Autor Wątek: dziwne objawy po wymianie oleju  (Przeczytany 11047 razy)

CELIBAT

  • Gość
dziwne objawy po wymianie oleju
« dnia: Sierpień 08, 2011, 19:21:38 pm »
Serwus

Wymieniłem olej silnikowy w Jagu 3.0 v6 '99- przebieg 130 tkm (teoretycznie :) ). Nie wiedziałem jaki był zalany wcześniej. Wymieniłem na shell helix 5w30 syntetyk. Po tym zabiegu serduszko pięknie chodziło. Zrobiłem trasę do stolicy (ok. 700 km) i po powrocie nastąpiła pewna zmiana. Mianowicie gdy silnik jest zimny lub po dłuższym postoju ok 1.5 godz. po odpaleniu silnika słychać delikatne stukanie a po dodaniu kilkukrotnym gazu stukanie zanika. Dodatkowo dosyć długo po zapłonie pali się kontrolka oleju. Mój mechanior jest na urlopie dlatego zawracam głowę kolegom na forum. Mam nadzieję, że moja wymiana nie dobiła silnika.  :-help

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: dziwne objawy po wymianie oleju
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2011, 19:29:00 pm »
wybor oleju jest w sam raz. sprawdziles stan oleju, jestes pewien ze nie kupiles podrobiony olej?

CELIBAT

  • Gość
Odp: dziwne objawy po wymianie oleju
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2011, 19:49:29 pm »
Olej wymienili mi serwisie. Tylko, że fiata  :)
Z tego co wyczytałem na forum to powinno wejść 5 L. Koleś wlał 5.5 L
Kurcze, może był wlany wcześniej szajs a ten nowy olej jest za "rzadki". Na starym oleju takich objawów nie miałem.
Kurcze kupiłem go 1,5 m-ca temu miał być fan i przyjemność a ja tu normalnie już siwieje.   ??????

Cychol

  • Gość
Odp: dziwne objawy po wymianie oleju
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2011, 20:12:47 pm »
na pewno masz jakiś problem ze smarowaniem, ale raczej nie wynika to ze zbyt rzadkiego oleju... gdybyś konkretniej zlokalizował stukanie, byłoby łatwiej o diagnozę...

CELIBAT

  • Gość
Odp: dziwne objawy po wymianie oleju
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2011, 20:35:21 pm »
Nie jestem specem ale wydaje mi się, że to popychacze "szklanki" ale nie jestem pewien. Myślisz, że podczas wymiany oleju coś mogło się stać ze smarowaniem? :'(

Cychol

  • Gość
Odp: dziwne objawy po wymianie oleju
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2011, 20:53:07 pm »
Świeży olej wymył syf z silnika, mówisz szklanki? nie wiem jak w tym silniku wygląda kwestia luzów zaworowych, może wystarczy dobrze ustawić luz? jeżeli są hydrauliczne i stukają o trzeba wymienić... bardziej niż stukanie martwił bym się kwestią ciśnienia oleju... napisałeś, że długo pali się kontrolka ciśnienia... pierwszym moim skojarzeniem były panewki... a to już gruba robota, ale pewnie się mylę. Wogóle to trudno stawiać diagnozę na odległość ... :)

CELIBAT

  • Gość
Odp: dziwne objawy po wymianie oleju
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 08, 2011, 21:03:52 pm »
Panewki= remont silnika. A co z wymytym syfem? Mógł uszkodzić panewki?

CELIBAT

  • Gość
Odp: dziwne objawy po wymianie oleju
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 08, 2011, 21:09:59 pm »
Poza tym po odpaleniu kontrolka gaśnie a jak wkręcę silnik na obroty to stukanie zanika i jest wszystko ok nawet na wolnych obrotach.

Cychol

  • Gość
Odp: dziwne objawy po wymianie oleju
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 08, 2011, 21:17:57 pm »
nie - na pewno panewki nie mogły się uszkodzić od wymiany oleju, piszę o najczarniejszym scenariuszu - jeżeli auto kupiłeś zalane jakimś mineralnym olejem po to żeby ukryć stuki, może z dodanym jakimś ulepszaczem który dodatkowo maskuje i wypełnia luzy to może być, że są luzy na panewkach, ale nie sugeruj się tym za bardzo... bo może też się okazać, że to jakaś zupełnie błaha przyczyna.

xOsTrYxJaG

  • Gość
Odp: dziwne objawy po wymianie oleju
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 08, 2011, 21:50:35 pm »
Według mnie JAGUAR na pewno nie ma przejechane 130 tys. Masz to udokumentowane ? Miałem u Siebie taki problem lecz on znikł po wymianie oleju na 15W40 gdyż mój kotek ma już trochę przejechane. Problem jest z tym, że olej już po pewnym czasie nie ma jak dotrzeć do "zakamarków" silnika dodając gazu zwiększasz ciśnienie oleju i dochodzi tam gdzie powinien.

CELIBAT

  • Gość
Odp: dziwne objawy po wymianie oleju
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 08, 2011, 22:16:00 pm »
Według mnie JAGUAR na pewno nie ma przejechane 130 tys. Masz to udokumentowane ? Miałem u Siebie taki problem lecz on znikł po wymianie oleju na 15W40 gdyż mój kotek ma już trochę przejechane. Problem jest z tym, że olej już po pewnym czasie nie ma jak dotrzeć do "zakamarków" silnika dodając gazu zwiększasz ciśnienie oleju i dochodzi tam gdzie powinien.
dokumentów brak.  ??????
Jaki jest u Ciebie przebieg? Jakie są skutki używania oleju 15W40 gdy zalecany jest inny?

Intruz

  • Gość
Odp: dziwne objawy po wymianie oleju
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 13, 2011, 08:25:44 am »
Według mnie JAGUAR na pewno nie ma przejechane 130 tys. Masz to udokumentowane ? Miałem u Siebie taki problem lecz on znikł po wymianie oleju na 15W40 gdyż mój kotek ma już trochę przejechane. Problem jest z tym, że olej już po pewnym czasie nie ma jak dotrzeć do "zakamarków" silnika dodając gazu zwiększasz ciśnienie oleju i dochodzi tam gdzie powinien.
Większej bzdury z tymi zakamarkami nie słyszałem. Wlałeś niezalecany ,znacznie gęściejszy olej ,który maskuje luzy i stuki, ale nie rozwiązuje problemu...
U mnie kontrolka nie pali się ,ale przy rozruchu TYLKO na zimnym silniku,też czasami słysze delikatne postukiwanie, które znika po pierwszzym dodaniu gazu. W ogóle sie tym nie przejmuję - moim zdaniem to jest odgłos zawieszającego sie popychacza hydraulicznego.

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: dziwne objawy po wymianie oleju
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 13, 2011, 16:11:40 pm »
A kto z was rozkładał v6 są tam napewno popychacze hydrauliczne??
http://lpg-lodz.pl/

KIEDY¦ by³ S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napêdzane LPG ;-) nastêpnie X350 4.2l +LPG oczywi¶cie ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),tera¼niejszo¶æ X358LWB 4,2 LPG.

xOsTrYxJaG

  • Gość
Odp: dziwne objawy po wymianie oleju
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 22, 2011, 21:38:07 pm »
Według mnie JAGUAR na pewno nie ma przejechane 130 tys. Masz to udokumentowane ? Miałem u Siebie taki problem lecz on znikł po wymianie oleju na 15W40 gdyż mój kotek ma już trochę przejechane. Problem jest z tym, że olej już po pewnym czasie nie ma jak dotrzeć do "zakamarków" silnika dodając gazu zwiększasz ciśnienie oleju i dochodzi tam gdzie powinien.
dokumentów brak.  ??????
Jaki jest u Ciebie przebieg? Jakie są skutki używania oleju 15W40 gdy zalecany jest inny?



Przebieg mam prawie 216 tyś. A jakie są oleje zalecane do tego typu silników po przejechaniu ponad 200 tyś ?





Intruz

  • Gość
Odp: dziwne objawy po wymianie oleju
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 23, 2011, 10:08:54 am »
5w30 castrol