Autor Wątek: Zmieniarka cd  (Przeczytany 20731 razy)

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Zmieniarka cd
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 18, 2013, 22:36:34 pm »
Dzieki, zapomniałem napisac, że przysiadłem po południu porozpinałem moje kostki i te co przyszły ze zmieniarka, potrzebowalem jeden światłowod i jedną dodatkową kostę, wpiąłem się szeregowo miedzy navi i tel i bangla. Oczywiscie pierwszy raz pomylilem piny i mi amplituner nie ruszyl, ale potem zmienilem i mam 6 dodatkowych płytek  :-clap

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Zmieniarka cd
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 19, 2013, 23:13:49 pm »
Da się, da :)
Na początku wygląda na skomplikowane, ale bez pospiechu w 10 min sie robi, jedynie trzeba uważać, żeby nie polamać bialych plastików.

marsjaningn

  • Gość
Odp: Zmieniarka cd
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 29, 2014, 11:33:07 am »
witam
Mam Kotka z 2007r 2,2 diesel wersja executive

Pytanko brzmi:
w bagażniku posiadam tylko dvd do navi, i nie ma wycięcia na zmieniarke cd w welurze.
czy każda zmieniarka z allegro do jaguar x type bedzie pasowała do mojego modelu ??
potrzebuje jeszcze jakieś kable dodatkowe?? czy są juz w samochodzie zamontowane ??

dzieki za info

Offline NorbertN

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Jaguar X300 Sovereign 4.0
Odp: Zmieniarka cd
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 17, 2014, 21:53:21 pm »
Witam. Trochę odgrzeje temat. Nie działa mi guzik cd na navi. Zanim kupię Nowa zmieniarke chciałbym potestowac zestaw który mam poprzez wypiecie DVD i tel. I posprawdzanie kabli bezpośrednio podlaczajac do zmieniarki. Czy po odpieciu DVD będzie działał normalnie panel dotykowy i Klima? Jak prawidłowo uaktywnić nową zmieniarke w trybie serwisowym bo albo nie wiem co klikam albo ta zmieniarka faktycznie padła.
========================
Był Jaguar X-Type 3.0 High 2002 => Był Jaguar X300 Sovereign 4.0 1996 => Może XK? :)

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Zmieniarka cd
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 19, 2014, 11:55:08 am »
Nie rób burdelu w D2B!
Nie wolno zmieniać konfiguracji światłowodu, ma być ściśle określona struktura wobec ilości obecnych urządzeń, w przeciwnym razie błędów konfiguracji będzie sporo i nie będzie działać to jak powinno.

W menu serwisowym tylko zaznaczasz CDC i juz.


Offline NorbertN

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Jaguar X300 Sovereign 4.0
Odp: Zmieniarka cd
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 19, 2014, 15:57:55 pm »
OK to w menu serwisowym zaznacze CDC i co dalej? juz guzik CDC powinien smigac?

Jak klikam na telefon to tez napisane jest ze telefon nie jest podlaczaony. ale sama sluchawka dziala jak wloze karte sim.

Dlatego chcialem pogrzebac z konfiguracja bo albo cos sie odlaczylo albo mam uszkodzony swiatlowod :(
========================
Był Jaguar X-Type 3.0 High 2002 => Był Jaguar X300 Sovereign 4.0 1996 => Może XK? :)

Offline NorbertN

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Jaguar X300 Sovereign 4.0
Odp: Zmieniarka cd
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 20, 2014, 20:04:30 pm »
https://drive.google.com/file/d/0BxQBm5eyUdXacHRhR0ZVc1VQY29qbF94dHB5Q3Y4V2hUVndj/edit?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0BxQBm5eyUdXaMFVDSFJWZDVhMEZSNWdLeTJRN0dFTjU0ZE1n/edit?usp=sharing

Zerknijcie prosze na ustawienia. Wybieram opcje zaznaczone jak wyzej na zdjeciach wylaczam stacyjke wlaczam... Pojawia sie klepsydra w prawym rogu ale nic to nie zmienia. telefon nie wykryty a guzik CD nie dziala. Mam wersje navi z kaseciakiem.
========================
Był Jaguar X-Type 3.0 High 2002 => Był Jaguar X300 Sovereign 4.0 1996 => Może XK? :)

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Zmieniarka cd
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 21, 2014, 00:19:47 am »
Wygląda ok.
Jakie błędy Ci wypluwa?

U2xxx ?

Offline NorbertN

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Jaguar X300 Sovereign 4.0
Odp: Zmieniarka cd
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 21, 2014, 12:33:49 pm »
Zadnych bledow. Sprawdze w sobote wszystkie wtyczki swiatlowodu i poszczegolne urzadzenia.

Plyte od Navi tez zalapuje raz na rok takze cos ewidentnie jest nie tak.
========================
Był Jaguar X-Type 3.0 High 2002 => Był Jaguar X300 Sovereign 4.0 1996 => Może XK? :)

Offline NorbertN

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Jaguar X300 Sovereign 4.0
Odp: Zmieniarka cd
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 23, 2014, 11:55:06 am »
Swiatlowody sprawdzone i sa ok.

wyjalem  zmieniarke i widze ze ktos przede mna tutaj byl :)

https://drive.google.com/file/d/0BxQBm5eyUdXaazhia1FrS2hxUVh6ekhmUkJ4RGMwWDdNTkMw/edit?usp=sharing

Czy taka sama tasme gdzies dokupie? moze zmieniarka jest cala i wystarczy tylko naprawic tasme ;)

Połączono

Ok duzo cyny dwa kabelki i lutownica daly rade! :D az sie morda cieszy jak dziala guzik CD i naprawilo sie odrazu polaczenie z telefonem :D  :-clap :-clap :-clap
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2014, 23:58:38 pm wysłana przez Choina »
========================
Był Jaguar X-Type 3.0 High 2002 => Był Jaguar X300 Sovereign 4.0 1996 => Może XK? :)

zychelek

  • Gość
Odp: Zmieniarka cd
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 03, 2015, 09:23:16 am »
podłącze się do tematu bo mam taki dziwny problem ze zmieniarką i telefonem.
od początku zakupu jaga nie miałem magazynka do zmieniarki  ale jakos mi to nie przeszkadzało bardziej denerwowało mnie moje nagłośnienie premium  ze wzmacniaczem i dlatego wywaliłem oryginalny wzmacniacz i założyłem wzmacniacz 5+1 i co za tym idzie odłączyłem światłowód idący do oryginalnego wzmacniacza wisi sobie luźno. Brzmienie w aucie jest teraz 10razy lepsze  bo doszło jeszcze wygłuszenie drzwi lecz po jakimś czasie zauważyłem, że nie działa mi telefon na denso i teraz nie dawno zakupiłem magazynek do zmieniarki  włożyłem do do zmieniarki  i w menu serwisowym ustawiłem PHONE i CDC wychodze z menu i denso nadal nie widzi zmieniarki ani telefonu. W bagazniku wszystko podpięte jak należy zmieniarka magazynek wysuwa i odbiera ale denso nie widzi ani zmieniarki ani telefonu. Po zgaszeniu auta w menu serwisowym jak wchodze ponownie  to PHONE i CDC są nie zaznaczone i tak za każdym razem, nie wiem gdzie szukać przyczyny, za denso wszystkie kostki i światłowód podpięte... Czy powodem nie działania cdc i phone jest luźna kostka od wzmacniacza alpine ?? poniżej zrobiłem schemat jak wygląda u mnie  w bagażniku okablowanie światłowodowe.....


roberto_tm

  • Gość
Odp: Zmieniarka cd
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 03, 2015, 21:53:34 pm »
Musisz zamknąć światłowód w pętle

zychelek

  • Gość
Odp: Zmieniarka cd
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 04, 2015, 10:37:34 am »
czyli musze zakupić światłowód na 3 urządzenia a nie 4 tak ?? żeby luźnej kostki nie było ??  czy da się to jakoś okiwać  na tym światłowodzie który mam na 4 urządzenia ??

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Zmieniarka cd
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 04, 2015, 11:23:23 am »
Kostki światła są rozebralne więc złożysz z tego wtyk bezpośrednio do jednostki centralnej. Ja tak robiłem u siebie tylko w drugą stronę jak dokładałem cdc.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

zychelek

  • Gość
Odp: Zmieniarka cd
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 04, 2015, 14:00:18 pm »
brzmi groźnie  czyli musze rozebrac luźna kostkę i spróbować  połaączyć światłowód za pomocą tej rozebranej kostki tak ?