Autor Wątek: szarpanie na gazie  (Przeczytany 11616 razy)

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
szarpanie na gazie
« dnia: Maj 28, 2014, 20:18:28 pm »
Zaczęło mi auto szarpać gdy jadę na gazie. Nie jest to jeszcze jakieś mocne, ale wyraźnie widać, że coś jest nie tak.
Wyraźniej widać to przy mniejszych prędkościach (tak 50-90km/h) ale w innych przedziałach też występuje czasami.
Do tej pory wszystko było OK. Mniej więcej kilka dni temu wydawało mi się, że śmierdzi mi gazem w aucie podczas jazdy (było to po ostrzejszej jeździe przez ok 15 minut). Później (po 2 dniach) też coś podobnego miało miejsce i to podczas spokojnej jazdy. A dzisiaj to szarpanie. Jest jeszcze jeden dziwny objaw. Gdy stoję na światłach i trzymam hamulec to są momenty tak jakby auto próbowało się wyrywać ( mam automat)-też takie szarpanie...
Wiem, że najprościej byłoby zczytać błędy, ale ja mam założony kasownik błędów w tej instalacji LPG, więc chyba nic mi nie wskaże.
Czy to możliwe, aby zapchany filtr gazu robił takie objawy???
Instalację mam porządną BRC, przejechałem na niej prawie 50 tys. km do tej pory.Na pewno nie jest to wina złej jakości gazu, bo już ze 3 zbiorniki wyjeździłem w międzyczasie i każde tankowanie na innej stacji, a tankuję najczęściej na Orlenie.
Ma ktoś jakiś dobry pomysł co może być przyczyną takiego zachowania kota.
Martwi mnie to, bo niedługo mam dłuższą trasę, a nie bardzo mam teraz w ogóle czas, aby umawiać się do jakichś speców gazowników, bo mam mnóstwo roboty, którą muszę skończyć w terminie.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

ghrh

  • Gość
Odp: szarpanie na gazie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2014, 20:44:51 pm »
http://moto.onet.pl/porady-ekspertow/awarie-lpg-co-moze-sie-zepsuc/ysn20
Cytuj
Może się zdarzyć, że silnik zaczynie szarpać podczas jazdy. Nierówna praca zazwyczaj jest związana z awarią jednego z czujników. Komputerowa diagnoza wskaże uszkodzoną część, a wymiana powinna sprawić, że niepokojące objawy ustąpią. O niesprawności układu zasilania LPG potrafi zadecydować również zatkany filtr gazu lub powietrza. W obu przypadkach usterka sprawi, że wyraźnie wzrośnie spalanie i spadnie moc jednostki napędowej. Dodatkowo przy zużytym filtrze powietrza mogą się pojawić strzały w kolektorze, a filtra gazu trudności z odpalaniem motoru.

Rozumiem, że na benzynie się problem nie pojawia?
Po 50k zdecydowanie powinieneś filtr wymienić. Mi zalecają co 10kkm.
Kasownik błędów? Wybierz się do dobrego fachowca i niech Ci dostosuje instalację do kotka (przelew/emulator, w najgorszym razie dotrysk). Tracisz ważne źródło informacji.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: szarpanie na gazie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2014, 21:01:43 pm »
Na benzynie nie szarpie.
Od jakiegoś czasu myślałem o dorobieniu przelewu, ale oczywiście nie ma nigdy na to czasu. Niby ten co mi montował to był superspec. Specjalnie przejechałem 250km w celu założenia tej instalacji. Tak się składa, że najbliższy serwis Czakram (autoryzowany serwis BRC) jest w Białymstoku czyli 30km ode mnie, ale raz juz tam byłem kiedyś i ich poziom jest wręcz żenujący. Nie potrafili znaleźć nawet elementów instalacji w aucie i zalecali jakieś dokładanie elementów, które już ten instalator z Lublina zamontował. Dopiero jak zadzwoniłem do niego i przekazałem telefon to odnaleźli emulator i włączyli kasownik.
Teraz mam tyle pracy, że naprawdę nie wygospodaruję czasu na dorobienie przelewu. Zresztą chodził bez zarzutu bez niego, więc nie mam noża na gardle. Chcę tylko rozwiązać to szarpanie na teraz.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

ghrh

  • Gość
Odp: szarpanie na gazie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 28, 2014, 22:58:02 pm »
http://www.ac.com.pl/pl/doc/322/warsztaty-partnerskie/wojewodztwo/podlaskie#lista
Byłem w 2 zakładach z tej listy (tylko nie w tym województwie) i wszędzie profesjonalnie i przyjemnie.
Kasownik chyba znaczy, że wywalało Ci checka, czyli nie jest bez zarzutu. No, chyba że morfina w terminalnym stadium raka oznacza, że jesteś bez zarzutu (czego nikomu nie życzę).
To jeżeli nie zmieniałeś filtra to najprościej od tego zacząć. Potem już chyba potrzeba fachowca.

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: szarpanie na gazie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 29, 2014, 10:00:51 am »
Jezeli to szarpanie jest bardziej odczuwalne na niższych obrotach,na wyzszych jest lepiej ale tez nie tak jak powinno byc obstawiał bym na ktorąs cewke..

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: szarpanie na gazie
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2014, 21:24:02 pm »
ghrh
kasownik został włączony ponieważ po jakimś czasie od montażu pojawił się check i było z nim różnie
po ok miesiącu samochód zaczął wariować (komputer podawał jakieś dziwne wartości wtrysku czy coś w tym stylu). Po uruchomieniu kasownika nie miałem problemów aż do teraz. Przybierałem się dorobić przelew, ale jakoś nie dopiąłem tego.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

ghrh

  • Gość
Odp: szarpanie na gazie
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 29, 2014, 22:13:04 pm »
U mnie głupiał przy przelewie. Wywalał checka, zero osiągów. Na emulatorze jak złoto. Bez żadnych wynalazków. Jak check wywali z jakiegoś powodu to zostaje :) Z kasownikiem to tak jak pisałem - raka nie zaleczysz, tylko objawy morfiną uśmierzysz. Jak chcesz naprawdę dobrze, to musisz wyciąć drania...
No ale w tej chwili Ci to nie pomoże :) Trzymam kciuki, żebyś rozwiązał swój problem.

Bingo

  • Gość
Odp: szarpanie na gazie
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 30, 2014, 09:10:10 am »
Wtryskiwacz gazu pada - jeżeli na benzynie jest OK to wina leży po stronie instalacji.
Przy diagnostyce w takim wypadku wywala błąd mieszanki zwłaszcza na wolnych obrotach - to efekt niedomykającego się wtryskiwacza gazu .

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: szarpanie na gazie
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2014, 10:36:34 am »
nowe wątki w temacie
chciałem kupić wkład do filtra fazy lotnej i zajechałem do lokalnego gazownika- żaden autoryzowany serwis, ani chyba żaden guru. I on mi proponuje zamiast tego filtra wsadzić jakiś taki, który dodatkowo zapobiegałby zaolejeniu wtrysków. Powiedział, że mam bardzo dobre wtryski i szkoda byłoby je posadzić (same wtryski 1500PLN - tak powiedział). Za montaż tego filtra chce 100pln i 1h czasu na montaż. Moje pytanie jest czy to ma w ogóle sens, bo jeżeli tak to stówa to nie żadne pieniądze. Ma ktoś u siebie takie cudo lub wiedzę jak to się sprawuje?

Spytałem też o przelew paliwa, ale on stwierdził, że może spróbować, ale eksperymentowałby na moim aucie, więc jak dla mnie ta opcja odpada.
Może źle, że nie spytałem go o moje obecne objawy szarpania.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: szarpanie na gazie
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 30, 2014, 19:15:45 pm »
filtr gazu wymień,wskazane jest wymienianie go co wymiane oleju,co to za cudo co ten meches chce Ci założyć to nie wiem,to szarpanie to nie wina filtra,wtedy by Ci auto muliło bo by miał za mało paliwa,na gazie jest potrzebna mocniejsza iskra niz na benzynie,na któryms garku swieca bądż cewka nawala i autko kuleje,na benzynie jeszcze jest na tyle mocna iskra ze mieszanka sie prawidłowo spala..miałem to samo,okazało sie ze jedna cewka miała przebicie...

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: szarpanie na gazie
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 31, 2014, 23:37:05 pm »
byłem dzisiaj w Białymstoku i od razu zajechałem do AC, ale oni nie chcą ruszać BRC, w sklepie dostałem namiar na jakiegoś speca, ale po zadzwonieniu okazało się że również nie chce się podjąć. Zajechałem do serwisu Czakramu, ale w soboty nie pracują...
Nawet głupiego wkładu do filtra nie mogłem dokupić...
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

kurak22

  • Gość
Odp: szarpanie na gazie
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 02, 2014, 19:18:56 pm »
Nie wiem dokładnie jak jest u mnie z tym przelewem, ale kasownik błędów to głupi pomysł(nigdy nie można sprawdzić co tak naprawdę się dzieje), u mnie nie ma czegoś takiego i kot śmiga na lpg bez problemu.
Co do szarpania- nie padły Ci świece/ któraś cewka? Takie wypadanie zapłonów jest tylko na lpg. Opisany przez Ciebie problem pojawiał się u mnie tylko przy jeździe na niskich obrotach. Co do zapachu gazu, sprawdź przewody przy opaskach zaciskowych. Po zalaniu testerem szczelności ruszaj przewodami. U mnie po przemieszczeniu pokazała się dziurka.

Offline AUTKO

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: szarpanie na gazie
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 09, 2014, 23:57:55 pm »
Kilka miesięcy temu tak samo mi szarpał na niskich obrotach i dziwnie zachowywał się na postoju. Po wymianie świec i cewki problem zniknął. Po wykręceniu świec będzie widać, która nie przepala.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: szarpanie na gazie
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 19, 2014, 08:08:05 am »
Po wymianie świec jest chyba OK, ale nie przetestowałem jeszcze dokładnie, ponieważ mechanik ZAPOMNIAŁ wpiąć wtyczkę czujniki w obudowie filtra powietrza od strony akumulatora i miałem taki objaw, że przy gwałtowniejszym przyspieszaniu szarpało i auto się dławiło. Na gazie i benzynie tak samo. Dopiero jak przyjechałem i chciałem odłączyć aktu na godzinę aby zresetować komputer i zacząłem jeszcze sprawdzać to zauważyłem. Po podpięciu  ustąpiło to odcinanie przy przyspieszeniu, ale nie miałem już czasu, aby sprawdzić czy całkowicie ustąpiło szarpanie na gazie jakie miało miejsce na początku.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline patryklojjaguarxtype

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: szarpanie na gazie
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 12, 2018, 15:49:04 pm »
Koledzy, posiadam podobny problem jagson szarpie w przedziale około 1000-2000 obrotów powyżej dostaje kopa i przestaje. Na benzynie się to nie dzieje, gaz teoretycznie dobrze ustawiony byłem u gaziarza. Polecił mi sprawdzić cewki bo według niego problem z wysokim napięciem, cewki jednak okazały się w porządku. 1.5 roku temu wymieniane świece wiec nie przypuszczam zeby któraś padła, jednak mechanik polecił mi sprawdzić czy nie ma lewego powietrza na kolektorze ssącym czy uszczelki nie puszczają co o tym sądzicie ? Może macie jakiegoś mechanika co jednak podejmie się ogólnym problem i ogarnie kota ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2018, 15:59:27 pm wysłana przez patryklojjaguarxtype »
Jaguar X type 2.5 benz+LPG