Dział Techniczny > XF (2008 - obecnie)

Jaguar xf 2.7 hdi 2008 rok usuwanie fap

<< < (3/5) > >>

xf 2008:
Witam . co do warancji to mialem na 3 lata a 2 miesiace po jej zakonczeniu padl mi pierwszy silnik.W salonie powiedzieli mi 9.000euro za wymiane .na gwarancji wczesniej chyba z 6 miesiecy wymienili mi katalizator i egr .Co do silnika to niechodzi mi oto ze niejest jaguara (przez niego produkowany i co za tym idzie kupujac jaguara licze na renome wlasnie tej marki)chodzi mi oto ze O TYM NIE INFORMUJA W MOMECIE SPRZEDAZY. Tylko oto mi chodzi ze niedali mi wyboru a napewno niekupil bym tego auta jak wyzej pisalem . Zawsze Jaguar i jego renoma kojazyl mi sie z klasa i jakoscia wiec niespodziewalem sie kupujac takie auto ze po cichu sprzedadza mi go z silnikiem zaporozca czy syrenki (nieobrazajac tych aut.). Pozdrawiam i dziekuje za wpisy.

Jaguar Parts:
Hmm trochę dziwne rozumowanie. Mnóstwo koncernów motoryzacyjnych używa silników i podzespołów z innych marek. Jaguar 2.5 oraz 3.0 to jednostki Forda, 2.0d też jest z Forda. Saab ma silniki Opla a Opel z Fiata ;D Ssangyong i Jeep mają diesla Mercedesa. Można by bardzo długo wymieniać. Taka polityka koncernów aby ciąć koszty. To już jest w interesie klienta aby dowiedział się czegoś o aucie zanim je kupi. Gdybyś zapytał sprzedawcę z czego pochodzi ten silnik, na pewno by odpowiedział.

xf 2008:
Dodam jeszcze tylko ze niejestem jedynym przykladem tego problemu ,mieszkam w Hiszpanii i na forum jaguar hiszpania jest kilka osob z dokladnie tym samym problemem i maja identyczne zdanie w tej kwestji.Jednemu tylko udalo sie dogadac z salonem i mimo uplywu gwarancji doplacili mu czesc kasy do wymiany silnika tak ze dostal nowy silnik z zamontowaniem za 6000 euro ,ale czekal chyba z 6 miesiecy zanimsie z nimi poukladal i wypisywal listy do jaguara i importera oraz gdzie tylko znalazl namiary. pozdrawiam

Połączono

To ze kupuja mercedesa trzeba pytac z czgo jest silnik tak na wszeli wypadek to juz bede wiedzial.Nieneguje tego iz trzeba ciac koszty i cudowac ale prosze nie w aucie za 72.000 euro. Mogli by to robic w autach o podobnej cenie fiat punto z alfa romeo albo cos takiego i oczywiscie zawsze informujac nabywce.Nie wszyscy sa mechanikami ,gdy kupuje coca cole to chce puszke i zawartosc tej firmy a jesli nie to prosze o informacje typu :sprzedam puszke coca coli z zawartoscia wody z kranu .Jesli niema takiej informacji u spredajacego to po prostu biore otwieram i sie dziwie i dziwie a nierozumiem czemu to jest niezrozumiale moze dlatego ze to ja zaplacilem za auto tyle kasy a teraz zamiast ni sie cieszyc to ganiam za silnikami i wydaje kolejne pieniadze na kolejny silnik znowu nie Jaguara :bo tak musi byc:pozdrawiam

Jaguar Parts:
Prawie 3 litrowy silnik V6 z koncernu PSA to żadna tragedia. Obecnie w standardzie w XF jest 4 cylindrowy silnik 2.0 EcoBoost (turbo) z Forda. To jest dopiero porażka!

xf 2008:
Jeszcze raz ja.  Bo mi to spokoju niedaje. Ccialem tylko dodac ze gdyby wsawil jaguar silnik od poloneza to pewnie do dzisiaj bym jezdzil i niezagladajac pod make nic bym niewiedzial ze cos jest nie tak.Poloneza za dawnych czasow mialem i jezdzilem ze hoho,zadnego silnika tam niewymienialem co 30.000km a jak by trzeba bylo zrobic remont to walow i panewek mozna bylo na kilogramy kupic i napewno innych czesci tez.pozdrawiam i ide na piwo.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej