Autor Wątek: pukanie zawieszenia na poprzecznych nierownosciach  (Przeczytany 8037 razy)

ron.novy

  • Gość
pukanie zawieszenia na poprzecznych nierownosciach
« dnia: Listopad 24, 2012, 12:21:38 pm »
Czesc! Mam pytanie odnosnie zawieszenia w jaguarze. W przednim prawym zawieszeniu cos puka. Slychac taki luk w kabinie jak wjezdzam w poprzeczna duza nierownosc wystajaca z sfaltu ( nie dziure) takto jest cisza. co to moze byc? na normalnych dziurach nic nie slychac tylko na wiekszych waskich nierownosciach. Co to moze byc? Nie chce zeby mechanik wydoil ze mnie co sie da....

BlackV6

  • Gość
Odp: pukanie zawieszenia na poprzecznych nierownosciach
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2012, 12:44:34 pm »
łącznik stabilizatora, najlepiej jedż na stacje diagnostyczna niech przetrzepie ci przód :) u mnie robią to za 5 zł ;)

ron.novy

  • Gość
Odp: pukanie zawieszenia na poprzecznych nierownosciach
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2012, 15:15:03 pm »
dzieki to trzeba bedzie sprawdzic! A czy czasem lacznik jak sie wybije to stuka? bo u mnie jest takie gluche pukanie ale tylko jak wjade w cos wiekszego wystajacego poprzecznego.na mniejszych cisza.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2012, 16:08:51 pm wysłana przez ron.novy »

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: pukanie zawieszenia na poprzecznych nierownosciach
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2012, 21:01:49 pm »
tez to mialem u siebie. wymiana łączników stabilizatora pomogła od razu. Koszt za dwie sztuki z robotą to ok. 150 - 200 zl.

Bedek

  • Gość
Odp: pukanie zawieszenia na poprzecznych nierownosciach
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2012, 13:10:35 pm »
Mam dokładnie to samo głuchy stuk na poprzecznej nierówności, na dziurach jest cisza. Też myślałem że to łączniki, wymiana łączników i gum stabilizatora nie dała nic, sprawdziłem wszystkie tuleje, sworznie i niby wszystko OK, na szarpakach nic nie znaleziono, badanie amortyzatorów też pozytywnie, podejrzewam że to stukają łożyska nad sprężyną, jeszcze tego nie rozbierałem ale w sumie tylko to zostało.

ron.novy

  • Gość
Odp: pukanie zawieszenia na poprzecznych nierownosciach
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 26, 2012, 19:13:56 pm »
 To pukniecie dosc glosno slychac w kabinie. Tez mi sie wydaje ze to nie bedzie lacznik. Znalazlem fakture, jesli jest prawdziwa to oba laczniki zostaly wymienione przez poprzedniego wlasciciela 7 miesiecy temu. cos o tym lozysku slyszalem. A jaki to jest dzwiek jesli to lozysko? Jak to u Ceibei slychac?

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: pukanie zawieszenia na poprzecznych nierownosciach
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 26, 2012, 19:33:54 pm »
Łożysko to stuka jak wybity sworzeń. Sam zmieniałem ostatnio właśnie sworzeń bo myślałem że to on a to jednak nie to bo stuka dalej. Na przeglądzie gość powiedział ze to łożysko mac persona. Może bardziej poduszka silnika albo skrzyni?
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Bedek

  • Gość
Odp: pukanie zawieszenia na poprzecznych nierownosciach
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 27, 2012, 14:19:18 pm »
U mnie ten stuk słychać głośno z lewej strony ( z prawej mniej) mam wrażenie że on się pojawia w momencie kiedy zawieszenie wraca tzn najadę na jakąś poprzeczną krótką nierówność ( wtedy słuchać najbardziej) która kończy się dość gwałtownie i koło z niej spada, pewnie pojawiło by się również przy szybkim zjechaniu z krawężnika. Przejazd nawet przez duże nierówności ale takie które kończą się łagodniej nie powoduje żadnych stuków.  Co ciekawsze trzęsawka do badania amortyzatorów też nie powoduje stukania. Nasila się bardzie gdy dociążony jest tył np siedzi dwoje pasażerów z tyłu a z przodu tylko kierowca.

ron.novy

  • Gość
Odp: pukanie zawieszenia na poprzecznych nierownosciach
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 27, 2012, 18:00:17 pm »
mam to samo w takim razie co Ty. Pewnie jak pojade na szarpaki to nie bedzie slychac bo to tylko na krotkiej poprzecznej nierownosci jak np. przejazd przez tory albo jakis waski "plaster" na asfalcie

ron.novy

  • Gość
Odp: pukanie zawieszenia na poprzecznych nierownosciach
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 02, 2013, 09:39:48 am »
diagnoza Sworzen

ron.novy

  • Gość
Odp: pukanie zawieszenia na poprzecznych nierownosciach
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 02, 2013, 19:46:52 pm »
Sworzeń wymienili ale jak walilo tak wali. Takie mam wrazenie. Jedynie na mniejszych dziurach cisza. Pewnie trzeba zajrzec i obejrzec to łożysko mac persona eh....

plawsiuk

  • Gość
Odp: pukanie zawieszenia na poprzecznych nierownosciach
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 02, 2013, 22:11:38 pm »
Witam,

mam u siebie podobny objaw... stukanie na poprzecznych nierównościach. Na szarpakach nic nie wykazało... aczkolwiek mam lekko "styrane" gniazda McPhersona i tak sobie myślę czy to nie jest powód tego stukania...  :- pojecia. Nie jest to droga część więc ją wymienię, zobaczymy, mam nadzieję że pomoże.

ron.novy

  • Gość
Odp: pukanie zawieszenia na poprzecznych nierownosciach
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 02, 2013, 22:34:19 pm »
gdzie takie cos kupic? Nic nie moge znalezc w sieci

plawsiuk

  • Gość
Odp: pukanie zawieszenia na poprzecznych nierownosciach
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 03, 2013, 16:00:48 pm »
ja dostałem linka od jednego z użytkowników forum do sklepu...

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: pukanie zawieszenia na poprzecznych nierownosciach
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 03, 2013, 16:54:39 pm »
to podziel się z nami co to za sklep
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996