Autor Wątek: Xenon  (Przeczytany 20593 razy)

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Xenon
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 07, 2012, 01:33:26 am »
Źle wsadzona żarówka :-gwizd
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Bullteriersfan

  • Gość
Odp: Xenon
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 07, 2012, 01:48:13 am »
Sprawdzalem i zarowka jest ok jakby środek był luźny albo cos pomocy bo nie idzie jechać w nocy

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Xenon
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 07, 2012, 01:51:50 am »
Wyjmij tą żarówke i zobacz czy jest nie uszkodzone jej mocowanie. Ale raczej wygląda mi to na odwrotne włożenie żarówki.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

zadek07

  • Gość
Odp: Xenon
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 07, 2012, 06:54:08 am »
Masz peknieta regulacje wewnatrz lampy, czesty problem w tych autach. Jak bedziesz chcial naprawic to pisz na PW posiadam zestawy naprawcze do tych lamp

Bullteriersfan

  • Gość
Odp: Xenon
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 09, 2012, 01:18:50 am »
Jaki koszt naprawy ewentualnie jakaś podpowiedź jak to zrobic bo niestety do Opola to jam hoho

Konradop

  • Gość
Odp: Xenon
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 09, 2012, 08:57:38 am »
Jaki koszt naprawy ewentualnie jakaś podpowiedź jak to zrobic bo niestety do Opola to jam hoho

Witaj, a skąd jesteś ? :)
ale Zadek robi tez wysyłkowo i zrobioną - lub może Ci przesłać komplet naprawczy i wymienisz sam - jeśli masz jako takie zdolności manualne poradzisz sobie bez problemu.

Bullteriersfan

  • Gość
Odp: Xenon
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 10, 2012, 02:03:51 am »
Jesli chodzi o mnie to dam rady a jestem z lubuskiego tylko nie wiem czy juz teraz to robic bo mi sie troche na głowę zwalilo lampy skrzypiace zawieszenie i teraz termostat albo dwa bo kontrolka w samochodzie leży na niebieskim a filtr paliwa juz wymieniony wszystko na raz

BlackV6

  • Gość
Odp: Xenon
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 10, 2012, 15:11:30 pm »
eee to jeszcze wszystko przed toba  ;D w kwietniu zrobię roczna kalkulacje ile do swojego włożyłem w 12 miesiecy

Bullteriersfan

  • Gość
Odp: Xenon
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 11, 2012, 02:27:34 am »
Najorzej to mnie boli te skrzypiace zawieszenie

BlackV6

  • Gość
Odp: Xenon
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 11, 2012, 07:52:29 am »
tu niestety nic nie pomoze po za wymianą wszystkich gum

Offline Paki_GD

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Xenon
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 04, 2012, 13:38:23 pm »
Tak od siebie dodam celem informacji dla zainteresowanych. Założyłem HID w swoim kocie. H1 oryginalne świeciły byle jak HID na dziennych też niewiele zmienił. Duża różnica jest na długich, znacznie jasniej.  Żarówki 8000K zza kierownicy widać jak na biało oświetlają drogę z zewnątrz jak patrzyć na kota dają ładny niebieskawy poblask.

   Kupiłem 2 zestawy HID super slim na eBay.co.uk koszt jednego 80 funtów, czyli nie najtańsze. Jeżdżę z HID od 3lat, do dzisiaj już wymieniłem wszystkie przetwornice.

Tak naprawdę nie wiem czy było warto, trochę zawracania głowy. Poza wizualnym efektem z zewnątrz nie ma rewelacji. Zamiast tych HID można po prostu wymienić żarówki na jaśniejsze i pewnie będą świeciły lepiej niż te HIDy.

Zainstalował mi je znajomy po koleżeńsku za 1l whisky, którą później razem wypiliśmy.

   Spryskiwaczy nie montowałem bo mój kot miał już je oryginalne więc zero problemu.

   Co do policji i przeglądów to nie mam z tym żadnych problemów a nie zawracałem sobie głowy jakimiś homologacjami itp. , jeszcze nikt mnie nie sholował.  Raz zrobiłem przegląd techniczny w Polsce i bez problemu.

   Zdarzyło mi się też iż po zjechaniu z promu we Francji wysiadło mi jedno światło dzienne (przetwornica). Na autostradzie we Francji zatrzymała mnie policja gdyż jedna żarówka się nie świeciła (długie działały bez problemu), pokazali mi że nie mam światła (ja udałem zdziwienie, uprzejmie) sprawdzili czy pozostałe światła działają (wszystko było OK), sprawdzili dowód rejestracyjny. Zalecili mi ostrożną jazdę i puścili a była to noc ok 20.00. Nikt nie pytał mnie o żadną homologację ani nie zaglądał pod maskę. I tak przejechałem ok 2000km do Gdańska.

był
X-Type 2.0 D SE 2004
Jest
X-Type 2.0 D SE 2005
XF 3.0  D 2013 Premium Luxury

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Xenon
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 04, 2012, 21:26:06 pm »
A ja podczas kontroli miałem sprawdzane światła i musiałem pokazać że spryskiwacze działają. Ten sam patrol zabrał dzień wcześniej dowód rejestracyjny mojemu koledze który zamontował sobie chińszczyznę w swoim jeepie. To moje uwagi co do takich wynalazków jak HID, UV LED lub LIGHT RING a la BMW:)

zadek07

  • Gość
Odp: Xenon
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 05, 2012, 20:12:10 pm »
Bo jest peknieta regulacja wewnatrz lampy, jak bedziesz chcial zestaw naprawczy pisz do mnie na PW

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Xenon
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 31, 2013, 18:46:05 pm »
podpinam sie pod wątek o lampach, bo potrzebuję sie dowiedzieć jakie zarówki idą do lamp (zwykłe lampy a nie ksenony) do długich swiateł.
Krótkie to H1 a jakie długie. Pytam, poniewaz kupiłem sobie H1 Osram Night Breaker Plus i miałem w planie dzisiaj zdjać zderzak i sobie na spokojnie wymienić, ale zauważyłem, że moje światła drogowe maja trochę inna barwę, więc najrozsadniej bedzie również kupić parę Osram-ów i założyć za jednym zamachem
no i jeszcze może ktoś zna symbol tych małych żaróweczek od postojówek? bo swiecą takich zje..nym pomarańczowych swiatłem jak bieda
też przydałoby sie wymienić na jakieś o białej barwie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2013, 18:54:17 pm wysłana przez bodi »
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Xenon
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 31, 2013, 18:54:14 pm »
Też h1. Ale nie musisz zdejmować zderzaka żeby je wymienić. Postojówki to takie zwykłe na wcisk t10 5w5 czy jakoś tak.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2013, 19:14:14 pm wysłana przez luko_j »
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]