Autor Wątek: XJR (X308) i LPG?  (Przeczytany 18575 razy)

Tom

  • Gość
Odp: XJR (X308) i LPG?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 18, 2012, 22:58:04 pm »
kolego jaguarszcecin jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to proszę nie zabieraj głosu, bo szkoda czasu na puszczanie pary w gwizdek, moze to kwestia wykształcenia a może kultury osobistej, aby zrozumieć interpretacje, ale odpowiem ci ( świadomie z małej litery) literalnie, tak, nie robie zakupów w Biedronce ani w Lidlu, bo za jakością zawsze stoi cena. Co do paliwa to wyjaśnie ci, że liczba oktanowa mówi o niekontrolowanym samozapłonie, wiec nie ma znaczenia czy tankujesz 95, czy 98, czy wreszcie 100 na Shellu. Co do Porsche to oczywiście jak wielu fanów motoryzacji nie akceptuje silników diesla w samochodach sportowych - chcesz mnie za to zabić ?  Musisz zrozumieć jedno, ze twój punkt widzenia jest tylko twój i musisz uszanować innych, gdybyś był na wyciągniecie ręki przedstawiłbym ci to w inny sposób, ale dziś z racji wieku i doświadczenia staram sie unikać takich rozwiązań. Na przyszłość szanuj każdą wypowiedź a za nim cokolwiek napiszesz zastanów sie dwa razy zanim palniesz głupstwo. Co do zakupów to często kupuje w Londynie, Mediolanie czy w Nowym Jorku, uważasz, ze jest w tym coś złego ? Czy dla tego, ze jestem inny niż ty, to nie powinienem uczestniczyć w forum ?

Offline Jaguar Wrocław

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 462
Odp: XJR (X308) i LPG?
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 18, 2012, 23:08:34 pm »
Po pierwsze jesteś dla mnie przegrany juz za ten tekst cytat :gdybyś był na wyciągniecie ręki przedstawiłbym ci to w inny sposób, Zlekceważyłeś przeciwnika a to najgorszy ze znanych zagrań zawodników ... przeczytaj jeszcze raz co napisałeś  a potem skomentuj jeszcze raz to może ci wybaczę  ;D... aha i  nikt nie chce cie za twoje zdanie tępić czy zabić jak to opisałeś ale wydaje mi się że nie jest trudno zrozumieć chęć montażu LPG w tych czasach szczególnie jak ktoś rob naprawde dużo km tak jak kolega IljaOblomow. Jeszcze jedno forum jest dla wszystkich i najważniejsze jest obiektywne podejście do tematu i szcunek dla innych. Zwróć uwage na to. Ja zawsze jak słysze takie teksty jak twoje to mi się przypomina opowieść o krowie która coś tam ryczy coś tam daje .. chyba mało mleka że daje - jakoś tak. Więc zalecam raczej opuszczenie tonu bo emocje to na sale treningową należy przenieść i ja tak robię.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2012, 23:18:04 pm wysłana przez JaguarSzczecin »

Tom

  • Gość
Odp: XJR (X308) i LPG?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 18, 2012, 23:21:34 pm »
widzę, ze masz ogromny problem z językiem polskim, co świadczy o twoim wykształceniu, ale nie mnie to oceniać, dla wyjaśnienia postaram sie ci to wyjaśnić w prostszy sposób słowo ..." przedstawiłbym ..." mówi o formie przeszłej co znaczy dziś, czas teraźniejszy, tego nie zrobię. Piszesz, ze zlekceważyłem przeciwnika :), absolutnie nie, ty nie jesteś moim przeciwnikiem, przeciwników szanuje, ty po prostu masz kompleksy i wszystkich innych którzy myślą inaczej niż ty atakujesz, jesteś mały, ot cała filozofia, ale życzę ci dużo szczęścia, bo święta ziemia musi wszystkich nosić.

IljaOblomow

  • Gość
Odp: XJR (X308) i LPG?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 18, 2012, 23:22:31 pm »
A czy coś z bezpośrednim wtryskiem montuje? ICOM albo Vialle? Tak czy owak to proszę o Namiary na PN

Pozdrawiam Aleksander

IljaOblomow

  • Gość
Odp: XJR (X308) i LPG?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 18, 2012, 23:34:46 pm »
Myślę, że szkoda jest czasu i nerwów na paradyskusje o LPG, supermarketach i erystyce. Odsyłam do fachowej literatury. Fajnie by było , gdybyśmy tutaj o LPG w XJRe dyskutowali! Pozdrawiam wszystkich

Aleks

Offline Jaguar Wrocław

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 462
Odp: XJR (X308) i LPG?
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 18, 2012, 23:44:45 pm »
Forum w tej konwencji stoczy się - katastrofa... żeby zamknąć z mojej strony temat przepraszam że kogoś mogłem urazić i nie zamierzam brac udziału w dalszej części dyskusji. Dobranoc.

Tom

  • Gość
Odp: XJR (X308) i LPG?
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 18, 2012, 23:57:32 pm »
Aleks masz racje, niestety cierpię na ataraksje a co do LPG w XJR znasz moje zdanie więcej nie pomogę :( choć innym ono kompletnie sie nie podoba i podchodzą do tematu personalnie a nie profesjonalnie. Kolego ze Szczecina tak masz racje to katastrofa usuń swoje konto i więcej nie wypowiadaj sie na jakikolwiek temat, skoro przez pryzmat własnych słabości chcesz wszystkich i wszystko oceniać.

IljaOblomow

  • Gość
Odp: XJR (X308) i LPG?
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 19, 2012, 07:27:36 am »
Tak za bardzo to nie wiem o co poszło i kto kogo uraził, ale Panowie zapewne wiedzą! Atarakasja na którą się samemu cierpi nie jest już ataraksją  :-cry

Pozdrawiam

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: XJR (X308) i LPG?
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 19, 2012, 09:18:10 am »
Panowie proponuję, abyście przeszli do konkretów, temat dotyczy Xjr-a w gazie, macie coś do powiedzenia to wypowiedzcie się merytorycznie. W innym wypadku pogadajcie sobie na priw.
Komputer wskazuje mi dokładne zużycie, a to zgadza się z tym ile tankuje, zawory nie są wypalone, podobnie jak głowica. Mapa lpg i benzyny pokrywa się tak, że przy dodawaniu gazy, nie czuć żadnej różnicy.
Gość, który ciekły jest również ze Szczecina, być może to ten sam  :-super
Daj znać jak zamontujesz sobie, bo również się nad tym zastanawiam, wtedy nie potrzebna jest w ogóle benzyna  ;D
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

IljaOblomow

  • Gość
Odp: XJR (X308) i LPG?
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 19, 2012, 10:27:08 am »
Pozdrawiam,

z technicznego punktu widzenia najlepsza wydaje mi się opcja ICOM JTG i Vialle LPI. Muszę teraz znaleźć kogoś kto by potrafił to zamontować. Pozdrawiam

Aleks

lysyyy

  • Gość
Odp: XJR (X308) i LPG?
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 19, 2012, 15:59:56 pm »
 :-off
wyrażenie "przedstawiłbym" wcale nie oznacza czasu przeszłego, jest to tzw.  tryb przypuszczający potencjalny. Czas przeszły natomiast będzie przedstawiało wyrażenie "byłbym przedstawił". W tym wypadku, Twoje stwierdzenie "gdybyś był na wyciągniecie ręki przedstawiłbym ci to w inny sposób" jest trybem przypuszczającym wyrażającym warunkowość. Można zatem sądzić, że jeśli spełniony będzie warunek "bliskości na wyciągnięcie ręki", nadal będziesz chciał przedstawić koledze racje "w inny sposób".  :-gwizd

Tom

  • Gość
Odp: XJR (X308) i LPG?
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 19, 2012, 16:47:42 pm »
bardzo dziękuje za sprostowanie, temat uważam za zamknięty (z mojego punktu widzenia) a urażonych przepraszam.

IljaOblomow

  • Gość
Odp: XJR (X308) i LPG?
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 19, 2012, 17:26:23 pm »
To ja wracając do tematu stwierdzam, że Vialle chcą tylko w centrali w Niemczech za 4200 Euro zamontować, ale też niechętnie. Wszyscy chcą montować Prins VSI, a ja jeszcz poszukam kogoś od ICOM JGT ;-)

lysyyy

  • Gość
Odp: XJR (X308) i LPG?
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 19, 2012, 18:05:29 pm »
Tutaj coś znalazłem:
http://concordia-gaz.republika.pl/
Przykładowy zestaw do montażu v8 kosztuje u nich 4829zł netto
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2012, 18:10:33 pm wysłana przez lysyyy »

IljaOblomow

  • Gość
Odp: XJR (X308) i LPG?
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 19, 2012, 18:58:02 pm »
Cena miła, tylko musiałbym mieć kogoś bliżej bo jeżdżenie do Lublina na jakieś poprawki trochę nazbyt czasochłonne. Szczecin byłby dobry!