcze nie widzi i nie pozwala odpalić auta. Może troszkę przesadziłem z tym naciągiem i trzeba będzie poluzować - zobaczymy.   

Wszystkim dziękuję, za pomoc i zaangażowanie w mój temat. Za jakiś czas mam nadzieję potwierdzę czy dalej wszystko jest ok.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2015, 14:29:50 pm wysłana przez Arkus2 »

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Problem z automatyczną skrzynią - proszę o pomoc
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 28, 2015, 23:17:45 pm »
to zaje.... daj znać co dalej a ten rozrusznik morze być od linki próbuj.    :-clap :-clap :-clap
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

vespa

  • Gość
Odp: Problem z automatyczną skrzynią - proszę o pomoc
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 03, 2015, 13:58:03 pm »
Jak dobrać do tej linki, żeby sprawdzic naciąg ? Gdzie ja znależć ?

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Problem z automatyczną skrzynią - proszę o pomoc
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 03, 2015, 19:15:54 pm »
Trzeba zdemontować tunel środkowy i ja zobaczysz
To ci też pomoże https://www.youtube.com/watch?v=K45LdG_IwK0
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2015, 19:26:22 pm wysłana przez grzechch »

vespa

  • Gość
Odp: Problem z automatyczną skrzynią - proszę o pomoc
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 03, 2015, 21:27:30 pm »
Dzięki za info. Jedyny mankament (?) jaki zauważyłem u siebie, to opóżnienie wejścia na D. Przesuwam z P na D i musze odczekac 2-3 sekundy żeby wskoczył. Kiedys przy okazji musze się temu przyjrzeć.