Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

kod 44 fuel fault

<< < (2/6) > >>

Jaguar XJ6:
Wtyczki od sondy są ( przynajmniej w moim ) przymocowane do rurki od bagnetu do oleju silnikowego ( fatalny dostep - bardzo ciasno )  . Z tym termostatem to moze chodzic o czujnik CTS , bo w końcu to termostat odpowiada za otwieranie dużego obiegu wody , a czujnik CTS ma wpływ na mieszanke paliwa , i moze być to powiązane ze sobą . Sa 2 czujniki ( jeden w zbiorniku wyrównawczym ) a drugi na samym dole chłodnicy wody .

tomek1212:
Czujnik ten na samym dole chłodnicy służy tylko do włączania wentylatora, natomiast ten w zbiorniczku kontroluje tylko poziom cieczy (jak jest za mało to sie lampka zaświeca na desce).
Są jeszcze dwa czujniki na obudowie termostatu, jeden z jednym przewodem ( na zegar) i drugi z wtyczką dwuprzewodową i z niego sygnał idzie na kompa.

Natomiast kable od sondy nie idą koło bagnetów, tylko po drugiej stronie silnika, tam gdzie jest kolektor wydechowy, w okolicy zbiorniczka płynu wspomagania, troche bliżej w strone podszybia.

barto480/daimler:
Super dziękuję za odpowiedz teraz znajdę ,Nie chcę zaczynać wątku nowego ale mam mokre wykładziny woda strona kierowcy i po tej samej stronie tył.
 Co to za rurka idzie w okolicy pedału gazu czy to odwodnienie szyberdachu podejrzewam ze to z niej cieknie i mam kałuże pod nogami????

Jaguar XJ6:
Tomek 1212 , odnosnie kabla od sondy napisałem , że jest koło bagnetu oleju , bo umnie tak jest , mam z nia problem ( wspomniałem o tym w tym watku i zakładałem własny ) . Kazdy kazał mi szukać koło zbiornika od płynu do wspomagania , ale nie było , każdy tez pisał , że kabel musi gdzieś tam byc , bo ma jedynie 30 cm długości . A co jak sie okazało po 1 godzinnych poszukiwaniach , kabel jest z drugiej strony komory silnikowej przymocowany na fabryczne spinki do rurki bagnetu oleju , i wyszło , ze kabel od mojej sondy ma , nie 30 cm , a 120 cm  :-boks .  Skoro ty napisałeś o normalnej/prawidłowej lokalizacji kabla od sondy , a ja napisałem o innej , to teraz kolega barto480/daimler nie bedzie miał żadnego problemu z odnalezieniem wtyczki , bo w razie czego bedzie miał 2 wskazówki gdzie moze byc  ;D .

tomek1212:

--- Cytat: barto480/daimler w Lipiec 07, 2013, 22:32:28 pm ---Super dziękuję za odpowiedz teraz znajdę ,Nie chcę zaczynać wątku nowego ale mam mokre wykładziny woda strona kierowcy i po tej samej stronie tył.
 Co to za rurka idzie w okolicy pedału gazu czy to odwodnienie szyberdachu podejrzewam ze to z niej cieknie i mam kałuże pod nogami????

--- Koniec cytatu ---

Ta rurka to jest odpływ wody z klimatyzacji, taka sama jest też poprowadzona po prawej stronie. Raczej wątpie aby od tego mogło zalać całą lewa stronę.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej