Autor Wątek: Kupno S-Type - jaki silnik wybrać???  (Przeczytany 17883 razy)

Kazik86

  • Gość
Kupno S-Type - jaki silnik wybrać???
« dnia: Listopad 13, 2012, 01:20:24 am »
Witam,

Witam wszystkich, jestem nowy na forum. Postanowiłem zakupic Jaguara, wybór padł na S-Type - dylemat pozostaje tylko z jakim silnikiem w gre wchodzi 3.0 - 4.0 - 4.2 - proszę o opinie użytkowników, bede wdzięczny za każdy wpis i opinie ludzi którzy użytkują takie samochody:)  Która wersja silnikowa jest najlepsza do tego samochodu - dodam tylko ze samochód kupuje jako kolejny w domostwie, więc nie musi być oszczędny jak ,,seicento,, ale wolałbym uniknąć jakiejś ,,nieudanej,, konstrukcji fabrycznej:)  Pozdrawiam.

Dodam jeszcze że w rozliczeniu mogę zostawić Vectre ,,C,, z 2003 roku:) Mile widziane oferty z forum.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2012, 04:58:31 am wysłana przez Choina »

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Kupno S-Type - jaki silnik wybrać???
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2012, 05:00:18 am »
Szukaj obojętnie jaki motor, ale po pierwszym liftingu, czyli 2003 rok w górę.
Motor ten sam, ale skrzynie lepsze 6 biegowe i poprawione wady wieku dziecięcego.
Jest XE MY20, XJ6 1995
By³ X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Kazik86

  • Gość
Odp: Kupno S-Type - jaki silnik wybrać???
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2012, 09:09:06 am »
Jeśli to mozliwe proszę napiszcie na co zwracać uwagę przy zakupie, jakieś mankamęty, czego unikać itp - jestem kompletnie bez wiedzy o tej marce, licze się z wysokim spalaniem i drogimi kosztami utrzymania ale wolałbym uniknąc jakiejś ,,miny,,:)

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....by³ S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Kupno S-Type - jaki silnik wybrać???
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2012, 11:44:24 am »
kolego Kazik86 napisz dokładniej jakiej wersji szukasz...
mniej więcej rocznik... jaki silnik, skrzynia??? W jakim przedziale cenowym...

czego unikać?
hmmm.... przede wszystkim tak zwanych ,,Igieł", ,,Perełek" i aut ,,idealnych" szczególnie od handlarzy, a jak by się już takie czasem pojawiło i to w promocyjnej cenie do tego... to szybko ominąć szerokim łukiem i zapomnieć o min (co by czasem pod wpływem euforii związanej z zakupem nie kusiło na niego)...

na co zwrócić uwagę???
jak odpowiesz na pytania wyżej odnośnie rocznika, silnika, skrzyni itd. będzie można napisać dokładniej.
A tak ogólnie to moim zdaniem przede wszystkim na stan zawieszenia i skrzynie (jeżeli to automat) bo koszty związane z naprawą tych elementów mogą spokojnie pochłonąć w kilkuletnim aucie nawet połowę wartości jego zakupu (nie są to wcale odosobnione i rzadkie przypadki...)

  
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2012, 11:49:23 am wysłana przez Artek123 »
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Kazik86

  • Gość
Odp: Kupno S-Type - jaki silnik wybrać???
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2012, 12:09:53 pm »
Rozsądek przemawia za 3,0 v6 - na codzień jezdze omega 3,0 v6 wiec ogólnie jestem zadowolony:) Ale chciałbym coś mocniejszego... tylko czy warto pakowac się w v8??? i czym się różni 4,0 od 4,2? Z ofert na allegro i innych portalach internetowych interesowała by mnie wersja  po 2002 roku (ale nie koniecznie) - raczej z automatem kolor tapicerek obojetny, wszystkie są OK, no i ostatnia sprawa dotyczy duzego ekranu dotykowego - bo słyszałem opinie że jest awaryjny i koszmarnie drogi w ewentualnej naprawie a bardzo mi się podoba. Kwota jaką zamierzam przeznaczyć to 20-25 tyś - ale jeżeli trafi sie droższy a warty uwagi egzemplarz to rozważe propozycje.

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Kupno S-Type - jaki silnik wybrać???
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2012, 12:48:05 pm »
4.0 miało za dużo wad. Jak już chcesz V8 to tylko 4.2.
Poczytaj forum podobnych tematów jest od groma.
Jest XE MY20, XJ6 1995
By³ X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

pawelek11

  • Gość
Odp: Kupno S-Type - jaki silnik wybrać???
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2012, 16:32:59 pm »
Jeśli ma to być typowy "brykacz" S-type R, o ile znajdziesz w tych pieniądzach, był by na miejscu. Co jest w nim słabym punktem nie wiem, nigdy w takim nie siedziałem... :'(
Co do 3.0 V6, fajne autko, mogło by być troche mocniejsze, ale tylko "ciut"..., nie kupuj go sam, jedz do serwisu na konkretny przegląd z dokładnym opisem auta zrobionym w ASO. Co do rocznika zależy co kto lubi, mnie bardziej podoba się pierwsza generacja (ma nic z X-Typa, co mnie przyciąga... :-hehe)
Powodzenia  :-V

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Kupno S-Type - jaki silnik wybrać???
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 13, 2012, 18:13:56 pm »
Co do rocznika zależy co kto lubi, mnie bardziej podoba się pierwsza generacja (ma nic z X-Typa, co mnie przyciąga... :-hehe)
Powodzenia  :-V
Większej głupoty nie przeczytałem od powstania forum  ;D
Iks nowy model w Jaguara, pierwszy Jaguar segmentu C, nie miał wcześniej poprzedników, miniatura XJ.
S wskrzeszenie starego S-Type, ni w dupę, ni w oko podobny do starego.
Zapewne chodzi ci o kształt deski rozdzielczej. We wszystkich Jagach tunel łączy się z deską rozdzielczą w specyficzny sposób. We wszystkich oprócz pierwszej wersji eSa do 2002 roku. Radio to już w ogóle jest mistrzostwo świata ;D
Także chyba popełniłeś błąd, powinno być "nie ma nic z Jaguara, co mnie przyciąga..."
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2012, 18:18:06 pm wysłana przez Choina »
Jest XE MY20, XJ6 1995
By³ X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

pawelek11

  • Gość
Odp: Kupno S-Type - jaki silnik wybrać???
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 13, 2012, 21:19:06 pm »
Choina, ty zrażasz ludzi do siebie celowo czy to jest, przypadek? :-boks  Nie ładnie jest napisać coś takiego, być może wg Ciebie jestem głupkiem, ok możesz tak myśleć... Ja nie analizuję wyglądu desek w Jaguarach od powstania firmy... Piszę o konkretnym wypadku, gdzie deska S-typa bardzo upodobniła się po lifcie do deski X-typa, tyle nic o kontynuacji, podobieństwie do Xj czy porównaniu do starych modeli.
Co więcej piszę że to moje odczucie!!! I bardzo cię proszę, Ty prostuj sobie poglądy i gusta kogoś kto o to prosi, moje zostaw w spokoju... :-gwizd

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Kupno S-Type - jaki silnik wybrać???
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 13, 2012, 22:26:15 pm »
To jest forum dyskusyjne. Łopatologicznie prowadzi się tu dyskusje w formie pisemnej. Dyskutować również możemy osobiście na zlocie i jeśli nie będę się zgadzał z twoim zdaniem lub będę miał odmienne zdanie to wyrażę swoją opinię. I w ten sposób powstaje dialog, konwersacja. Sorry, ale nie będę się pytał czy mogę wyrazić swoje zdanie do Pana poglądu. Tylko piszę, mówię. Na tym polegają rozmowy, tak działają fora.

Wyraziłeś swoje zdanie, ja wyraziłem swoje. Jeden jeździ Jaguarem, drugi się nimi interesuje. A porównanie deski poliftowej do X-type'a było trochę nie na miejscu. Ten sam panel (wraz z popielniczką, radiem, navi) jest w eSce i XJ. Też mogłem napisać, że obraziłeś moją żoną. Ma taki samochód i jej się podoba. Ale nie o to chodzi...to jest forum, dyskusja.
Jest XE MY20, XJ6 1995
By³ X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline makek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: Kupno S-Type - jaki silnik wybrać???
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 14, 2012, 06:29:17 am »
Polecam silnik 4.2l, przyzwoite osiągi, umiarkowane spalanie. Lepsze zawieszenie i skrzynię biegów dostajesz gratis.
S-type 4.2
Marek 693 440 715

Kazik86

  • Gość
Odp: Kupno S-Type - jaki silnik wybrać???
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 14, 2012, 12:12:52 pm »
Polecam silnik 4.2l, przyzwoite osiągi, umiarkowane spalanie. Lepsze zawieszenie i skrzynię biegów dostajesz gratis.

Dziękuje za konkretną rade :-thank

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Kupno S-Type - jaki silnik wybrać???
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 14, 2012, 16:09:49 pm »
Jednak wymiana wielowahaczowego zawieszenia nowego typu już gratis nie jest ;D Tutaj jest wyższość zawieszenia starszego typu. Jeśli ktoś kupuje Jaga w za kwoty rzędu 15-20tyś to raczej nie będzie miał funduszy na wymiany wahaczy na nowe, a wsadzanie używek mija się z celem. Stąd biorą się super okazje cenowe. Gość ma do wymiany zawias z przodu i w serwisie powiedzieli 18tyś. Wymienia najbardziej wystukane wahacze na używki nieco lepsze niż ma obecnie i wystawia na sprzedaż za cenę niższą niż średnia rynkowa.
   Skrzynie ZF 6HP26 faktycznie są lepsze, ale nie znaczy to, że bezawaryjne. Zależy jak kto dbał.

pawelek11

  • Gość
Odp: Kupno S-Type - jaki silnik wybrać???
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 14, 2012, 16:59:37 pm »
Dokładnie, części do 4,2 są problemem w porównaniu z 3,0 i trzeba się z tym liczyć, nawet patrząc przez pryzmat tylko używek, w pewnm momęcie może się okazać że jedyne miejsce w którym możesz coś kupić to sklep i tu zacznie się problem oczekiwania, ceny itd. Z resztą dam ci taki przykład tym razem z 3,0; mnie padł elektrozawór nagrzewnicy (fabryczna wada tych aut), zaczołem dzwonić, i? Gość zaproponował mi używany zaworek z 2000r za 475 pln, podczas gdy nowy kosztuje 600 pln :-boks, innych ofert nie było wcale  :-gwizd
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Łopatologicznie, ok niech będzie, Choina ja nie wiem jak Ty rozmawiasz z ludzmi i w jakim towarzystwie toczysz dyskusje, natomiast wiem że chyba w każdym towarzystwie nazwanie kogoś głupkiem skutkuje w jeden sposób, czyli na ławce w parku dostaje się między oczy, w kawiarni natomiast osoba obrażona kończy dyskusję i odchodzi od stolika. Możesz niezgadzać się z moim zdaniem, nic do tego nie mam, nawet Możesz być urażony moją wypowiedzią, Masz nie zaprzeczalne, pewne, chyba nawet potwierdzone konstytucyjnie prawo do wyrażenia swojego zdania. Natomiast, nie Masz prawa obrażać mnie, oraz posówać się do takiego stopnia kolokwializmu będąc moderatorem forum.
A, i znajdz mi w moim tekście jedno stwierdzenie że panel X-typa jes brzydki lub zły

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Kupno S-Type - jaki silnik wybrać???
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 14, 2012, 17:46:10 pm »
Ale żeś się uparł na tego głupka. Nikt nikogo nie nazwał głupkiem. A głupotę każdy z nas palnął nie raz, nie dwa, a to nie jest powód by nazwać kogoś głupkiem. Miałeś inne spojrzenie niż ja, ja ci to wytłumaczyłem, i mam nadzieję że udało mi się tobie wytłumaczyć ideologię projektantów Jaguara.

Odnośnie zawiasu przed i po lifcie. Do wersji prze liftem też nie było tulei, a już są. Za jakiś czas będą do wersji po liftowej. I cena będzie śmieszna.
Jest XE MY20, XJ6 1995
By³ X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996