Dział Techniczny > XF (2008 - obecnie)

tunning XF 3.0D

<< < (3/4) > >>

Jaguar Parts:
Niby tak...ale nie jest to samochód sportowy i nie jest wykorzystywany do jazdy po torze czy w wyścigach górskich. Ta moc i moment obrotowy są potrzebne tylko przy wyprzedzaniu i do osiągania dużych prędkości na autostradzie.

Roobs:

--- Cytat: Jaguar Parts w Maj 26, 2014, 16:24:27 pm ---Niby tak...ale nie jest to samochód sportowy i nie jest wykorzystywany do jazdy po torze czy w wyścigach górskich.
--- Koniec cytatu ---

Ja nawet o sportowym charakterze nie myślałem, nawet wszelkie ustawienia niewiele wnoszą a szkoda bo 275KM aż się prosi do pociśnięcia.

Pitbull:
Tez sie rozglądałem za zmiana oprogramowania w moim kocie..ale nie ma nic rozsądnego:/ Do wszystkich z grupy VAG jest zatrzęsienie. Co do chip boxów etc to większość głosów jest tych którzy nigdy czegoś takiego nie mieli w swoim aucie. Mam Lexusa IS220d . Zakupiłem PowerBoxa chyba z najlepszej firmy na rynku certyfikowanej TUV ChipRace . Chip ma 8 programów zmieniających moc . Auto po zamontowaniu przeze mnie chipa trafiło na "ścieżkę" i tam zostało ustawione . Ogólnie pozostał optymalny program ustawiony przez producenta dający ok 15% mocy czyli z fabrycznych 177KM bylo 197KM. Zanotowałem zmniejszenie zużycia paliwa i polepszenie elastyczności. Samochodem od tamtej pory zrobiłem 50tys km bez najmniejszej usterki. Czy warto? Wydaje mi sie ze tak, ale nie warto oszczędzać na tych tanich PowerBoxach ktore maja "wolne" procesory tylko zainwestować w taki jak np z tej niemieckiej firmy o ktorej pisałem. Kota jednak na razie nie ruszam , ewentualnie na miejscu Lexusa pojawi sie model ze znaczkiem S lub R :)

maras:
Jeli chcialbys to zrobic porzadnie w firmie zajmujacej sie chiptuningiem to koszt takiej operacji miedzy600 a 1000 zl.  Bezpieczny tuning to podniesienie mocy do 25% wiec roznica w osiagach jest diametralna.. a jesli chodzi o komentarze w stylu:
Jak chcesz sportowe auto to kup benzyne sa troszke zalosne. Podkrec o 25 '  twoje auto i wystaw sie z benzyna to zobaczysz mine kierowcy benzyniaka

Pitbull:
Dobry chip z firmy ktorej brałem do Lexa kosztuje od 100-400€ .
http://m.racechip.com
Warto zwrócić uwage na procesor i porównać z tymi dostępnymi na polskim rynku..

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej