Dział Techniczny > XF (2008 - obecnie)

tunning XF 3.0D

<< < (4/4)

rmazurek:
Duzo zalezy co podkrecasz i gdzie - nie wiem jak w innych ale w xf trzeba wyciagnac sterownik - jedna z polskich firm wycenile robote w moim na ponad 2000PLN + polowa tego przy kazdym update softu u dilera - to samo w uk £345 + FOC dozywotnio ponowne wgranie softu po update u dilera - osiagi maja byc podobne do wersji S po remapie tyle ze mniejszy lag.

Ja osobiscie nie pakowalbym sie w tzw CHIP bo on dziala na zasadzie oszukiwania sterownika - imho lepiej zmienic ustawienia w sterowniku- wydaje mi sie ze jest to tez bezpieczniejsze dla silnika.

Jestem umowiony na sierpien takze zobaczymy co z tego wyjdzie.

pablo21:
Temat wart przemyślenia, ale na pewno lepiej jest zrobić to na zasadzie programowania na nowo sterownika i badaniem na hamowni przed i po.
3.0 benzyna i 3.0 diesel to dwa różne silniki. Silnik niedoładowany 3.0 nie daje przyjemnego wciskania w fotel. 4,2 czy też 5.0 niedoładowane jest lepsze niż każdy diesel..nie mówiąc już o tych silnikach doładowanych, ale to już się robi powoli  :-off

Pitbull:

--- Cytat: rmazurek w Lipiec 09, 2014, 10:57:25 am ---Duzo zalezy co podkrecasz i gdzie - nie wiem jak w innych ale w xf trzeba wyciagnac sterownik - jedna z polskich firm wycenile robote w moim na ponad 2000PLN + polowa tego przy kazdym update softu u dilera - to samo w uk £345 + FOC dozywotnio ponowne wgranie softu po update u dilera - osiagi maja byc podobne do wersji S po remapie tyle ze mniejszy lag.

Ja osobiscie nie pakowalbym sie w tzw CHIP bo on dziala na zasadzie oszukiwania sterownika - imho lepiej zmienic ustawienia w sterowniku- wydaje mi sie ze jest to tez bezpieczniejsze dla silnika.

Jestem umowiony na sierpien takze zobaczymy co z tego wyjdzie.

--- Koniec cytatu ---
Tak jak pisałem w Lexusie sprawuje sie dobrze od ok 2 lat i jestem zadowolony natomiast z podkrecania kota rezygnuje i ewentualnie zastanowię sie nad kupnem czegoś z literka S czy R ..moze RS:).. w miejsce ISa wlasnie. Gdzie robią remapping Jaga w UK?

rmazurek:

--- Cytat: Pitbull w Lipiec 09, 2014, 14:04:59 pm ---Gdzie robią remapping Jaga w UK?

--- Koniec cytatu ---

Ja znalazlem speca na forum jaguara w uk - Martin Rowe ze Snow's garage w Stoke On Trent - polecany przez wielu uzytkownikow tutejszego forum i w sumie mam niedaleko bo okolo godzine jazdy.

Pitbull:
Dzięki..w razie kobitka nie odda mi swojego Lexa będę musiał grzebnąć kotka :)
Mam juz ich stronę :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej