Autor Wątek: Zmieniarka cd  (Przeczytany 20734 razy)

Offline krzys369

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
Odp: Zmieniarka cd
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 18, 2013, 08:32:00 am »
witam,

ile taka zmieniarka może kosztować?
x-type 2.0d 2005

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Zmieniarka cd
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 18, 2013, 14:55:11 pm »
ma ktoś może nr fabryczny takiej zmieniarki i jak wyglada kabel?
Co to za wtyczka?
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2013, 17:52:08 pm wysłana przez Choina »

BlackV6

  • Gość
Odp: Zmieniarka cd
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 18, 2013, 15:05:44 pm »
Bosniak w załączniku masz moduł telefonu ;)


Part No. 1X43-18C830-AA

Do zmieniarki idzie chyba tylko jeden światłowód , zerknę jak będę przy samochodzie to potwierdzę :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2013, 15:14:10 pm wysłana przez BlackV6 »

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Zmieniarka cd
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 18, 2013, 15:14:57 pm »
Wiem, że to moduł telefonu i dziala. Czy ten moduł ze zdjęcia mozna wymienic plug&play na moduł z bluetooth? Chodzi mi o tą wtyczkę zaznaczona na zdjeciu w załączniku, czy ona nie jest aby do zmieniarki?

teraz jest prawidłowy załącznik

« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2013, 20:32:27 pm wysłana przez BlackV6 »

Jawe83

  • Gość
Odp: Zmieniarka cd
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 18, 2013, 15:33:28 pm »
Może to OT, ale co mi tam - a nie zastanawialiście się nad takim fajnym urządzeniem o nazwie Parrot MKi9200? Moje radio kompletnie płyt nie chce odtwarzać, to zamówiłem coś takiego, wpina się toto w instalację aktualną auta, przez co oryginalne radio wciąż działa, a dodatkowo zyskujemy świetnej klasy zestaw bezprzewodowy Bluetooth, z własnym wzmacniaczem muzyki (gra z głośników auta) i wyjściami USB/3,5 minijack/iPod connector :)
Czekam jeszcze na specjalną przejściówkę, aby wpiąć się w fabryczną instalację (idzie z UK) i będę montować, zrobię przy okazji fotorelację.

croftmax

  • Gość
Odp: Zmieniarka cd
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 18, 2013, 16:14:32 pm »
ciekawe to wrzuć fotki bo sam się zastanawiałem na wyprowadzeniem AUX-a co by podłączyć emulator zmieniarki  :)

jak ta przejściówka wygląda masz foty ?

Jawe83

  • Gość
Odp: Zmieniarka cd
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 18, 2013, 16:18:02 pm »
ciekawe to wrzuć fotki bo sam się zastanawiałem na wyprowadzeniem AUX-a co by podłączyć emulator zmieniarki  :)

jak ta przejściówka wygląda masz foty ?

To nie przejściówka, to jest dość zaawansowane urządzenie, ten obrazek w sumie pobieżnie wyjaśnia, co to jest, jak wygląda i co może


Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Zmieniarka cd
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 18, 2013, 16:26:13 pm »
Jak ktoś nie ma zestawu głośnomówiacego to sobie moze wstawic takie ustrojstwo i ma dodatkowo jeszcze jeden wyswietlaczyk, mikrofonik i pilocik na kierownicy, plus jakies kombinacje z powpinaniem tego pod radio, a jakość muzyki identyczna jak przez transmiter. Trzeba znaleźć emulator który wpinamy zamiast zmieniarki pod ori kabel, albo bezpośrednio do radia (jak wyjście AUX na jack 3.5, które oferuja inne marki samochodów dostepne w ASO), albo zainwestować w ori zmieniarke i nagrywać CD Audio.

Jawe83

  • Gość
Odp: Zmieniarka cd
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 18, 2013, 16:31:06 pm »
No właśnie mówię, że to ustrojstwo posiada własną jednostkę centralną, która ma własny wzmacniacz jak w standardowych radiach... tak przynajmniej wyczytałem w necie.
Do końca tygodnia będzie już zamontowane, opiszę w oddzielnym wątku, a jak ktoś będzie chciał, to będzie mógł sam usłyszeć, jak to gra, na jakimś ewentualnym spocie :)

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Zmieniarka cd
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 18, 2013, 16:43:43 pm »
Tak bo za pomoca bluetooth parrot możesz włączyć mp3 w telefonie i bedziesz ją słyszał w tym ustrojstwie, a jak ty chcesz to podpiąć do ori zestawu w aucie to juz inna kwestia, pewnie jakis dobry elektronik da radę, co nie zmienia faktu, że dźwiek bedzie jakości jak z transmitera fm.

Jawe83

  • Gość
Odp: Zmieniarka cd
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 18, 2013, 17:07:44 pm »
Jeszcze raz - zestaw bluetooth to jedno, a wyjścia muzyczne (USB, iPhone i minijack) są kablami idącymi bezpośrednio do jednostki sterującej (żadnej drogi "powietrznej") :)
Podłączenie tego jest tak samo skomplikowane, jak zmieniarki CD... masz przejściówkę, więc odpinasz wtyczkę od fabrycznego radia i tam ją wpinasz.

Link do przejściówki - h**p://www.ebay.pl/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220783993337&clk_rvr_id=459934042285&mfe=sidebar#ht_1828wt_1163

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Zmieniarka cd
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 21, 2013, 10:33:56 am »
i co nikt nic nie powie w sprawie wtyczki ze zdjecia?

Fiorino

  • Gość
Odp: Zmieniarka cd
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 10, 2013, 18:26:26 pm »
A ja mam następujące pytanie, czy zmieniając odtwarzacz kasetowy na odtwarzacz cd, radio będzie odłączane od prądu oraz czy taka podmiana będzie działać, oraz czy radio odtworzy płyty CD-R ?

Fandango

  • Gość
Odp: Zmieniarka cd
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 11, 2013, 21:11:54 pm »
Podpinam się pod wątek. Dzisiaj zamontowałem w bagażniku oryginalną zmieniarkę. Prąd do niej dochodzi. Kaseta się wysuwa, ale radio jej nie widzi. Naciskam na panelu CDC i kicha :-cry To robić? Mam wersje radio bez panela dotykowego. Nie mam też czytnika navi..... oczywiście ;D

kubasdz1

  • Gość
wyjście aux ?
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 13, 2013, 17:45:27 pm »
Witajcie, mam takie pytanie, czy w kotkach znajduje się wyjście aux( audio) jak tak to gdzie to znajdę ? POZDRAWIAM i z góry dziękuję za odpowiedź