Autor Wątek: Ogrzewana przednia szyba  (Przeczytany 19844 razy)

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 06, 2011, 17:45:17 pm »
860zl? ale z sensorem deszczu czy bez? moja tez pilkingtona ale z sensorem i grzana wyszla ponad 1600.. juz z montazem.. ale tez byl sponsor ;]. a jak sprawdzic.. pochuchaj od wewnatrz oczywiscie ;] lub cos parotworczego np czajnik z wrzatkiem :-gwizd i najlepiej tam gdzie sie koncza nitki po bokach zeby bylo widac odciecie.  :-V
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 06, 2011, 20:25:54 pm »
Moja nowa szyba jest bez sensora deszczu - dzięki za radę co do czajniczka  :-super Popróbuję  :-yipee tylko nie wiem czy aby ten patent zda egzamin gdyż jak pisałem na wstępie nie mam specjalnego knefla do grzania szyby ale koledzy forumowicze (co to mieli taki sam przypadek jak ja) mówili co by po wstawieniu grzanej szyby wciskać przycisk DEF by włączyć grzanie szyby.
No i teraz sedno sprawy: czajniczek pod szybkę , wciskam DEF - dmuchawa zapierdziela jak ruski kombajn, para znika - to fakt.
Tylko czy w wyniku grzania szybki czy też dmuchawy ? To jest dopiero pytanie  ??????
X-Type 2004, 2,0 D

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 06, 2011, 21:31:02 pm »
No to jest ten problem ze robi sie szalenstwo pod szyba wtedy.. ale zdazysz zauwazyc czy po prawej lub lewej stronie znika para tan gdzie nitki a zostaje gdzie ich nie ma. Najlepiej tam sprawdzaj.. no i po obu stronach bo szyba ma dwa obwody. Mnie przez zime grzala strona kierowcy tylko. Teraz po wymianie szyby jest juz ok, a bylo podobno zle zalozone cos.  A wyloty na szybe przyslon czyms..rzuc jakis karton zeby skierowac strumien z szyby. A jeszcze jeden myk z def'em u mnie przynajmniej. W zimie jak byly szyby zasniezone to wciskajac def nie dzialo sie nic.. w sensie went sie zalaczal, szalal ale nie na szyby. Dopiero po chwili wyłączalem def i jeszcze raz wlaczalem.. wtedy klapki od nawiewow na szyby dopiero zaskakiwaly i sie zalaczalo wszystko. Musisza klapki sie otworzyc.. wyraznie to slychac. A nie dasz rady juz miernika wsadzic?
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 06, 2011, 21:49:33 pm »
Miernika nie da się niestety wsadzić  :-cry wszystko jest już ładnie poskręcane i podszybie przylega że aż miło.
Patent z zasłonięciem otworów i skierowaniem strumienia w inny kierunek jest jakimś rozwiązaniem  :-wstyd i jutro będę bawił się w szamana  ;) . Ciekaw jestem dlaczego DEF tak świrował zimą u luko_j ?
X-Type 2004, 2,0 D

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 06, 2011, 23:20:03 pm »
Ale im zimniej bylo tym dluzej trzeba bylo czekac az zaskoczy.. wiec pewnie to wina temperatury. Jak wspominales wczesniej trzeba odczekac 3 minuty zeby sie szyba wlaczyla.. moze przy def tez tak jest. Wazne ze dziala.. ale czasem rano jak sie spieszy czlowiek to troche drazni.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

anticrux

  • Gość
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 12, 2011, 22:27:52 pm »
wiecie może, czy jest możliwość jakoś dojścia do podłączenia szyby do instalacji elektrycznej bez jej wycinania, tj. wcześniejszy właściciel zamontował szybę podgrzewaną, gdzie wcześniej była niepodgrzewana, kupiłem przekaźnik, o którym była mowa, włożyłem go, ale szyba nadal nie działa- więc zapewne nie została podłączona i bym chciał jakoś ten błąd nadrobić

dodano
przy wymianie filtra przeciwpyłkowego zauważyłem, że jednak wszystko mam podpięte... przekaźnik wsadzony, ale nadal nie działa... czy można jakoś sprawdzić, czy przekaźnik działa?
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2012, 16:15:07 pm wysłana przez Choina »

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 30, 2012, 07:45:33 am »
To że masz szybę podgrzewaną zamontowaną i włożony przekaźnik nie oznacza że będzie ci ona grzała. Moduł sterowania ogrzewaniem pewnie nie masz przystosowany do ogrzewania przedniej szyby. W takim przypadku pozostaje ci tylko możliwość podłączenia tego przekażnika do sterowania ogrzewania tylnej szyby.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 13, 2012, 22:22:02 pm »
Witam,
Odgrzewam temat licząc na pomoc !!!!
Wiedziony złymi przeczuciami w ubiegłą sobotę miałem okazję dobrać się do połączenia szyby z instalacją i niestety okazało się że w instalacji nie ma napięcia  :-cry  :-cry  :-cry pomimo iż - jak pisałem wcześniej - uzupełniłem brakujący przekaźnik i wcisnąłem przycisk DEF.
Jestem kompletnie durny i nie wiem co robić dalej ....
Chyba ma tu w 100% rację kolega RedOctober: to że mam podgrzewaną szybę i włożony nie oznacza że będę się radował grzaną szybą.
Może kolega RedOctober lub też ktoś, kto rozwiązał ten problem opisze -jak pisze RedOctober - możliwość podłączenia tego przekaźnika (jak rozumiem przekaźnika R6) do sterowania ogrzewania tylnej szyby?????
Panowie  :-help  :-help  :-help
Pozdrawiam i już teraz dziękuję !!!!  
X-Type 2004, 2,0 D

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 13, 2012, 22:36:18 pm »
Ogrzewanie przedniej szyby to nie przycisk DEF, tylko
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 13, 2012, 23:00:13 pm »
Przy braku na navi przycisku F szybę włącza się przyciskiem DEF. Wiem bo mam. A bezpieczniki sprawdziłeś wszystkie, czy wszędzie jest prąd pod maską i pod kierownicą?
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 13, 2012, 23:42:03 pm »
DEF to jest skrót od DEFROST. Włącza klimę na maksa, powietrze na szybę i heya.
Jest grzałkaF jak FRONT, czyli grzanie przednie szyby.
GrzałkaR jak REAR, czyli grzanie tylnej szyby.
Czy navi jest czy nie ma wszędzie jest tak samo. Wiem bo mam.
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 14, 2012, 08:05:41 am »
Szanowni koledzy,
dzięki za wszelkie komentarze i co by tu uporządkować pewne sprawy to powiem że:
1. Nie mam nawigacji.
2. Jedyne przyciski związane z "tym tematem" to: DEF (co zgodnie z instrukcją odpowiada za włączenie klimy i dmuchawy na maksa na przednią szybę) oraz przycisk grzania szyby tylnej. To wszystko w temacie przycisków związanych ze sterowaniem ogrzewania szyb.

Gdy wywołałem temat kilkoro kolegów wspominało że po podłączeniu szyby do instalacji przyciskiem, który włączy mi grzanie przedniej szyby jest przycisk DEF.
Jak widać włożenie przekaźnika nic nie dało - zero napięcia w instalacji.
Za radą kolegi luko_j looknę dziś na wszystkie bezpieczniki czy mam wszystkie.
Nie śmiem prosić kolegę luko_j ale gdybyś był tak uprzejmy i walnął dwie fotki swoich skrzynek to miałbym jakiś punkt odniesienia do tego co mam a co Ty masz w swoim kocie.
Poza tym męczy mnie to co napisał kolega Red October.... ciekawe to szczególnie w kontekście tego co pisze kolega luko_j , który nic nie wspomina o tym podłączaniu przekaźnika do sterowania szyby tylnej.
Ot mam zagadkę ...
Liczę na kolegów !!!!!!!!
Pozdrawiam
X-Type 2004, 2,0 D

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 14, 2012, 16:05:14 pm »
Sprawdź jeszcze te bezpieczniki
F4 komora silnika, F14 kabina po lifcie - przekaźnik grzałki tylnej szyby i lusterek 30A
F13 komora silnika, F15 po lifcie - podgrzewanie szyby przedniej prawej strony 30A
F15 komora silnika, F14 po lifcie - podgrzewanie szyby przedniej lewej strony 30A
R2 komora silnika, R6 po lifcie - przekaźnik podgrzewania przedniej szyby 70A
R19 kabina - przekaźnik podgrzewania tylnej szyby 40A
Grzałki przedniej szyby wyłączają się automatycznie po 3 minutach, a tylnej po 6.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2012, 16:58:09 pm wysłana przez Choina »
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 14, 2012, 17:04:06 pm »
Dziękuję bardzo Choina za informacje  :-thank
Teraz już mam pełną wykładnię dot, bezpieczników i przekaźników i mogę sprawdzić czego ewentualnie mi brakuje.
Chciałbym być ekspertem ale nie jestem i dlatego też uprzejmie proszę na tym forum o pomoc kolegów bardziej doświadczonych, z większą wiedzą za co za każdym razem uniżenie dziękuję !
Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli Choina pisząc o zapaleniu się samochodu ?
Wszak nie dokonuję partyzanckich przeróbek tylko staram się wykorzystać to w co fabryka auto wyposażyła, nie mam zamiaru jej poprawiać dokładając jakieś mocniejsze bezpieczniki itp. Skoro inni takich jaj nie mają to czego ja mam się obawiać ?
Chyba że moja wersja ewidentnie różni się czymś od innych x-sów  ?????? (np. inna, czytaj- słabsza instalacja) nie mam takiej wiedzy więc jeżeli tak jest to proszę kolegę Choinę o kilka słów wyjaśnienia za co jak zwykle bardzo dziękuję ! 
X-Type 2004, 2,0 D

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 14, 2012, 17:34:02 pm »
Chodzi mi o to, żeby podłączyć szybę pod istniejące przekaźniki, bezpieczniki, a jedynie impuls pobrać z przycisku.
Żeby nie zrobił ci elektryk tak, że szybę przednią połączy z tylną pod 1 bezpiecznik. Wtedy nie będzie żartów 90A pod bezpiecznik 30A.

Z doświadczenia wiem że szyba przednia oczyszcza się w kilka sekund, zamrożona 1-2 minuty i przednia szyba ma pierwszeństwo przed tylną. Jeśli przednia miałaby grzać tak samo długo jak tylna to ryzykujesz przepaleniem się drucików w niej.
Podłączenie pod DEFa też nie jest dobrym rozwiązaniem. Jak masz przykładowo ustawione 22'C AUTO to zauważ, że nawiew nie działa od momentu odpalenia auta. Działa dopiero po otwarciu zaworu, a zawór otwiera się jak po osiągnięciu jakieś tam temperatury. I pewnie dlatego u luko_j działa dopiero po 3 minutach. Nie jestem mechanikiem, ani elektrykiem i jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.
Najlepszym wyjściem było by kupić panel z 3 przyciskami DEF, vvvF, vvvR. 75 PLNów na alledrogo.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2012, 18:02:27 pm wysłana przez Choina »
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996