Autor Wątek: Wired FM modulator  (Przeczytany 4156 razy)

Fiorino

  • Gość
Wired FM modulator
« dnia: Październik 08, 2014, 17:57:38 pm »
Witam,
Panowie czy ktoś z Was korzysta/korzystał z kablowego transmitera FM? (nie mylić z bezprzewodowymi transmiterami...)
: http://www.ebay.pl/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313&_nkw=wired+fm+modulator&_sacat=0

na zagranicznych forach Jaguara bardzo chwalą...

ktoś? coś?

Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Wired FM modulator
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2014, 18:21:53 pm »
Jutro będę rozpracowywał z oscyloskopem radyjko z CD żeby podłączyć AUX'a także na bank dam tutorial jak to rozwiążę ;)

Fiorino

  • Gość
Odp: Wired FM modulator
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 08, 2014, 21:35:50 pm »
czekamy :)
BTW w jaki sposób chcesz to zrobić, bo pod zmieniarkę się nie podepniesz niestety... (światłowód)

w razie czego:

http://www.jaguarforums.com/forum/x-type-14/aux-input-options-84538/

post #6 jest bardzo obiecujący

Offline mandriusm

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Andrzej
Odp: Wired FM modulator
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 08, 2014, 21:50:49 pm »
Mialem taki modulator, jakosc nawet gorsza od radia. Myslalem ze sprawa w pszewodach, pszewody antenowa pszylutowalem bez zlacz, wszystkojedno nic sie nie poprawilo. Zaden modulator niedorowna cd
Jaguar X-Type 2007, 2.0D

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Wired FM modulator
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 09, 2014, 02:31:30 am »
Mialem taki modulator, jakosc nawet gorsza od radia. Myslalem ze sprawa w pszewodach, pszewody antenowa pszylutowalem bez zlacz, wszystkojedno nic sie nie poprawilo. Zaden modulator niedorowna cd
\
Nie wytrzymam:
 literę rz piszemy w środku wyrazów po literach  p, b, t, d, k, g, w, ch, j

 wyjątki:

pszczoła, pszenica, bukszpan, wykształcenie, kształt, zawsze, wszędzie, wszystko, pierwszy, powszechny, powszedni.

Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Wired FM modulator
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 09, 2014, 09:29:41 am »
Fiorino: Nie ma nic ciekawego w tym poście. Amerykańskie za przeproszeniem zjebusy dla których jedynym rozwiązaniem jest kupno innego rozwiązania. Nie zamierzam posiadać ani FM modulatora(bo to gówno tak samo jak kaseta+ogon z niej wychodzący) i nie zamierzam kupować jakiegokolwiek rozwiązania typu parrot, iSimple(czy jakoś- zresztą. Wszystko z i na początku słowa automatycznie mnie negatywnie nastawia. Wyhype'owany sprzęt bez jakiejkolwiek dzisiaj innowacyjności. Ostatnią ich innowacyjnością była Siri, czego Google dokonał 3 miesiące później. A dzisiaj to już jest sprzęt dla nietechnicznych lubiących wydawać fortunę ludzi. Kropka.). Skoro jest rozwiązanie typu lut do tape decka, to znaczy że sygnał audio wychodzi wprost z decka. A to znaczy że taki sam musi być sygnał wychodzący z CD decka. I ja gnoja znajdę.

andrew140785

  • Gość
Odp: Wired FM modulator
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 09, 2014, 11:18:28 am »
Kolega powyżej ma rację :-super jeśli robić to w tak sposob jak pisze kolega Kakashi bo te zewnętrzne urządzenia nie dadzą odpowiedniej jakości sygnału.

Fiorino

  • Gość
Odp: Wired FM modulator
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 09, 2014, 16:54:51 pm »
no to nie będę zaprzątać sobie tym głowy...

zapytam jeszcze z czystej ciekawości, jaka różnica jest w transmisji sygnału w kablu między radiem, a zmieniarką, a kablem optycznym? :)

Offline mandriusm

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Andrzej
Odp: Wired FM modulator
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 09, 2014, 23:14:13 pm »
Mialem taki modulator, jakosc nawet gorsza od radia. Myslalem ze sprawa w pszewodach, pszewody antenowa pszylutowalem bez zlacz, wszystkojedno nic sie nie poprawilo. Zaden modulator niedorowna cd
\
Nie wytrzymam:
 literę rz piszemy w środku wyrazów po literach  p, b, t, d, k, g, w, ch, j

 wyjątki:

pszczoła, pszenica, bukszpan, wykształcenie, kształt, zawsze, wszędzie, wszystko, pierwszy, powszechny, powszedni.

Nie jestem z Polski, sorry :)
Jaguar X-Type 2007, 2.0D

Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Wired FM modulator
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 10, 2014, 11:17:14 am »
no to nie będę zaprzątać sobie tym głowy...

zapytam jeszcze z czystej ciekawości, jaka różnica jest w transmisji sygnału w kablu między radiem, a zmieniarką, a kablem optycznym? :)

Zależy. Radio i zmieniarka posługują się ścieżkami miedzianymi, więc można przyjąć że to jest transmisja prądem elektrycznym. W zależności czy sygnał idzie analogowy czy cyfrowy, podlega większym bądź mniejszym zniekształceniom(w przypadku cyfry właściwie żadnym). Natomiast jeżeli chodzi o kabel optyczny, tam sygnał jest przesyłany jak sama nazwa podpowiada, światłem. Nie robi mu czy sygnał jest przesyłany cyfrowo czy analogowo.
Mam nadzieję że pomogłem ^^

Btw.mandriusm: to forum ma PODKREŚLANIE CZERWONYM SZLACZKIEM błędów. To jest TWOJA i tylko wyłącznie TWOJA ignorancja a nie wina tego że jesteś zagraniczny.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2014, 11:26:01 am wysłana przez Kakashi »

Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Wired FM modulator
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 13, 2014, 07:13:30 am »
Hyh.

No i tego... Poszło mi spięcie po palcach i trafiło uprocek...  Ktoś zapomniał żeby się rozładować przed grzebaniem w elektronice  :-gwizd W każdym razie póki działało to odkryłem że można podłączyć się kabelkami albo do uprocka albo do taśmy od CD. Jeżeli chodzi o mikroprocek to wyszukajcie w necie rozpiski nóżek do głównego Philipsa i dalej na tzw. rosyjskiego uczonego Macanowa przylutować parę cienkich kabelków i sprawdzić które wejście by działało(AUX od razu mówię że odpada bo mimo że uprocek ma takie wejście to w oprogramowaniu brakuje funkcji. Brawo Jag   :-tylko ) a jeżeli chodzi o taśmę to sygnał leci scalony(prawy i lewy) 3 nóżką od lewej mając wejście taśmy u góry płytki.

Koniec końców przepraszam ale to nie ja będę pisał tutorial AUX w Jagu CD. Ale wbrew temu co znawcy mówią, mówię: da się. Także szukajcie ^^ Ja zepsuty sprzęt odłożyłem na półkę i z bólem serca zamontowałem inne(już z funkcją aux). Dlaczego z bólem? Ta brzydka dziura pośrodku  :-\
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2014, 07:21:08 am wysłana przez Kakashi »

Fiorino

  • Gość
Odp: Wired FM modulator
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 15, 2014, 07:09:09 am »
A możesz powiedzieć czy jest duża różnica w dźwięku? Zmieniałeś również głośniki?
I dlaczego dziura (masz ramkę i radio na 1 din) ?

Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Wired FM modulator
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 15, 2014, 11:41:55 am »
Powiem tak.

Radio Jaga(4x43..) z pojedyńczym CD bez zmieniarki ma 4x25W mocy. Jest przymocowane ,,na stałe" do panelu. Po zepsuciu poddałem się z reanimacją tego radia, rozebrałem je w całości odzyskując plastik który maskował dziurę(podobno da się kupić bardziej ,,eleganckie" rozwiązanie w postaci plastiku maskującego z dwiema dziurami ale póki co brak środków na to więc poszedłem na prowizorkę która jest nomen omen najbardziej trwała  :-hehe
W każdym razie dopasowałem ramkę wycinając odpowiednią dziurę dla nowego radia( Pioneer P55-BT) które ma 4x50W mocy i szczerze mówiąc... gra dużo lepiej od fabrycznej jednostki  ;D Mam do tego wyjście(właściwie dwa) AUX, podłączenie telefonu pod bluetooth, CD i radio. Z minusów jak powiedziałem wcześniej: brzydko to wygląda(jeszcze będę grzebał żeby to poprawić) no i sterowanie z kierownicy nie działa  :-cry
A kablologia jak kablologia. Żadnej filozofii w tym nie ma. Kupiłem kostkę x14 i nie bawiłem się w lutowanie tylko ciąłem kabel i przykręcałem.

Edit:
Miałby ktoś sposób na to sterowanie z kierownicy czy koniecznie jeżeli chcę mieć sterowanie pod ręką muszę kupować rozwiązanie Pioneera?

Offline RyanDriver

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 303
  • Prezes Zarządu JCPF
1984  XJ-S 5.3, 1988 Daimler seria III  5.3 Double Six, 2003  XJR 4.2, 2003 i inne

Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Wired FM modulator
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 15, 2014, 14:32:00 pm »
Toć ja napisałem że kasy ni ma :D Jedyne z czym mogę operować to z oscyloskopem lutownicą i internetem pełnym pomysłów :D