Autor Wątek: dziwne objawy po wymianie oleju  (Przeczytany 10496 razy)

wojt

  • Gość
Odp: dziwne objawy po wymianie oleju
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 23, 2011, 15:49:09 pm »
Gdzieś kiedyś przeczytałem,że przy wyższych przebiegach faktycznie wymienia się olej na 15w40 :- pojecia
Ale kiedy i po co :- pojecia

Cychol

  • Gość
Odp: dziwne objawy po wymianie oleju
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 23, 2011, 16:32:39 pm »
CELIBAT, nie żebym robił sobie reklamę, ale polecam Ci ten specyfik, który sprzedaję, zmniejsza on zdecydowanie tarcie i prawie wyklucza zimny start. Oczywiście nie musisz kupować u mnie możesz kupić też modyfikator plus, działa bardzo podobnie.

xOsTrYxJaG

  • Gość
Odp: dziwne objawy po wymianie oleju
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 23, 2011, 17:56:05 pm »
Gdzieś kiedyś przeczytałem,że przy wyższych przebiegach faktycznie wymienia się olej na 15w40 :- pojecia
Ale kiedy i po co :- pojecia


Może ktoś coś wie na ten temat jakie są progi kilometrażowe w których trzeba przejść z syntetyku na półsyntetyk  a kiedy z półsyntetyku na mineralny ?

Bardzo ciekawią mnie zdania na ten temat.

 

Cychol

  • Gość
Odp: dziwne objawy po wymianie oleju
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 23, 2011, 18:37:55 pm »
Jeżeli olej jest zmieniany regularnie, to do auta nigdy nie powinno lać się innego oleju niż olej wskazywany przez producenta auta.

Intruz

  • Gość
Odp: dziwne objawy po wymianie oleju
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 24, 2011, 15:52:56 pm »
nie ma żadnego powodu, żeby przechodzic z lepszego oleju na gorszy...Auto ma hydrauliczne popychacze zaworowe , które lubią rzadszy olej.

pablitto

  • Gość
Odp: dziwne objawy po wymianie oleju
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 26, 2011, 21:39:24 pm »
a ja mam inne pytanie z tego typu. Mam kota 4.0 moj mechanik ostatnim razem zmienil mi olej na półsyntetyk, czy wiecie może i polecacie wymiane oleju znowu na syntetyk, czy zostać już przy tym pół? z góry dziękuje za odpowidzi.

moryc25

  • Gość
Odp: dziwne objawy po wymianie oleju
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 26, 2011, 21:53:12 pm »
Możesz zmienić na syntetyk. Jeśli stosowałeś markowego półsyntetyka i masz czysty silnik to spoko.

Offline elmirek46

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 55
Odp: dziwne objawy po wymianie oleju
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 29, 2011, 18:54:29 pm »
Prosze sprawdzić filtr oleju.Ma on zawór zwrotny który powinien uniemożliwiać odpływ oleju
przy wyłączonym silniku.Kiedy  jest nie sprawny a silnik ma duży przebieg to po uruchomieniu do czasu pełnego ciśnienia mogą pojawić się stuki.Miałem taki przypadek ale nie w Jaguarze.Pozdrawiam elmirek46

ciamajda

  • Gość
Odp: dziwne objawy po wymianie oleju
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 12, 2011, 23:16:59 pm »
Wlej sobie olej 10w 40
Panowie i Panie oleje 15w40 wlewa się do silników typu fiat 125p.
Nie wlewajcie takiego oleju do silników gdzie czystość, lepkość oleju ma duży wpływ na pracę silnika.