Autor Wątek: Pytanie-skanery.  (Przeczytany 9013 razy)

jarkrzy1

  • Gość
Pytanie-skanery.
« dnia: Luty 07, 2013, 11:27:52 am »
Tak wiem-zaraz dostanę joby od admina za zaśmiecanie Forum tymi samymi problemami, ale mimo wszystko zapytam.
Jakimi skanerami diagnozujecie swoje S,X-typki w dieslu?
Chcę coś nabyć, ale rozproszenie informacji z forum i mnie rozprasza. Najczęściej typu"zeskanowałem swojego jaga...wyskoczył bład..."mało jest za to odpowiedzi konkretnych.
Proszę więc o konkretna odpowiedź ;D może być np.marka i typ urządzenia-do tysiaka.
I nie odsyłajcie mnie do serwisu ani nie zachęcajcie do kupna IDS

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Pytanie-skanery.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2013, 12:00:37 pm »
Żaden skaner nie zczyta Ci kota tak jak Jaguarowski. Kolega zza płota ma warsztat i jakiś tam skaner (podobno bardzo dobry). Błąd abs to mi skasował, ale niestety to co pokazał na temat silnika to były farmazony. Dlatego nie kupiłem skanera a jeżdżę do serwisu. Problemy z autem mam na tyle sporadycznie, że nie potrzebowałem takiego zakupu.

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Pytanie-skanery.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2013, 14:13:26 pm »
(...) może być np.marka i typ urządzenia-do tysiaka.
I nie odsyłajcie mnie do serwisu ani nie zachęcajcie do kupna IDS


To może złóżmy się na ten IDS  :-clap
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Pytanie-skanery.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2013, 14:23:03 pm »
No dobra to ile jesteś skłonny dorzucić do puli???

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Pytanie-skanery.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2013, 14:26:03 pm »
Żaden skaner nie zczyta Ci kota tak jak Jaguarowski. Kolega zza płota ma warsztat i jakiś tam skaner (podobno bardzo dobry). Błąd abs to mi skasował, ale niestety to co pokazał na temat silnika to były farmazony. Dlatego nie kupiłem skanera a jeżdżę do serwisu. Problemy z autem mam na tyle sporadycznie, że nie potrzebowałem takiego zakupu.

No nie do końca rotunda czyta koty bez problemu KTS z aktualnym oprogramowaniem obliczy ile razy puściłeś bąka w siedzenie  :-hehe ale sa nieco powyżej moich oczekiwań. Nie chcę zakładać serwisu.

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Pytanie-skanery.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2013, 09:37:33 am »
No kurdesz-tylu speców i żadnego sprzętu?
Coś zaczynam wątpić w pomocowość forumowiczów.
Kiedyś Kogutki miał coś takiego czym mówił, że podstawowe rzeczy wyłażą i można skasować błędy, ale miał benzynę więc nie wiem czy na S w dieslu polata.

lysyyy

  • Gość
Odp: Pytanie-skanery.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2013, 09:56:33 am »
Jeśli do podstawowych parametrów (czyli silnik) to zwykły INTERFEJS ELM 327 BT
wersja mini, do tego smartfon z programem Torque Pro na Androida.
Sam ELM będzie kosztował ok. 60-80zł i programik 15zł.
Niektórych aut (głównie z grupy Opel) nie czyta, ale swojego XJR'a (z 1994roku...) prześwietlam na wylot  :-gwizd
Także, jeśli chodzi Ci głównie o silnik, to taki zestaw jest super, ponadto z telefonem zawsze chodzisz, sam interfejs jest mały, więc wrzucasz go sobie w schowek i zawsze masz gotowy zestaw pod ręką. Do tego, np. u mnie jest problem s sondą Lambda. Od dawna to podejrzewam, bo czasem nierówno silnik pracuje na wolnych obrotach, ale zawsze kiedy sprawdzałem, nie było błędów. W końcu podłączyłem skaner, odpaliłem program i po prostu pojechałem "na miasto" pozałatwiać parę spraw. Co jakiś czas sczytywałem błędy i w końcu pokazało, że wyskoczyły 2 błędy -przerwany obwód podgrzewania i diagnostyczny od jednej sondy.
Po zakończeniu jazdy już tego nie było, stąd już widzę, że po prostu coś tam nie łączy.
Ogólnie - polecam!

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Pytanie-skanery.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2013, 10:13:33 am »
Dzięki :-clap To się nazywa konkretna odpowiedź.
CZYTAĆ I UCZYĆ się się ;D
Muszę mieć coś takiego przy sobie bo dużo jeżdżę i mam jakąś wirtualną usterkę z Restricted performance, która zaczyna mnie męczyć. A co podjadę na komputer to brak błędów, albo błąd nieznany. Po zresetowaniu komputera, albo odpięciu znika. Po czym się pojawia podnosząc mi ciśnienie.
A jak zrobi mi się coś takiego w nocy gdzieś w trasie ...to cię mocno wnerwiam :-gwizd

lysyyy

  • Gość
Odp: Pytanie-skanery.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2013, 11:09:21 am »
A tutaj masz od razu możliwość skasowania błędów, zapisania sobie ich listy, aby potem się temu przyjrzeć. Oczywiście masz też od razu krótki opis kodów błędu wraz z linkiem do strony internetowej, gdzie kod jest dokładniej opisany.

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: Pytanie-skanery.
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 09, 2013, 07:03:11 am »
jestes pewien ze takie błędy tym EML skasujesz? jak pytałem na forum o abs to mówiono, że tym interfejsem nie skasuję nic :)
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

Offline makek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: Pytanie-skanery.
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 09, 2013, 21:19:45 pm »
jestes pewien ze takie błędy tym EML skasujesz? jak pytałem na forum o abs to mówiono, że tym interfejsem nie skasuję nic :)
Układu ABS to może nie czyta i jeśli to "nic nie skasujesz" dotyczy ABS to ok, ale za to ECU silnika czyta bardzo ładnie i ma więcej niż dużo funkcji. Przez ostatnie dwa lata nie używam, bo odpukać nie ma takiej potrzeby, ale zawsze jest w schowku jakby się coś działo. Ogólnie polecam http://www.youtube.com/watch?v=ikwT6GiCER0&NR=1&feature=endscreen
S-type 4.2
Marek 693 440 715

lysyyy

  • Gość
Odp: Pytanie-skanery.
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 09, 2013, 22:04:44 pm »
jestes pewien ze takie błędy tym EML skasujesz? jak pytałem na forum o abs to mówiono, że tym interfejsem nie skasuję nic :)
No właśnie nie bardzo wiem o co pytasz...  ?????? Jak pisałem, parametry silnika czyta chyba wszystkie i wszystkie jego błędy możesz skasować. W moim XJR czyta takie parametry, o których nie miałem pojęcia nawet  :-hehe
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2013, 22:19:01 pm wysłana przez lysyyy »

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Pytanie-skanery.
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 09, 2013, 22:16:52 pm »
Mogę się założyć że nie czyta wszystkich parametrów silnika ELM.OBD jest wspólna normą ale tylko dla podstawowych parametrów silnika nic więcej.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

lysyyy

  • Gość
Odp: Pytanie-skanery.
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 09, 2013, 22:27:00 pm »
Zakładałem się, jak byłem mały  :-gwizd Nie upieram się, że czyta wszystko co jest możliwe, jak pisałem, widziałem tam takie odczytywane parametry, że nawet nie wiedziałem że silnik może takie sprawdzać. Nie mniej jednak, to chyba wykraczanie poza temat, kolega prosił o rady dotyczące jakiegoś skanera, ja podpowiedziałem czego używam i mogę to polecić. Ty nie poleciłeś żadnego, tylko chcesz się zakładać  :-off

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: Pytanie-skanery.
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 10, 2013, 09:50:23 am »
No właśnie nie bardzo wiem o co pytasz...  ??????

a co tu wiedzieć? Pytałem czy odczyta błędy układu abs, dowiedziałem się że nie i nie ma tematu :- pojecia
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl