Autor Wątek: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z katalizatora?  (Przeczytany 7657 razy)

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z katalizatora?
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 10, 2011, 20:23:30 pm »
Bodzia żądaj dowodu zakupu z nr. silnika aby mieć świadectwo że to są części z legalnego źródła.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

BOGDA

  • Gość
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z katalizatora?
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 12, 2011, 12:37:26 pm »
będzie ciężko ... z papierkiem . :-thumpdown

BOGDA

  • Gość
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z katalizatora?
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 26, 2011, 12:19:01 pm »
kotek był u gazownika na regulacji ....   :-tylko niestety kiepsko chodził więc potem był na reklamacji regulacji ....  :-thumpdown
gazownik nie bardzo wiedział czemu tak źle to wszystko  pracuje skoro wg jego parametrów wszystko jest ustawione dobrze ... zatankowałam do pełna i  dałam mu kluczyki  :-A
okazało się że ..........
po wymianie silnika miał podobno zagięty jeden przewód przez co nie chodził  jeden cylinder ...i o dziwo ...naprawił mi to gazownik

teraz jeździ ....bajka ... jest zrywny , i ma kopnięcie .... a jak ostatnio stałam na światłach to myślałam że zgasł silnik ...bo tak cichutko równomiernie wszystko ze soba współpracowało :)

ciamajda

  • Gość
Odp: czy panewka może się przekręcić po usunięciu lewego powietrza z katalizatora?
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 12, 2011, 23:02:29 pm »
Witam
Nie za bardzo wiem z skąd usuwali Ci to lewe powietrze. Ale co by nie robili nie powinno obrócić panewki chyba że....?
Jest taka możliwość- w jednym przypadku-tylko nie ma 100% pewności iż tak zrobili.
Mianowicie:
Wydaje mi się iż szukali lewego powietrza na dolocie do silnika.
O ile chcieli sobie ułatwić zadanie użyli do tego " samostart" lub innego specyfiku podobnie działającego.
O ile znaleźli to w ten sposób-to masz przyczynę obróconej panewki, ponieważ gdy dostanie się samostart do zasilania powietrzem silnik wchodzi na maksymalne obroty.
Czasami ciężko jest zgasić silnik- a koty w szczególności tego nie lubią.
Druga sprawa która mnie zastanowiła, to przebieg drugiego silnika.
Silnik sprowadzony z Anglii a przebieg podany w km?
Trzecia i ostatnia sprawa, zawsze staraj się o numer nadwozia samochodu jak kupujesz silnik, skrzynie czy inną drogą i ważną część samochodu.
Po numerze można sprawdzić mniej więcej co było robione w aucie i przy jakim przebiegu.
Mam nadzieję iż ten silnik wytrzyma bardzo długo.