Autor Wątek: szarpanie na gazie  (Przeczytany 11617 razy)

Offline Eppic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • ;)
Odp: szarpanie na gazie
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 12, 2018, 16:31:02 pm »
Mimo tego ze wymieniałeś świece 1.5 roku temu to bym pierwsze co popatrzył do świec. Możliwe , ze któraś kuleje i są takie cyrki tym bardziej , ze na benzynie problemu nie masz. Uszczelki kolektora mozesz wymienić profilaktycznie (jeżeli jeszcze nie wymieniałeś) bo nie ma z tym dużo roboty , a zawsze wiesz , ze zrobione.
Jaguar X-Type 2.1 v6 ;)

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: szarpanie na gazie
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 12, 2018, 18:16:33 pm »
A na jakiej podstawie stwierdzono, że cewki w porządku?
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: szarpanie na gazie
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 12, 2018, 21:24:09 pm »
To czy ssie lewe powietrze, i przy okazji czy instalacja gazowa jest poprawnie wystrojona, można sprawdzić ELMem.
Dużo możliwośći nie ma:
- albo układ zapłonowy
- albo wtryskiwacze gazowe/wystrojenie instalacji
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: szarpanie na gazie
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 12, 2018, 22:40:57 pm »
To ja od razu powiem jak było u mnie. Szarpało przy lekkim obciążeniu w okolicy 1500-2000 rpm - trasa, teraz nie wiem dokładnie, przyjmijmy 70-90km/h. Lekko wciśnięty gaz szarpie, dociskasz mocniej, jedzie, lub redukuje i jedzie normalnie. Na Pb nieodczuwalne lub prawie nie odczuwalne.

Był casting wśród cewek - tester cewek, ustawiona duża przerwa i generator. Liczyłem, testowałem ile razy na której wypada iskra - wytypowałem 6 najlepszych cewek (chyba z dwunastu :D). Założyłem te 6 - brak poprawy. Kiedyś w trasie przełączałem poszczególne cylindry na Pb, żeby wytypować najgorszą cewkę - no nie dało się. Za każdym razem odczuwalne.
W końcu stwierdziłem, że to nie ma sensu... kupiłem 3 cewki (delphi po ok. 100zł/szt) wymieniłem 3... i od razu zauważalna poprawa. Kupiłem kolejne 3 i to była jedna z lepszych decyzji.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline patryklojjaguarxtype

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: szarpanie na gazie
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 13, 2018, 08:43:17 am »
Niestety nie wiem na jakiej podstawie stwierdzone, że cewki. Oddałem samochód do gaziarza, najpierw ustawił poprawnie gaz wszystkie parametry wyszły mu ok, jednak stwierdził, że jest problem z wysokim napięciem, a że sam wymieniał świece to wytypował, którąś z cewek jednak sam nie mógł się tego podjąć (tu stwierdził, że sam nie posiada oscyloskopu).  A komuś gdzieś udało się kupić te uszczelki pod kolektor ssący w rozsądnej cenie bo w krakowie w żadnym sklepie nie znalazłem, a na stronie rekomentowanej tu na forum  czyli v12 jest cena kosmiczna.
Jaguar X type 2.5 benz+LPG

Offline Eppic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • ;)
Odp: szarpanie na gazie
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 13, 2018, 11:51:20 am »
Kosmiczna cena na V12? Masz tam przecież zamienniki i chyba każdy kto je wymieniał to Ci powie ze nie jest to ogromny koszt

OEM 42zl sztuka (dolny )
Zamiennik 23zl sztuka(dolny)
OEM 45zl sztuka (góra)
Zamiennik 27,29(góra)

Ja osobiście założyłem zamienniki i było git
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2018, 19:03:43 pm wysłana przez MicGin »
Jaguar X-Type 2.1 v6 ;)

Offline patryklojjaguarxtype

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: szarpanie na gazie
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 13, 2018, 15:02:25 pm »
Jaki macie pomysł zatem, od czego zacząć ?
Jaguar X type 2.5 benz+LPG

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: szarpanie na gazie
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 13, 2018, 17:07:12 pm »
Skąd jesteś?

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: szarpanie na gazie
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 13, 2018, 21:23:21 pm »
Potrafisz "odwzorować" to szarpanie? Czyli doprowadzić do takich warunków kiedy to najbardziej jest odczuwalne i łatwo można to "wywołać"?
Uszczelki chcesz wymieniać z tego powodu?
Jak jesteś z Krakowa, to może byśmy się kiedyś spotkali? Podmienimy 3 cewki na start i zobaczymy czy to pomaga. Wtedy będziesz wiedział co dalej robić.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline patryklojjaguarxtype

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: szarpanie na gazie
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 14, 2018, 10:25:15 am »
Jestem z krakowa, ale cewki są w porządku, nie wywalają błędów na kompie, oprócz tego były sprawdzone oscyloskopem. Wszystko wyszło ok... dlatego rozkładam ręce... Dziś jednak zauważyłem, że jednak delikatnie, ale bardzo delikatnie szarpie przy około 2000 obrotów i trochę więcej... Jeśli chodzi o odwzorowanie, nie muszę, jest wyczuwalne praktycznie za każdym razem w trakcie jazdy i jest powtarzalne, nawet na wolnych obrotach na "luzie" jak podłączyłem komputer to z 900 obrotów czasami tak na ułamek sekundy spadały do 830 obrotów potem znowu wzniosło się.
Jaguar X type 2.5 benz+LPG

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: szarpanie na gazie
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 14, 2018, 12:53:08 pm »
wymień wtryskiwaczego gazu, objawiać się będą identycznie jak wypadające zapłony.
Co zaś do cewek, to nieraz błędu nie pokaże, a będą wypadać zapłony.

Offline patryklojjaguarxtype

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: szarpanie na gazie
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 14, 2018, 13:04:36 pm »
a masz jakiś pomysł na diagnoze tego ? Metoda wymień kolei na pewno sie wyjaśni... no jest mało opłacalnym pomysłem.
Jaguar X type 2.5 benz+LPG

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: szarpanie na gazie
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 14, 2018, 15:35:01 pm »
zapytam najpierw o Twój przebieg, oraz ile przejeździłeś na gazie?
wtryski w zależności od jakości przeżywają 60-100 tys km, potem są do wymiany. Koszt kompletu to 200-500zł w zależności od tego jakie - potem gaz wypada ustawić.
U mnie cewki przy 250 zostały wymienione, zamienniki przeżyły ca 120 tys km, teraz pada mi jedna po drugiej, komplet nowych niebawem.  Generalnie gaz jest bardziej wymagającym paliwem dla układu zapłonowego i niestety takie rzeczy jak świece/cewki trzeba mieć wkalkulowane w eksploatację.

Offline patryklojjaguarxtype

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: szarpanie na gazie
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 14, 2018, 16:08:00 pm »
Istalacja założona przy 35 tyś ;)  a przebieg 68 tyś   TAK SERIO !  :) przebieg prawdziwy ! :)
Jaguar X type 2.5 benz+LPG

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: szarpanie na gazie
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 14, 2018, 17:56:50 pm »
Ło, przy takim przebiegu, to jeszcze nic nie powinno sprawiać problemów :) U mnie przy >250k to już trochę inna sytuacja :)
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG