Autor Wątek: informacja BOOT OPEN--xf  (Przeczytany 2328 razy)

Rabbit

  • Gość
informacja BOOT OPEN--xf
« dnia: Maj 26, 2015, 18:24:57 pm »
Witam wszystkich serdecznie .
Może miał ktoś podobny problem zapaliła mi sie dzis na pulpicie informacja boot open ale bagażnik jest cały czas zamknięty, nie działa otwieranie  z kabiny i pilota jedynie jest możliwość otwarcia z kluczyka. Natomiast nie można zamknąć całej kabiny auta bo czujniki wskazują otwarcie bagażnika.
Proszę o pomoc

tet

  • Gość
Odp: informacja BOOT OPEN--xf
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2015, 18:32:09 pm »
Wiązka kabelków łączących klapę bagażnika z autem uległa uszkodzeniu. Musisz ściągnąć gumową osłonę (kolanko) i szukać uszkodzonych przewodów. Te który zostały uszkodzone należy polutować.

Online Darciowezu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • XF 2009 3.0d Premium Luxury
Odp: informacja BOOT OPEN--xf
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2015, 19:43:35 pm »
tez tak miałem
jak odsuniesz peszel łączący klape bagażnika z samochodem to pociągnij za kabelki jeden napewno ci wyjdzie
ale uważaj bo jak będzie więcej uszkodzonych to będzie problem bo wszystkie są czarne

Rabbit

  • Gość
Odp: informacja BOOT OPEN--xf
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2015, 20:43:38 pm »
ok dzięki kolego jutro zobaczę i napiszę czy coś pomogło. Pozdrawiam

Offline ferlin

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: informacja BOOT OPEN--xf
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 27, 2015, 08:01:15 am »
Oczywiście zamiast ciągnąć za kabelki i ryzykować uszkodzenia karbowanej osłony wiązki, lepiej jest zdjąć tapicerkę klapy i górnej części bagażnika, wypiąć wiązkę (są złączki na obu końcach karbowanej osłony), sprawdzić miernikiem który kabelek nie przewodzi, a następnie go wymienić, albo chociaż zlutować :)
Ciągnięcie za kabelki jest mało miarodajnym sposobem, bo kabelek może się trzymać na samej izolacji, a w środku być przerwany.

Jak chcesz zamknąć auto do czasu naprawy, to zostaje ręczne zamknięcie kluczykiem, bez uzbrajania alarmu.

Online Darciowezu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • XF 2009 3.0d Premium Luxury
Odp: informacja BOOT OPEN--xf
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 27, 2015, 15:46:42 pm »
Ja miałem inną metode zamykania
Otwierałem okno kierowcy potem zamykałem ręcznie naciskając klamkę a potem trzymałem przycisk zamykania aż szyba sie zamknęła