Autor Wątek: Statuetka na masce  (Przeczytany 1733 razy)

Offline najkon

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Kocham to forum
Statuetka na masce
« dnia: Grudzień 30, 2018, 20:41:56 pm »
Hej,

Zamierzam zamocować statuetkę Jaguara na moim Iksie, bo tak bez niego łyso i smutno :)
Chciałbym zapytać Państwa tutaj zgromadzonych o dokładną lokalizację na masce (szerokość/długość) aby wwiercić dziurkę.

Można prosić kogoś kto posiada statuetkę oryginalnie o ściągnięcie centymetrem lokalizacji na masce? :)
Czytałem, że w niektórych wersjach jest zaznaczone miejsce na masce oryginalnie, gdzie powinna być statuetka, ale w mojej wersji nie mogę znaleźć tego znacznika.

P.s. Jak się ma to odnośnie Policji oraz przeglądów technicznych - nie będą nakazywać ściągnąć statuetkę?
X-Type 3.0 v6 AWD High manual + LPG KME

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: Statuetka na masce
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2018, 08:36:43 am »
Musisz zamontować statuetkę obrotową, na sprężynie. Tylko taką można mieć na masce, zgodnie z przepisami.
Np. taka:https://allegro.pl/oferta/nowy-kot-obrotowy-figurka-statuetka-jaguar-czesci-7741742969
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Statuetka na masce
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2018, 16:41:35 pm »
Jak otworzysz maskę to masz kółko tam gdzie ma być statuetka. Centralnie tam wiercisz otwór. Ja kupowałem na alex. Odziwo 2 lata i się jeszcze rdza jej nie chwyta.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Statuetka na masce
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2019, 12:56:53 pm »
Moja od myfriendów wytrzymała 3 zimy i zrobiła się brzydka, druga jeszcze jest ok, ale co się spodziewać za 60zł.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline najkon

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Kocham to forum
Odp: Statuetka na masce
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2019, 14:05:52 pm »
Jak otworzysz maskę to masz kółko tam gdzie ma być statuetka. Centralnie tam wiercisz otwór. Ja kupowałem na alex. Odziwo 2 lata i się jeszcze rdza jej nie chwyta.
To, to te magiczne kółko jest od spodniej części maski pod tą powłoką wygłuszającą? :D
A ja głupi szukałem na masce od góry.

Dzięki za podpowiedź!

Musisz zamontować statuetkę obrotową, na sprężynie. Tylko taką można mieć na masce, zgodnie z przepisami.
Np. taka:https://allegro.pl/oferta/nowy-kot-obrotowy-figurka-statuetka-jaguar-czesci-7741742969
Tak, dokładnie - tylko taką chcę zamontować, ale nie byłem pewien co do przepisów właśnie.
Dzięki! :)
X-Type 3.0 v6 AWD High manual + LPG KME

Offline peter1801

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • X-type V6 3.0 2008
Odp: Statuetka na masce
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2019, 16:32:22 pm »
Ja też jestem na etapie montażu figurki ... posiadam już odpowiednią i w tym tygodniu będę montować  ;D ... jednakowoż naszło mnie pytanie - czy korzystając z myjni szczotkowej nie ma problemów z figurką ? chodzi o to czy sznurki czy jak to zwać które myją auto nie uszkodzą/wyrwą figurki ? Chciałem się podpytać o doświadczenia kolegów którzy takowe figurki mają i korzystają z myjni. Pozdrawiam

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Statuetka na masce
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2019, 18:16:59 pm »
Rzadko myje na automacie ale jedyne co to najwyżej ją obróciło. Bardziej się można o lusterka bać bo jak masz elektryczne to może je rozłożyć czy złożyć i urwać coś w mechanizmie.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline peter1801

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • X-type V6 3.0 2008
Odp: Statuetka na masce
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2019, 19:22:33 pm »
do tej pory zawsze lusterka składałem i problemu nie było  :) ... oby z kotem na masce było podobnie  ;D

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: Statuetka na masce
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 07, 2019, 19:48:39 pm »
Nie ma problemu ze statuetką na myjni.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004