Autor Wątek: przednie swiatla  (Przeczytany 5537 razy)

JAGUAR_XF_BRANDON

  • Gość
przednie swiatla
« dnia: Czerwiec 18, 2014, 14:05:52 pm »
witam
nie wiem czy tylko u mnie jest ten problem z przednimi swiatlami a mianowicie chodzi mi o to ze swieca krotko na niewielka odleglosc a jak wlacze dlugie to sieca tak jak powinny swiecic mijania,probowalem juz zmieniac zarowki itd no chyba ze ten typ tak ma  :-thumpdown bede wdzieczny za jakas kolwiek pomoc
pozdrawiam

Offline felek73

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: przednie swiatla
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2014, 16:15:32 pm »
Mam to samo , szczególnie uciążliwe przy szybszej jeździe w ciemności ...zapomniałem o to zapytać w seriwsie jak byłem na przeglądzie ale możę ten model "tak ma" :)

JAGUAR_XF_BRANDON

  • Gość
Odp: przednie swiatla
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2014, 16:44:28 pm »
no wlasnie w ciemnosci najgorzej,wczoraj malo nie potracilem sarny >:D musze zadzwonic do servisu zeby mi to sprawdzili bo wczesciej czy pozniej w cos zaj.. :- pojecia dam znac co zrobili i powiedzieli ;)

Roobs

  • Gość
Odp: przednie swiatla
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2014, 07:29:12 am »
Nie są czasami skręcone na maksa do dołu?
Mnie świecą normalnie. Doświetlanie też działa bez zarzutu.

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
Odp: przednie swiatla
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2014, 15:23:12 pm »
Rozumie ze nie posiadacie xenonow wiec kolo przycisku otwierania bagaznika jest regulacja wysokosci - sprawdzcie czy dziala - tzn czy wiazka sie podnosi/opuszcza przy regulowaniu potecjometrem- jesli nie trzeba sprawdzic wiazke i silniczki regulacji w lampach.

W obecnym mam xenony(jeden z glownych waronkow przy zakupie) bo wyczytalem gdzies ze halogeny sa dosc slabe w xf - wiec poziomowanie mam automatyczne jednakze w poprzednim aucie mialem halogeny i jeden z nich swiecil bardzo nisko i nie mozna go bylo podniesc regulacja - okazalo sie ze silniczek zalany woda i zardzewialy- po wymianie wszystko wrocilo do normy.
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Roobs

  • Gość
Odp: przednie swiatla
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 19, 2014, 17:31:09 pm »
Rozumie ze nie posiadacie xenonow wiec kolo przycisku otwierania bagaznika jest regulacja wysokosci - sprawdzcie czy dziala - tzn czy wiazka sie podnosi/opuszcza przy regulowaniu potecjometrem- jesli nie trzeba sprawdzic wiazke i silniczki regulacji w lampach.

W obecnym mam xenony(jeden z glownych waronkow przy zakupie) bo wyczytalem gdzies ze halogeny sa dosc slabe w xf - wiec poziomowanie mam automatyczne jednakze w poprzednim aucie mialem halogeny i jeden z nich swiecil bardzo nisko i nie mozna go bylo podniesc regulacja - okazalo sie ze silniczek zalany woda i zardzewialy- po wymianie wszystko wrocilo do normy.

Kolega zapewne NIE WIE że ksenony, bi ksenony też się reguluje "ręcznie"!!!!!!!!!! Nie wiem czy akurat w XF ale w innych szanujących sie marka tak.

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
Odp: przednie swiatla
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 19, 2014, 20:21:56 pm »
Recznie sie nie da - trzeba komputer.

Zadna szanujaca sie marka nie posiada recznej regulacji xenonow.

Xenony/bixenony maja system samopoziomowania i nie ma tam recznej regulacji podnoszenia/opuszczania.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2014, 20:31:13 pm wysłana przez rmazurek »
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Roobs

  • Gość
Odp: przednie swiatla
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 19, 2014, 20:47:51 pm »
Recznie sie nie da - trzeba komputer.

Zadna szanujaca sie marka nie posiada recznej regulacji xenonow.

Xenony/bixenony maja system samopoziomowania i nie ma tam recznej regulacji podnoszenia/opuszczania.

Proponuje poszerzyć swoja wiedzę. Sam osobiście taką czynność robiłem.


Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
Odp: przednie swiatla
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 19, 2014, 21:02:12 pm »
Mam wrazenie ze piszemy o dwoch roznych sprawach - ja mam na mysli regulacje pokretlem z wnetrza auta a Ty regulacje przy samych reflektorach - zdejmowalem obydwie lampy w xfie i nie widzialem tam zadnej regulacji recznej...
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Roobs

  • Gość
Odp: przednie swiatla
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 19, 2014, 21:14:55 pm »
Mam wrazenie ze piszemy o dwoch roznych sprawach - ja mam na mysli regulacje pokretlem z wnetrza auta a Ty regulacje przy samych reflektorach - zdejmowalem obydwie lampy w xfie i nie widzialem tam zadnej regulacji recznej...

Ja konkretnie opisałem że chodzi mi o ręczne ustawienie lampy i jak rozumiem, bo napisałeś że "się nie da" iż podważasz to co piszę. Stąd moja odpowiedź. Jako świadomy tego że nie ma takich co wszystko wiedzą nie gotuje się a wyjaśniam i rozumię że ta informacja się przyda:)
Uklad samopoziomowania sprawia tylko, ze swiatla świecą cały czas tak samo niezaleznie od obciazenia auta. Kiedyś lampy ustawiało sie ręcznie z kabiny a teraz mamy czujniki. 

JAGUAR_XF_BRANDON

  • Gość
Odp: przednie swiatla
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 20, 2014, 06:29:15 am »
mam umowiona wizyte w jagu w nastepny piatek wiec moze bede wiedzial cos wiecej,ale patrzalem ten silniczek swiatla sie podnosza i opuszczaj ale strasznie wolno nie wiem czy ma tak by? a jezeli chodzi o xenon to normalnie mam w standardzie :-tylko

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
Odp: przednie swiatla
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 20, 2014, 09:30:29 am »
Xenon w xf przed liftem nie byl standardowym wyposazeniem - jesli masz pokretlo regulacji podnoszenia/opuszczania onok przycisku przeciwmglowych/otwierania klapy to masz soczewki ze zwyklymi halogenowymi.


Podnoszenie/opuszczanie nie dziala super szybko- jest po to zeby opuscic swiatla przed rozpoczeciem jazdy jesli zwieksza sie obciazenie(opuszcza sie tyl/podnosi sie przod auta)
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

adamowiczk

  • Gość
Odp: przednie swiatla
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 08, 2015, 23:00:39 pm »
Czy coś się wyjaśniło z tymi światłami Ja w swim kocie mam bixenony ale wydaje mi się że światła mijania istotnie są słabe! Tzw. światła długie są ok
Proszę o info co w tym serwisie odpowiedzieli?

Offline felek73

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: przednie swiatla
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 09, 2015, 13:21:56 pm »
Mam to samo u siebie (XF rocznik 2013) , za dwa tygodnie mam przegląd to powiem żeby mi to sprawdzili , wieczorem bardzo krótko świecą. Napiszę po przeglądzie co mi powiedzieli w autoryzowanym serwisie (JLR)

zazul_yo

  • Gość
Odp: przednie swiatla
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 15, 2015, 19:23:04 pm »
mam biksenenony, tez swiecily strasznie blisko pomimo autopoziomowania, po wizycie w warsztatcie wszystko ok, wymagaly tylko regulacji...