Autor Wątek: Pomocy nie wiem co robic? :( :(  (Przeczytany 5397 razy)

mrciasteczko

  • Gość
Pomocy nie wiem co robic? :( :(
« dnia: Listopad 29, 2012, 17:05:27 pm »
 :( Witam mam poważny dylemat posiadam pięknego Jaga x308 xjr.
Nie ukrywam przeliczyłem sie kupując to auto ponieważ koszta benzyny mnie zjadają.
Wpadłem na pomysł założenia instalacji LPG...
Zdania podzielone serwis Jaguara odradza mówią że silnik tego nie wytrzyma mój mechanik też.
Chłopak od gazu (przyjaciel rodziny) mówi że problemu nie będzie...
Nie wiem co mam robic zakochalem sie w moim kotku bezgranicznie i nie chcial bym po 10tys km uslyszec ze silnik jest do wymiany bo sie potne mydlem w plynie...
Prosze Forumowiczów którzy maja Jagi na gaz o opinie oraz tych ktorzy mieli z tym stycznosc czy moge zalozyc instalacje i sie nie bac czy dac sobie spokoj i patrzec jak moje autko stoi na parkingu bo nie mam zeby go zalac.
Dziekuje z gory wszystkim. :-tylko :-tylko :-tylko :-tylko

maras

  • Gość
Odp: Pomocy nie wiem co robic? :( :(
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2012, 17:36:06 pm »
Z gazem nie będziesz miał żadnego problemu. Co więcej, jeśli masz auto do 2001r. to jeżdżąc na gazie ratujesz silnik, ponieważ gaz w przeciwieństwie do benzyny nie niszczy nikasilu.
Ja mam co prawda x300 i rzędówke ale instalacja ma 8 lat i nie mam żadnych problemów.
Nie oglądaj się na nic tylko znajdź dobrego gazownika i zakładaj gaz. I nie musisz zakładać jakiś super drogich wynalazków, możesz założyć staga. Stag jest stosunkowo tani i dobry, poza tym obsługują go praktycznie wszystkie warsztaty zajmujące sie gazem.
A takie moje pytanie z innej beczki:
Ile pali ci twój xjr?

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Pomocy nie wiem co robic? :( :(
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2012, 18:04:10 pm »
XJRa się nie gazuje, zwykłe V8 tak.
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Pomocy nie wiem co robic? :( :(
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2012, 18:26:04 pm »
Jeżeli silniczek ładnie, równo pracuje, nie bierze oleju to według mnie nie ma jakichś większych przeciw wskazań do założenia inst. gaz.
Natomiast jeżeli nie do końca wszystko dobrze pracuje na benzynie albo bierze olej kategorycznie odradzam montaż instalacji...

Po za tym bardzo ważne jest dobranie dobrej jakości aparatury (,,z wyższej półki") i nie mam tu na myśli jakichś mocno renomowanych firm (bo tam przepłacasz za markę).
Tak jak pisał kolega wyżej dobrą bazą może być np. komp. stag premium plus, tryski np. hany, i jakiś reduktor o bardzo dużej wydajności (albo i dwa), musi być naprawdę spory zapas na nim żeby podczas ostrzejszego przyspieszania dał radę... no i system lubryfikacji też by się przydał... Następną równie ważną rzeczą jak wysokiej klasy aparatura (albo i ważniejszą) jest zakład który będzie umiał to fachowo założyć i zestroić...
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2012, 18:31:45 pm wysłana przez Artek123 »
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

mrciasteczko

  • Gość
Odp: Pomocy nie wiem co robic? :( :(
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2012, 20:03:54 pm »
Kolega napisał ze XJRa sie nie gazuje... Wiem ze to grzech... ale czy sa tez inne przeciwskazania?

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: Pomocy nie wiem co robic? :( :(
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 29, 2012, 21:09:47 pm »
Wszystko można zagazować, tylko czy ci się to opłaca. Weż kalkulator i przelicz. Bo dobra instalacja do twojego auta to wydatek rzędu 5 tys. złotych z montażem. I najważniejszy w tym jest montażysta. Ponadto stan auta, silnika, musi być w bardzo dobrym stanie. Jakiekolwiek niedomagania, usterki elektryczne i elektroniczne, na gazie się nasilą i to znacznie.
Tak więc policz ile km. robisz rocznie i kiedy ci się to zacznie opłacać.
xj6 4,0 Sovereign 1996

mrciasteczko

  • Gość
Odp: Pomocy nie wiem co robic? :( :(
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2012, 21:17:34 pm »
W miesiącu ok 4-5 tys km. Silnik ma przejechane 70tys, stan b.dobry.
Był u mechanika na przegladzie w tym tygodniu i jest wsztsko ok.
Gazownik tez jest sprawdzony. Chodzi mi o to czy samochod nie wyladuje na zlomie po roku. tylko posluzy mi jeszcze 5 - 6 lat.

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: Pomocy nie wiem co robic? :( :(
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2012, 21:20:51 pm »
Pytanie w stylu czy wygrasz w totka.
Jeśli założysz dobrą instalacje, dobrą w znaczeniu doboru komponentów, i u dobrego, montażysty, to nic się od gazu ci z autem nie stanie.
Są znacznie droższe, bardziej skomplikowane i nowocześniejsze auta gazowane i jest ok.
A tak na marginesie, jak na osobe która nie wyrabia na paliwo, to sobie znalazłeś tani w eksploatacji samochód ;), nie lepiej kupić jakiegoś diesla do poruszania sie?
xj6 4,0 Sovereign 1996

mrciasteczko

  • Gość
Odp: Pomocy nie wiem co robic? :( :(
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 30, 2012, 07:28:55 am »
Wiesz w przeciągu 2 tygodni powaliła mi sie frirma w ktorej pracowalem i moje dodatkowe zrodlo dochodu tez znalazlo inego partnera do interesow i tak wlasnie jakos wiesz......

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Pomocy nie wiem co robic? :( :(
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 30, 2012, 07:34:09 am »
Witaj.
Przejechałem 80 tys. na LPG i silnik nie ma objawów ponadnormalnego zużycia(obecnie ma niemalże 200 tys. przebiegu). Temat LPG w Jaguarze jest dość kontrowersyjny. Ze swojej strony mogę dodać, że wolę wlewać LPG, niż patrzeć na samochód stojący w garażu. Nie każdy pragnie oddawać 50% podatek Państwu tak jak w przypadku paliwa, bo nie każdego na to stać.
CHOINA - możesz rozwinąć swoją wypowiedź? Widziałem 3 silniki doładowane (2 XJR-y i 1 XKR) na LPG, jednym jeździłem. Oprócz zastosowania 2 parowników, instalacja specjalnie się nie różniła. Może znasz jakieś przypadki, że się nie dało, albo miało to negatywne skutki. Obecne instalacje 4 generacji są bardzo nowoczesne, przy 5 cena zwala z nóg, ale korzyści również jest więcej (np. większa moc) .
P.S.
Dodam, iż auto nie spala wcale więcej LPG. Podczas wakacji byłem ze znajomym w Berlinie, po samochód dla niego. Tak wyszło że kupił dokładnie taki sam model jak mój. 1998 r. Sovereign 4.0 L. Spalanie w drodze powrotnej u mnie na LPG 8,7l/100, u niego na benzynie 8,9l/100 zapewne dlatego, że auto nieco stało. Prędkość średnią jaką mieliśmy, to 100km/h
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2012, 07:38:44 am wysłana przez pablo21 »
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

mrciasteczko

  • Gość
Odp: Pomocy nie wiem co robic? :( :(
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 30, 2012, 09:31:45 am »
czyli jezdzi bez problemowo....

Z gazem nie będziesz miał żadnego problemu. Co więcej, jeśli masz auto do 2001r. to jeżdżąc na gazie ratujesz silnik, ponieważ gaz w przeciwieństwie do benzyny nie niszczy nikasilu.
Ja mam co prawda x300 i rzędówke ale instalacja ma 8 lat i nie mam żadnych problemów.
Nie oglądaj się na nic tylko znajdź dobrego gazownika i zakładaj gaz. I nie musisz zakładać jakiś super drogich wynalazków, możesz założyć staga. Stag jest stosunkowo tani i dobry, poza tym obsługują go praktycznie wszystkie warsztaty zajmujące sie gazem.
A takie moje pytanie z innej beczki:
Ile pali ci twój xjr?

Kolego przy normalnej jezdzie w miescie 18, trasa 13, przy jezdzie troszke ponad standard potrafi 28 litrow miasto 20 trasa
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2012, 12:05:48 pm wysłana przez Choina »

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Pomocy nie wiem co robic? :( :(
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 30, 2012, 15:01:10 pm »
Jaki silnik posiadasz w swoim kocie? Jeżeli to XJR to z takim spalaniem musisz się zmierzyć. Jeżeli to 4.0 lub 3.2 to spalanie jest dość wysokie.. Choć to wszystko zależy od stylu jazdy. Ja nawet w korkach, a we Wrocławiu ich nie brakuje, zamykam się maksymalnie w 20l/100 km
Sprawdź, czy aby na pewno u Ciebie wszystko pracuje na tip-top, bo przy gazie, jest tak jak kolega wcześniej napisał, że problemy się tylko zwiększają jeśli masz silnik, który źle pali na gazie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2012, 15:10:43 pm wysłana przez pablo21 »
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: Pomocy nie wiem co robic? :( :(
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 30, 2012, 18:58:35 pm »
Dodam, iż auto nie spala wcale więcej LPG. Podczas wakacji byłem ze znajomym w Berlinie, po samochód dla niego. Tak wyszło że kupił dokładnie taki sam model jak mój. 1998 r. Sovereign 4.0 L. Spalanie w drodze powrotnej u mnie na LPG 8,7l/100, u niego na benzynie 8,9l/100 zapewne dlatego, że auto nieco stało. Prędkość średnią jaką mieliśmy, to 100km/h
Śmiem twierdzić że masz za ubogo. Ze wzgledu na kaloryczność gazu by osiagnać te same parametry co na benzynie potrzeba około 15 do 25 % wiecej gazu. Wiec jesli nie czujesz ubytku mocy w aucie, jego mułowatości, to być może podpiera się benzyna. Sprawdź korekty paliwowe podczas jazdy na benzynie i na gazie.
xj6 4,0 Sovereign 1996

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Pomocy nie wiem co robic? :( :(
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 30, 2012, 19:27:51 pm »
Być może tak jest. Dzięki za info. Minimalną "mułowatość" czuć jedynie przy dużych prędkościach. 150-220 km/h Kiedyś się połaszę na wtryski HANA i drugi, bądź bardziej wydajny parownik. (obecnie mam Valteki i KME GOLD) To trochę  :-off  :-V więc wybaczcie  ;D
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: Pomocy nie wiem co robic? :( :(
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 01, 2012, 10:30:02 am »
Być może tak jest. Dzięki za info. Minimalną "mułowatość" czuć jedynie przy dużych prędkościach. 150-220 km/h Kiedyś się połaszę na wtryski HANA i drugi, bądź bardziej wydajny parownik. (obecnie mam Valteki i KME GOLD) To trochę  :-off  :-V więc wybaczcie  ;D
NIe oceniając instalacji i wtrysków, zrób to jak najszybciej gdyż jazda na ubogiej mieszance powoduje wypalanie gniazd zaworów i w konsekwencji remont głowicy. Jeśli nie bierze ci oleju to masz jeszcze czas na zmiany, jeśli zaczyna ci już połykać to przygotuj się na wydatki.
xj6 4,0 Sovereign 1996