Autor Wątek: Korek zbiorniczka wyrównawczego  (Przeczytany 3990 razy)

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Korek zbiorniczka wyrównawczego
« dnia: Październik 27, 2014, 15:22:42 pm »
Witam, rozsypał mi się korek zbiorniczka wyrównawczego, nr części to MJA4440BA, gdzie mogę go dostać, bo po tym nr w sklepie mówią, że nic nie ma??

I zadam pytanie za które joby pewnie dostanę... :D
Pasuje od mk3?? :D Wizualnie takie same...
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Korek zbiorniczka wyrównawczego
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2014, 18:16:31 pm »
Dokładnie jak kolega wyżej napisał, tam są dostępne bez problemu. A co do Mondeo to, jak pasuje P&P to chyba nie zbrodnia, co innego jak ludzie przerabiają amory z mondeo i je montują, albo inne rzeźby tego typu.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: Korek zbiorniczka wyrównawczego
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2014, 18:27:25 pm »
Zamówiłem już korek i nową chłodnicę, w przyszłym miesiącu jeszcze tylko klocki na wszystkie koła i na razie wszystko cacy będzie... :D
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2014, 19:55:43 pm wysłana przez micky »
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

ghrh

  • Gość
Odp: Korek zbiorniczka wyrównawczego
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2014, 21:06:45 pm »
Dokładnie jak kolega wyżej napisał, tam są dostępne bez problemu. A co do Mondeo to, jak pasuje P&P to chyba nie zbrodnia, co innego jak ludzie przerabiają amory z mondeo i je montują, albo inne rzeźby tego typu.
To, że coś pasuje, niekoniecznie znaczy, że się nadaje. Potrafię sobie wyobrazić części pasujące 1:1 a mające inną wytrzymałość. Albo pasujące, ale o słabszych parametrach. Np. czytałem, że do X'a pasują zaciski hamulcowe od Focusa ST, co nie znaczy, że zakładałbym do ST zaciski z X'a :)

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Korek zbiorniczka wyrównawczego
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 27, 2014, 22:10:09 pm »
Jak wyżej wspomniałem jeżeli coś pasuje na 100% to nie widze problemu. Co do korka to nie wiem ja kupiłem nowy zbiorniczek w zestawie z korkiem. Ghrh sądze, że mamy te same poglądy.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

ghrh

  • Gość
Odp: Korek zbiorniczka wyrównawczego
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 27, 2014, 23:03:17 pm »
Też tak myślę, jednak wolę doprecyzować, bo zaraz jakiś narwaniec zrozumie, że od Mondeo pasuje bo to przecież to samo...

Mój mechanik na początku nie dowierzał, jak kolejną część oddał bo nie pasowała, to w końcu się poddał i stwierdził, że X-Type to jednak nie Mondeo. Może i nie do końca Jaguar, ale na pewno nie Mondeo. Po prostu X-Type ;)

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Korek zbiorniczka wyrównawczego
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 28, 2014, 11:12:10 am »
Dokładnie jak kolega wyżej napisał, tam są dostępne bez problemu. A co do Mondeo to, jak pasuje P&P to chyba nie zbrodnia, co innego jak ludzie przerabiają amory z mondeo i je montują, albo inne rzeźby tego typu.
To, że coś pasuje, niekoniecznie znaczy, że się nadaje. Potrafię sobie wyobrazić części pasujące 1:1 a mające inną wytrzymałość. Albo pasujące, ale o słabszych parametrach. Np. czytałem, że do X'a pasują zaciski hamulcowe od Focusa ST, co nie znaczy, że zakładałbym do ST zaciski z X'a :)
A co jeśli Ci powiem, że kod FINIS w Fordzie owe dwa zaciski (Mondeo MKIII i Focus ST) mają ten sam (dla mniej kumatych, to TA SAMA CZĘŚĆ)? Lepszym przykładem na to, że części są identyczne, ale nie o tych samych parametrach są wahacze przednie. Wymiarowo identyczne, ale w Mondeo MK3 poduszka (guma) tylna (stojąca pionowo) jest gumowa, stała, a w X-Type ma zawartość olejową. Jakie było moje zdziwienie, kiedy wybiłjałem je z wahaczy (zmieniałem na poliuretany).

Co do amora (tylnego) jak ktoś widział z MDO kombi i X'a (nie ma różnicy sedan czy estate) zauważył zapewne, że mondziakowy jest nieznacznie krótszy (około centymetra, nawet mniej) i ma taki sam skok. Nie jestem pewien, ale NIVO jest chyba dłuższe (długość jak w X'ie). W każdym razie widziałem już patent z zamocowaniem tego do X'a, nie wiem jedynie na ile solidnie to zostało wykonane (trzpień przewiercony na dwie sruby M10 lub M12), co nie zmienia faktu, że to niezbyt rozsądny pomysł.

ghrh

  • Gość
Odp: Korek zbiorniczka wyrównawczego
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 28, 2014, 13:28:12 pm »
Dokładnie jak kolega wyżej napisał, tam są dostępne bez problemu. A co do Mondeo to, jak pasuje P&P to chyba nie zbrodnia, co innego jak ludzie przerabiają amory z mondeo i je montują, albo inne rzeźby tego typu.
To, że coś pasuje, niekoniecznie znaczy, że się nadaje. Potrafię sobie wyobrazić części pasujące 1:1 a mające inną wytrzymałość. Albo pasujące, ale o słabszych parametrach. Np. czytałem, że do X'a pasują zaciski hamulcowe od Focusa ST, co nie znaczy, że zakładałbym do ST zaciski z X'a :)
A co jeśli Ci powiem, że kod FINIS w Fordzie owe dwa zaciski (Mondeo MKIII i Focus ST) mają ten sam (dla mniej kumatych, to TA SAMA CZĘŚĆ)?

Ja się nie znam, bazuję na informacjach z tego wątku:
http://www.jaguarforum.co.uk/f26/focus-st-225-brake-conversion-42873.html
Wprost piszą, że hamulce z ST225 nie zmieszczą się na 16-calowe felgi, więc nie mogą być takie same jak w X-Typie.
Na pewno tarcze w ST są większe, 320mm vs. 300 w X-Type.

No i może nieco mniej wiarygodne źródło:
Zacisk LP Mondeo III: http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3313213114220-243571_17355-O15608-zacisk-hamulca-tarczowego.html
Zacisk LP Focus ST225: http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3313213217210-119576_99752-O19167-zacisk-hamulca-tarczowego.html
Chociaż z tego wynika, że zaciski w Mondeo i X-Typie są takie same :)

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Korek zbiorniczka wyrównawczego
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 29, 2014, 01:35:03 am »
Focus ST (MK1 170PS ma tarcze 300mm i zacisk TEN SAM co Mondeo MK3/X-Type/Volvo V50).
Nawet klocek przedni ma ten sam kod.

temat znany z konwersji hamulców w Sierrach z 240mm (std) lub 260mm (ABS) na 278mm (Cosworth) lub 300mm (Focus ST). Setup który siada na zwrotnicę Sierry, to tarcza z Foki ST MK1 + zacisk z niej (ale są droższe niż z Mondeo, mimo, że mają ta samą referencję, bo ST to tzreba cenę podwyzszyć trzykrotnie) lub Mondeo MK3 (a jak kto woli X-Type) + tuleja dystansowa bodaj 11mm i rozwiercanie zwrotnicy.

Focus RS ma większe tarcze i też wiem że ludzie w Sierrach Cossie pakowali takie heble (ze względu na to ze najwieksza tarcza w rozstawie 4x108mm jest z Foki RS) i fela musiała być 17" bo tarcza ma bodaj 320mm.

A co do rzeźbienia amorów tylnych, zobaczcie jak wygląda tylni amortyzator Bilstein B8 do X-Type :D dziękuję, wymaga adaptera, który działa dokładnie jak to co napisałem do zaadaptowania amorów z Mondeo. Swoja drogą dziś się napaliłem na zestaw Bilsteina do X-Type :D

ghrh

  • Gość
Odp: Korek zbiorniczka wyrównawczego
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 29, 2014, 08:30:55 am »
Focus ST (MK1 170PS ma tarcze 300mm i zacisk TEN SAM co Mondeo MK3/X-Type/Volvo V50).
Nawet klocek przedni ma ten sam kod.
No więc piszemy o innych pojazdach :) Ale fakt, nie doprecyzowałem, że chodzi mi o ST225, a nie ST Mk1.

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Korek zbiorniczka wyrównawczego
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 29, 2014, 09:32:30 am »
Podpuszczaj ludzi z tymi tylnymi amortyzatorami ;D, a niedługo ludzie kupujący x'a bedą mieli dziwne wrażenie, że coś z tymi amortyzatorami jest nie tak. Swoją drogą już pewnie kilku takich artystów jest, dla mnie to istna głupota i nigdy na takie coś bym się nie zdecydował. Raz, że to niebezpieczne, a dwa, że to takie dziadowanie z kombinowaniem.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: Korek zbiorniczka wyrównawczego
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 29, 2014, 18:00:07 pm »
Ok, powrót do tematu, jak wyciągnąć popsuty korek ze zbiorniczka?? I czy po zalaniu układu chłodzenia płynem układ sam się odpowietrzy czy trzeba mu pomóc? :P
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19