Autor Wątek: Xenon  (Przeczytany 20592 razy)

Bullteriersfan

  • Gość
Xenon
« dnia: Styczeń 27, 2012, 01:18:08 am »
Chcial bym założyć xenon do swojego x i zastanawiam sie jaka barwe wybrac xenonu z mile widziane foto barwy światła jak i wyglądu wizualnego

zadek07

  • Gość
Odp: Xenon
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2012, 06:37:23 am »
4200K najlepsza i najjasniejsza barwa.

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Xenon
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2012, 12:29:22 pm »
Opłaca ci się wymieniać lampy, wiązkę, biorniczek spryskiwacza, oraz montować czujniki poziomowania lamp, spryskiwacze lamp??

 No chyba że chcesz zamontować psedo Xenony. :-gwizd
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

BlackV6

  • Gość
Odp: Xenon
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2012, 13:01:37 pm »
nie opłaca się zakładać więc obstawiam Xenon HID  ;D

Bullteriersfan

  • Gość
Odp: Xenon
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2012, 02:20:26 am »
No tak tylko czy rozwiazanie xenon hid jest dobre? Czy moj x nie bedzie od tego warjowal wiadomo ze to jest duzo tańsze od orginalu xenona

Nastawiony jestem na orginal xenon ale może przyblizycie mi temad xenon hid z czym to sie zekomo je czy moje soczewki to wytrzymają ? Po co spryskiwacze ja sobie tak mysle zeby chlodzic lampe czy jak ? Jestem zielony w tym temacie a chcial bym miec xenon w moim autku
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2012, 09:26:52 am wysłana przez Choina »

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Xenon
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2012, 08:17:05 am »
HID to zło :-gwizd tylko oryginał. Ja zmieniałem soczewki na oryginalne xenon z ds2 bo lampa ma homologacje na xenon. Do tego spryskiwacze ale nie po to żeby chłodziły lampę tylko żeby czyściły szkło. A co do korektora to zdania są podzielone.. teoretycznie można automatycznego, bo przepis mówi że może być ręczne ustawianie. Poczytaj na necie.. są setki tematów na ten temat. http://forumprawne.org/dyskusja-ogolna/23890-cala-prawda-o-lampach-xenon-pomocy.html  :-R
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Xenon
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2012, 08:31:51 am »
Hida możesz sobie założyć ale jak pojedziesz na przegląd lub trafisz na kontrolę policyjną to stracisz dowód (no chyba  ze złamią prawo i cię z tym przepuszczą)  :-thumpdown

Jedynym i zgodnym z prawem rozwiązaniem jest montaż orginalnych fabrycznych lamp xenonowych oraz spryskiwaczy. Spryskiwacze są wymagane przez prawo do zapewnienia czystości lampy. Co do automatycznego poziomowania to z tego co pamiętam to jest ono wymagane w celu zapewnienia poprawnego wypoziomawania wiązki światła, ze względu na zbyt mocne światło xenonu i związanego z tym oślepiania innych kierowców, które następyje podczas obciążania pojazdu choćby tylko pasażerami, a nie tylko bagażem. Ale to jest nigdy nie sprawdane podczas kontroli.
Najważniejsze to abyś miał lampę z homolagacją na xenon oraz spryskiwacze lamp. Jeśłi któregoś z tych elementów nie będziesz miał to masz duże prawdopodonbieństwo utraty dowodu rej. i jeśli będzie to kontrola policyjna to jeszcze będziesz musiał sholować pojazd bo nie będziesz mógł nim dalej jechać.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

cobi

  • Gość
Odp: Xenon
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2012, 11:44:57 am »
Automatycznego poziomowania nie musi być. Może być ręczna regulacja obsługiwana z kabiny. Aczkolwiek chyba kazy wie że samopoziom jest o wiele lepszy.
2. Z tym holowaniem to nie prawda. Za to nie mogą zholować auta.
Tyle o prawie. A teraz o praktyce.
Ogólnie jestem przeciwnikiem hidów. Hid nigdy nie dorówna orginalnej lampie xenonowej.
Przed montażem hida nalezy zadać sobie jedno pytanie: jak bardzo zalezy mi na bezpieczeństwie swoim i swojej rodziny która tym autem będzie jeżdzić? A przede wszystkim na bezpieczeństwu kierowców których będę oślepiał zestawem zakupionym na alledrogo za 200 pln który nie posiada żadnej homologacji i niejest dostosowany do danego typu lampy.
Niektórzy ładują hida w zwykłą lampę i są zadowoleni że mają xenon nie biorąc jednak pod uwagę że ich nieprofesjonalna przeróbka może kosztować kogoś zdrowie a w niektórych przypadkach i zycie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2012, 11:59:25 am wysłana przez cobi »

BlackV6

  • Gość
Odp: Xenon
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 28, 2012, 12:20:23 pm »
a to że się szybciej wypalała elementy samego reflektora już nikt nie wspomina

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Xenon
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 28, 2012, 14:54:25 pm »
Automatycznego poziomowania nie musi być. Może być ręczna regulacja obsługiwana z kabiny. Aczkolwiek chyba kazy wie że samopoziom jest o wiele lepszy.
2. Z tym holowaniem to nie prawda. Za to nie mogą zholować auta.
Tyle o prawie. A teraz o praktyce.
Ogólnie jestem przeciwnikiem hidów. Hid nigdy nie dorówna orginalnej lampie xenonowej.
Przed montażem hida nalezy zadać sobie jedno pytanie: jak bardzo zalezy mi na bezpieczeństwie swoim i swojej rodziny która tym autem będzie jeżdzić? A przede wszystkim na bezpieczeństwu kierowców których będę oślepiał zestawem zakupionym na alledrogo za 200 pln który nie posiada żadnej homologacji i niejest dostosowany do danego typu lampy.
Niektórzy ładują hida w zwykłą lampę i są zadowoleni że mają xenon nie biorąc jednak pod uwagę że ich nieprofesjonalna przeróbka może kosztować kogoś zdrowie a w niektórych przypadkach i zycie.

Policja ci nie zholuje samochodu tylko nie pozwola ci dalej jechać, bo bez dowodu nim nie odjedziesz. Więc pozostaje tylko sholowanie samochodu
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

cobi

  • Gość
Odp: Xenon
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 28, 2012, 15:22:28 pm »
Na pokwitowaniu. Pokwitowanie jest wystawiane na okres od jednego dnia (z wpisaniem zastrzeżenia że dojazd do miejsca garażowania) do dni siedmiu-to zależy niestety od widzimisie policjanta.
Zakaz dalszej jazdy (co też wpiszą na pokwitowaniu) dadzą jeśli auto stwarza zagrożenie w ruchu (łyse opony, po kolizji drogowej,brak oświetlenia itp).
W przypadku oświetlenia niezgodnego z przepisami zdaża się to niezmiernie rzadko a nawet są to bardzo ale to bardzo odosobnione przypadki o których nie słyszałem (aczkolwiek jest to możliwe).

Bullteriersfan

  • Gość
Odp: Xenon
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 28, 2012, 19:57:57 pm »
Wydaje mi sie ze to jest raczej troche nie realne zeby policja sprawdzała orginalnosc xenonow u nas to przedewszystkim  badają trzezwosc kierowców swoimi super nowymi alkomatami bez ustnikow  :-kogutki
 :-tylko hidy są o wiele tańsze a jakoś porównywalna policji sie nie boje bo oni zawsze są tam gdzie nie powinni najważniejsze jest to zeby moja dzidzia wyglądała ładnie jakość światła była dobra w nocy i nie oslepiac innych kierowców chciało by sie najlepsze tylko ze Floty mało może podpowiecie jakie hidy jakies linki albo cos dzieki

Konradop

  • Gość
Odp: Xenon
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 28, 2012, 20:57:12 pm »
jakie, to Ci nie podpowiem ale jak już się decydujesz to bierz takie za min 350 zł. Nie bierz najtańszych bo będziesz płacił dwa razy. No i najlepiej jak już ktoś pisał 4200 - 4500 . I KONIECZNIE załóż spryskiwacze (sam piszesz ze nie chcesz oślepiać) a brudny klosz przy ksenonie właśnie to powoduje.

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Xenon
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 28, 2012, 21:23:42 pm »
Ale jesli juz masz kupowac xenon to ja jednak bede obstawal za zalozeniem soczewek xenonowych jak ja to zrobilem.. oryginalne soczewki z zarnikami 300zl za komplet i przetwornice (hella) 200zl komplet z zarnikami.. ja tak kupowalem i mam teraz 2 zarniki na zapas.. wiec jak kupowac hidy za minimum 350 to lepiej dac 500 i miec tak jak powinno byc. Zawsze mialem ochote sie podlozyc gdzies na parkingu takiemu hidowcu.. Mojego kota mi szkoda ale mam stara corse do sprzedania lub rozbicia a nawet gdybym to zrobil specjalnie to wina bedzie po stronie kierowcy z hidami bo autem nie homologowanym jezdzic nie wolno.. >:D A rozpoznac takiego bardzo latwo. Mialem hidy wczesniej.. wytrzymaly tydzien. Czy Osram czy Hella produkuja hidy? Nie.. i wg mnie cos to znaczy. 
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

cobi

  • Gość
Odp: Xenon
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 28, 2012, 22:42:53 pm »
Kolego luko_j wyprowadze Cię z błędu zanim coś zrobisz.
Przyjedzie policja na miejsce zdarzenia, gość dostanie 200 pln za nieprzepisowe oświetlenie a Ty 500pln i 6 punktów za spowodowanie kolizji i będziesz jemu bulił za uszkodzone auto.
Co powiesz policjantom jak przyjadą? Ze Cię oślepił? Skoro Cię oślepił to go widziałeś  :-kogutki
A nie daj boże jak komus coś się stanie albo Ci udowodnia że zrobiłeś to specjalnie to jeszcze Cię zamkną.  :-V
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2012, 22:49:34 pm wysłana przez cobi »