Autor Wątek: Ogrzewana przednia szyba  (Przeczytany 19845 razy)

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 14, 2012, 20:13:59 pm »
Sprawdziłem wszystkie wskazane bezpieczniki i przekaźniki (w komorze silnika i w kabinie) - moja skrzynka w komorze silnika wygląda identycznie jak na zdjęciu luko_j które zamieścił je w tym temacie (strona nr1 postu).
Jest wszystko i dalej jest kanał  :-cry  :-cry  :-cry
A już myślałem że to będzie takie proste ....
Choina - Twoje wyjaśnienie jest bardzo rzeczowe i mocno przekonywujące.
Za Twoją radą zastanawiam się serio nad kupnem panelu na alledrogo i trapi mnie tylko jedno pytanie: czy ten panel załatwi sprawę ? tzn czy aby nie okaże się np że brakuje mi jakiś przewodów lub Bóg wie czego jeszcze.
Łudzę się że ktoś mi coś podpowie.... może ktoś już ten temat przerabiał albo chociaż wymieniał ten panel.
Panowie  :-help   
X-Type 2004, 2,0 D

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 14, 2012, 23:18:06 pm »
Jutro porobię zdjęcia bezpieczników abyś mógł porównać. Co do tego zaworu od nawiewu to pisząc 3 minuty to tak na oko piszę bo z zegarkiem nie siedzę  ;). I dopiero jak się auto nagrzeje i wskazówka temperatury trochę się podniesie to zaskakuje ten zawór i leci powietrze na szybę. A def-em włącza mi się grzanie szyby i oczywiście w kilka sekund z pary a jak zmrożona to tak jak piszesz max 2 minuty. I widzę, że to od grzałki a nie od nawiewu bo tam gdzie są nitki to szyba jest czysta a tam gdzie się kończą to zaparowana/oszroniona. Ja nic nie przerabiałem żeby grzanie szyby działało. Oryginalnie szyba nie była grzana ale gość założył grzaną bo była gotowa instalacja. On też nic nie dorabiał.. tylko spieprzył montaż i grzała tylko moja część szyby (od kierowcy). Później po wymianie na nową szybę działa wszystko bez problemu. W innych x-ach bez F też koledzy mają grzanie pod def-em. W przypadku wersji bez navi może to nie działa z def-em tylko musi być F. Może warto spróbować wymienić skoro koszt niewielki. Ja poluję na taką wersję z F ale od razu z TV :-gwizd no i oczywiście w dobrej cenie :-hehe.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline sopel

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 115
  • W życiu nie ma nic bardziej stałego jak ZMIANY ;-)
Ogrzewanie szyby rozmrażanie DEF
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 13, 2012, 20:56:19 pm »
Witam serdecznie  :) W moim kotku przestał nagle działać  nawiew na przednią szybę DEF ! Pomóżcie czy to jakiś bezpiecznik ? Jeśli tak to który ? Z góry dziękuję !  ;)

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 13, 2012, 21:49:00 pm »
W sensie, że nie wieje na szybę czy w ogóle nie wieje? Jak naciśniesz def na zimnym silniku to nie włączy się nawiew na szybę tylko będzie ogólnie wiało. Dopiero jak wskazówka temp silnika się podniesie to możesz nacisnąć def i wtedy się załączy na szybę nawiew.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline sopel

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 115
  • W życiu nie ma nic bardziej stałego jak ZMIANY ;-)
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 14, 2012, 00:16:04 am »
W sensie, że nie wieje na szybę czy w ogóle nie wieje? Jak naciśniesz def na zimnym silniku to nie włączy się nawiew na szybę tylko będzie ogólnie wiało. Dopiero jak wskazówka temp silnika się podniesie to możesz nacisnąć def i wtedy się załączy na szybę nawiew.

Nie wieje wogóle ! >:(

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 14, 2012, 15:56:29 pm »
To trzeci temat od góry masz rozkład bezpieczników. W zależności którą masz skrzynkę z bezpiecznikami są obie podane ze zdjęciami. Odszukaj od wentylatora i sprawdź.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Artur G.

  • Gość
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 23, 2013, 09:32:48 am »
Podpinając sie  pod  temat przedniej szyby podgrzewanej, dziś rano jadąc  powolutku usłyszałem trzask,  w sekundzie  myślałem że  jakiś  kamień, sopel  spadł na dach ale  nie .... trzasnęła  przednia szyba ...  :-cry.
Jest sznyt poziomy, na wysokości wycieraczek, prawie na całej długości szyby, pękniecie wzięło sie wg mnie  od  małego odprysku który miałem na szybie już w chwili kupna samochodu (hmm, przecież  odprysk taki na  1-2 mm był "zabezpieczony  ??????)
Ale cóż  muszę  pomyśleć o  wymianie szyby na  nową z  grzaniem ... odwiedzę  którąś z firm  lubelskich ale  czy jest coś na co  zwrócić szczególną  uwagę przy zakupie, przy wymianie?
O co chodzi z sensorem o którym czytałem wyżej?
dzięki za  informacje

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 26, 2013, 18:47:07 pm »
Podpinając sie  pod  temat przedniej szyby podgrzewanej, dziś rano jadąc  powolutku usłyszałem trzask,  w sekundzie  myślałem że  jakiś  kamień, sopel  spadł na dach ale  nie .... trzasnęła  przednia szyba ...  :-cry.
Jest sznyt poziomy, na wysokości wycieraczek, prawie na całej długości szyby, pękniecie wzięło sie wg mnie  od  małego odprysku który miałem na szybie już w chwili kupna samochodu (hmm, przecież  odprysk taki na  1-2 mm był "zabezpieczony  ??????)

Miałe tak samo w Hondzie, jak kupowałem miała 3 takie odpryski, po 4 latach w zimę przy minus 15 włączyłem nawiew na szybę i wjechałem na krawężnik i pyk, pękła tak samo jak u ciebie... :D Następna wiadomość mnie rozwaliła, odwiedziłem kilka firm, żeby szybę znaleść i żadna nie pasowała, zawsze była albo dwa milimetry większa albo mniejsza albo bardziej wypukła, niestety jak mi powiedzieli, w polsce tej szyby nie dostanę... :/
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

Artur G.

  • Gość
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 26, 2013, 19:24:42 pm »
Obdzwoniłem kilka firm w Lublinie, wybrałem jedna solidną ... szyba sekurit, 910 zł.  z robocizną z tym że dopiero po  9 lutego 2013. (remanent  w hurtowni )
Ale w każdej firmie  do której dzwoniłem udzielano mi   informacji, ze są dostępne - sekurit, pilkington i ponoć dostępne są jakieś  chińszczyzny których nikt nie polecał.
Ogólnie ceny od 900 do 1200 zł. Oczywiście  ogrzewana, bez sensorów deszczu. Dam znać po wymianie, czy wszystko było ok.


lenar90

  • Gość
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 02, 2014, 00:44:19 am »
Hej ziomki, muszę odświeżyć temat bo sprawa ważna
chciałbym jakoś sprawdzić czy mam instalacje w swoim jagu do grzania przedniej szyby, problem szczególnie uciążliwy bo nie działa mi nawiew na przednią szybę, przeczytałem wątek o przycinającej się klapce i mam to w planach :) ale teraz nie o tym :) Przycisku nie mam,  mam tylko DEF na przednią i na tylną grzanie. Rok 2007 2.2 diesel, kierownica wielofunkcyjna ale tylko do radia - myślę że to może komuś dużo powiedzieć o wyposażeniu, mi niestety jeszcze nie :) Szyba nie oryginalna bo wklejona z 2003 roku a reszta jest z 2006. Jutro przekopię bezpieczniki. Zaintrygowało mnie to że może nie być przycisku do ogrzewania a instalacja jest :) jak mogę to sprawdzić bez wymontowywania szyby? VIN? Proszę o  pomoc bo  :-wstyd jechać Jagiem z mgłą na przedniej szybie :D tak to można Fiatem - który mi z resztą super służy :) i nie mam awersji do marki :)

Offline Racoon

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Kocham to forum
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 28, 2017, 21:45:40 pm »
Witam
Zakupiłem Jaguara X-type 2006 rok 2.2d, ma niestety uszkodzoną szybę czołową i podjąłem decyzje o wymianę szyby. Auto posiada instalacje pod ogrzewaną szybę i taka też szybę będę zamawiał, wątek przeczytałem jednak nie wiem gdzie kupić przekaźnik R6 którego mi brakuje, byłbym wdzięczny za podanie mi jego oznaczeń :-)

Pytanie numer 2: mam navi jednak nie mam na niej przycisku F do włączania szyby przedniej,jak doczytałem ogrzewanie będzie działało pod przyciskiem "def", czy gdybym kupił navi z przyciskiem F i zamienił, to przycisk F będzie działał  ? instalacja jest przystosowana ?

poniżej dodaje foto mojej skrzynki bezpieczników. (nie mogę znaleźć instrukcji za co odpowiadają przekaźniki na zdjęciach (mam tylko bezpieczniki) gdyby ktoś miał to również dzięki :-)
 
dziękuje za pomoc :-)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2017, 21:53:06 pm wysłana przez Racoon »