Autor Wątek: problem z zamkiem i "driver's door opern"  (Przeczytany 7983 razy)

ktr

  • Gość
Odp: problem z zamkiem i "driver's door opern"
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 18, 2011, 14:55:41 pm »
U mnie ludzie - pasażerowie goszczący w aucie zawsze mają problem z klamką - jakoś trudno im się otwiera drzwi pasażera. Te klamki to są trochę nie najlepsze, to fakt, ale muszę sprawdzić, czy moje (wszystkie) nie są czasem trochę podpsute:)

KratekPL

  • Gość
Odp: problem z zamkiem i "driver's door opern"
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 18, 2011, 23:05:23 pm »
co do klamki wewnętrznej... jak jade z jakąś dziewczyną to zawsze potem pyta mnie `czy jej nie chce wypuścić`  :-gwizd taki chyba urok tych klameczek naszych...

robertth

  • Gość
Odp: problem z zamkiem i "driver's door opern"
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 18, 2011, 23:09:28 pm »
co do klamki wewnętrznej... jak jade z jakąś dziewczyną to zawsze potem pyta mnie `czy jej nie chce wypuścić`  :-gwizd taki chyba urok tych klameczek naszych...

hehe, ciekawie też reagują osoby, które wsiadają pierwszy raz do auta i ruszam, wtedy klik, auto sie zamyka, a osoba ma takie  :o oczy...

Co do klamki zewnetrznej, to jest ona połączona mechanicznie z zamkiem, "drutem" o śr. ok. 2,5mm, który jest "załamany" w 2 miejscach.
Mogą być 2 przyczyny:
- zmiana tych kątów (drut z czasem się wygina), odległość między mocowaniami klamki i zamka zmniejsza się- wystarczy podgiąć drut rękoma, zwiększając kąty załamań, co spowoduje zwiększenie odległości mocowań
- mocowanie regulowane przy zamku "puściło"- należy je wymienić. Ale można również na stałe zamocować "pręt" do mocowania zamka (np. klej 2 składnikowy), a regulacji dokonać wygięciem "prętu"

Powodzenia  :-super
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2011, 23:13:23 pm wysłana przez robertth »

KratekPL

  • Gość
Odp: problem z zamkiem i "driver's door opern"
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 18, 2011, 23:26:37 pm »
myśle ze gdyby to była wina zamka to jakby zdechł to już na zawsze a tu raz działa raz nie, więc jak znajde chwile a problem bd sie powtarzał to rozbiorę drzwi i zobaczymy :) trzeba odrywać wygłuszenie zeby sie odstać do tego drutu ?

robertth

  • Gość
Odp: problem z zamkiem i "driver's door opern"
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 18, 2011, 23:36:29 pm »
trzeba odrywać wygłuszenie zeby sie odstać do tego drutu ?

Tak  :-\

KratekPL

  • Gość
Odp: problem z zamkiem i "driver's door opern"
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 18, 2011, 23:40:18 pm »
zastanawia mnie jeszcze to czemu tak naraz paru osobą się tak zaczęło dziać... wina dziadka mroza i wilgoci?

robertth

  • Gość
Odp: problem z zamkiem i "driver's door opern"
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 18, 2011, 23:49:41 pm »
zastanawia mnie jeszcze to czemu tak naraz paru osobą się tak zaczęło dziać... wina dziadka mroza i wilgoci?
Drut się wygina z czasem, natomiast niska temp. może spowodować osłabienie mocowania w zamku, staje się ono bardziej "kruche", jest z tworzywa sztucznego. Jest to tak jakby zacisk na nagwintowanym drucie.

KratekPL

  • Gość
Odp: problem z zamkiem i "driver's door opern"
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 22, 2011, 11:13:40 am »
i jak tam, naprawiły sie wam drzwi jak wrócił mróz? :)

zadek07

  • Gość
Odp: problem z zamkiem i "driver's door opern"
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 22, 2011, 16:19:56 pm »
U mnie pomogla wymiana zamka