Autor Wątek: klimatyzacja  (Przeczytany 3295 razy)

Piosiu

  • Gość
klimatyzacja
« dnia: Październik 08, 2013, 15:10:02 pm »
Witam,

posiadam s-type rok1999 .Pytanko, jak świeci mi przycisk klimatyzacji to znaczy że klimatyzacja jest włączona czy wyłączona ? i mam jeszcze jedną prośbę ma ktoś może rysunek techniczny gdzie znajduje się nagrzewnica w  s-type rok 99
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2013, 15:22:12 pm wysłana przez Piosiu »

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: klimatyzacja
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2013, 15:33:54 pm »
zaświecenie się kontrolki sygnalizuje prace klimatyzacji

Offline franiux

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Rzeszów, podkarpackie
Odp: klimatyzacja
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 08, 2013, 17:26:05 pm »
Nagrzewnice znajdują się za deską rozdzielczą. Trzeba ją zdjąć aby się dostać. Mam to za sobą więc jak coś to pytaj. Co pamiętam to odpowiem

ps
http://www.jagrepair.com/images/AutoRepairPhotos/TG%20S_Type.pdf

Strona 64 masz rysunek całego zespołu nagrzewnic.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2013, 17:31:16 pm wysłana przez franiux »
Jaguar XJR X350 4,2 V8 ,2004r.
Jaguar XJ L X351 3,0 V6, AWD, 2014r.
Peugeot 508sw 2.0 HDi, 2013r.

Piosiu

  • Gość
Odp: klimatyzacja
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 08, 2013, 18:04:37 pm »
tak szczerze mówiąc nie wiem od czego zacząć miałem zupełnie zimne powietrze- gdy ogrzewanie miałem na ful, dzisiaj kupiłem środek do czyszczenia chłodnic ,wypłukałem całą instalację i zalałem nowym płynem teraz już nie leci zimne lecz lekko ciepłe. Zmiany które spowodowały to było wymiana zbiorniczka wyrównawczego-stary pękł  od czasu zmiany z pękniętego na nowy  upłynęło 6 miesięcy tak długo stał bez jeżdżenia teraz już nie gdzie szukać dalej

Piosiu

  • Gość
Odp: klimatyzacja
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 09, 2013, 12:35:50 pm »
u mnie w instrukcji obsługi pisze :naciśnięcie przycisku A/C powoduje wyłączenie systemu klimatyzacji.
jak zostawiam zaświecony przycisk to po wyłączeniu silnika i ponownym go uruchomieniu przycisk świeci ,a jak przycisk nie świeci gaszę silnik i ponownie go zapalam przycisk też nie świeci ,więc się już pogubiłem.Auto mam świeżo zakupione i w te zimne dni nie wiem jak to działa.

cziff

  • Gość
Odp: klimatyzacja
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 09, 2013, 13:08:15 pm »
sprawdź elektrozawory, to częsty problem w S-Type'ach, sporo jest o tym na forum.

Dziki_Wacek

  • Gość
Odp: klimatyzacja
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 01, 2014, 06:52:45 am »
Witam,
podepne się pod ten wątek..... mam taki problem... i nie wiem co to może być... a więc.... gdy jade szybciej to słabo chłodzi klimatyzacja, a gdy jade powoli lub stoje to klima chodzi tak jak powinna... nie wiem gdzie szukać usterki ?

Pozdro

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: klimatyzacja
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 09, 2014, 22:28:31 pm »
elektrozawory obok chłodnicy. Standard. Nie ma co szukać, można w ciemno wymieniać. We wszystkich jagaurach jakie miałem były do wymiany, a w większości tych co przyjeżdżają na montaż LPG też są padnięte. One jakoś w środku się strasznie brudzą i blokują. Próbowałem jeden rozebrać i wyczyścić, ale raczej się nie da bo jak już jest do wymiany to zwykle tak zgnity, że śrubki się urywają. Przy okazji dodam, że nie warto kupować używek, bo albo przyjdzie zepsuty albo zaraz padnie, a wymiana do fajnych nie należy bo ciasno tam jest
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

Offline Jarek104

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • X300 XJ6.. for sale..
    • JCP
Odp: klimatyzacja
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 10, 2014, 06:05:34 am »
gdzie dokłądnie ich szukać? Też mnie czeka wymiana...
Born to drive..

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: klimatyzacja
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 10, 2014, 07:32:39 am »
stojąc przed autem po lewej stronie chłodnicy wody, mniej więcej w połowie jej wysokości.
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl