Autor Wątek: Zakup XF  (Przeczytany 3587 razy)

ThomasB

  • Gość
Zakup XF
« dnia: Kwiecień 29, 2015, 13:07:34 pm »
Witam! Ostatnio bardzo podoba mi się Jaguar XF , zastanawiam się nad kupnem lecz nic nie wiem na temat tej marki zawsze byłem anty. Chciał bym samochód z silnikiem diesla, ktory jest dobry? Jakie mają wady, kto je robi? ford? NIC NIE WIEM... :- pojecia Proszę o złotą rade  :-10points

Online Darciowezu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • XF 2009 3.0d Premium Luxury
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2015, 16:09:49 pm »
Jak diesla to ja bym polecił 3.0
i to najlepiej z 275 konikami pod maską

Offline Tomek-777

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • XF
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2015, 17:58:35 pm »
Ja polecam bezynkę 4.2 z doładowaniem:)

Roobs

  • Gość
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 30, 2015, 08:27:34 am »
Użytkuję 3.0D 275KM od ponad 2 lat, żadnych poważniejszych usterek przy 110 tyś km, końcówki, drążki i takie tam. Koszty podobne jak innych firm z klasy premium.

Nie wiem czym jeździłeś wcześniej ale dla mnie największą wadą ( tak z uzytkowania na co dzień ) jest to że ergonomia zwłaszcza kierowcy jest na poziomie Fiata Bravo. Pod tym względem niemiecka konkurencja jest daleko z przodu. 

ThomasB

  • Gość
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 30, 2015, 12:06:44 pm »
Też myślałem o 275 d. To jest silnik jaguara czy czego? Jeździłem Porsche, Bmw teraz szukam czegoś ładnego wygodnego i trochę innego niż zwykła bmw 5 czy audi a6 których jeździ bardzo bardzo dużo.  :-thank

Roobs

  • Gość
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 30, 2015, 12:48:27 pm »
Też myślałem o 275 d. To jest silnik jaguara czy czego? Jeździłem Porsche, Bmw teraz szukam czegoś ładnego wygodnego

Ładne to się zgodzę ale co do wygody :-nie No chyba że masz maks 180cm wzrostu. Radość z jazdy psuje wysoko umieszczony i nerwowo reagujący hamulec oraz "Fiatowski" pedałek gazu  :-nie

Mimo to pod względem pozycji i miejsca za kierwonicą zdecydowanie lepiej wypada BMW 3.
Przejedź się po mieście a zobaczysz, może tobie to nie będzie przeszkadzało.

Kadar

  • Gość
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2015, 23:54:26 pm »
Ja jezdze od 5 miesiecy. Silnik 2,7D i jak dla mnie to szybki samochod. Rozumiem przez to ze moge nim szybko jechac bo rozpedza sie jak krowa ale takie sciganie sie nie interesuje mnie wiec mi to nie przeszkadza. To o czym wszyscy tu pisza to DPF - troche upierdliwy ale da sie z tym zyc. Moim zdaniem to ekskluzywny samochod a zwlaszcza jesli masz pelne wyposazenie (nawet lampki zapalaja sie przez delikatne musniecie a nie przelacznikami  ::), nigdy nie porownywalem jaguara do bmw czy jakichs innych niemieckich. Poprostu jaguara sie nie porownuje. Technicznie pewnie niemcy sa lepsi (nigdy nie jezdzilem nimi) bo tu po pewnym czasie wyskakuja jakies problemy ale to chyba dotyczy kazdego modelu. U mnie ostatnio trzeba bylo wymienic wiazke i jak kazda naprawa troche z kieszeni ubywa.
Generalnie poczytaj forum to znajdziesz sporo informacji, odrzuc fascynatow, odrzuc malkontentow zostaw srodek a bedziesz mial calkiem realny obraz samochodu.

Roobs

  • Gość
Odp: Zakup XF
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 15, 2015, 10:22:53 am »
Ja jezdze od 5 miesiecy. Silnik 2,7D i jak dla mnie to szybki samochod.

Zgadzam się, jest na tyle szybki aby do codziennej jazdy i nie tylko obyło się bez stresów.

Malkontentem nie jestem:) Opinie swą opieram na praktyce, co nie znaczy że wszyscy muszą się ze mną zgadzać.

Za tak "niewielkie" pieniądze bedziesz miał zauważalne, ładne auto, ekstra ładna skórę i kilka wad które zachowasz tylko dla siebie. Warunek topowe wyposażenie ( Portfolio). Zauważyłem że mało kiedy auta w gorszych wersjach są tańsze od tych które maja b.dobre wyposażenie.