Autor Wątek: problem z zamkiem i "driver's door opern"  (Przeczytany 7680 razy)

ktr

  • Gość
problem z zamkiem i "driver's door opern"
« dnia: Styczeń 06, 2011, 13:53:43 pm »
Wczoraj miałem dziwną sytuację. Odpaliłem auto po nocy i ruszyłem... Po przekroczeniu prędkości ok. 8 km/h auto spróbowało automatycznie zamknąć drzwi... które po sekundzie się otworzyły, zapalając oświetlenie na suficie i wyświetliło mi się "driver's door open" (o ile dobrze pamiętam). Sprawdziłem, że wszystkie drzwi są zamknięte dobrze więc jechałem dalej, ale cały czas miałem wyświetlony komunikat, oświetlenie na suficie zapalone, czerwona kontrolka zapalona.

Podczas jazdy auto jeszcze wielokrotnie próbowało samo zamykać zamki, które się od razu otwierały. Gdy sam próbowałem je zamknąć, także momentalnie się otwierały. Po zakończeniu jazdy, nie chciały się także zamknąć przy pomocy pilota, musiałem zamknąć drzwi wkładając kluczyk. Dziś tego problemu nie miałem, ale trochę się boję, że może się pojawić w najmniej spodziewanym momencie...

Czy ktoś miał coś takiego? O co może chodzić? Dane auta w stopce.

KratekPL

  • Gość
Odp: problem z zamkiem i "driver's door opern"
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2011, 14:11:28 pm »
a auto normalnie da sie zamknąć z pilota czy też wtedy wydaje mu sie że drzwi są otwarte ??

lysyyy

  • Gość
Odp: problem z zamkiem i "driver's door opern"
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2011, 14:44:55 pm »
Może to być przymarznięty któryś zamek - mogła dostać się wilgoć. Zachowanie to jest typowe, jeśli centralny dostaje sygnał, że któregoś zamka nie dało się zamknąć. Mogą to być nie domknie te drzwi, niedomknięta klapa bagażnika lub nawet klapka wlewu paliwa - tam w sumie najszybciej może być śnieg i lód. Sprawdź najpierw klapkę wlewu, potem Klapę bagażnika, a potem po kolei sprawdź, czy można ręcznie wcisnąć korek w każdych drzwiach.

KratekPL

  • Gość
Odp: problem z zamkiem i "driver's door opern"
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2011, 16:37:18 pm »
`driver`s door open` sugeruje ze problem jest z drzwiami kierowcy `lysyyy` wiec myslisz ze trzeba szukać gdzie indziej niż własnie przy tych drzwiach? :)

lysyyy

  • Gość
Odp: problem z zamkiem i "driver's door opern"
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2011, 17:08:12 pm »
wyświetliło mi się "driver's door open" (o ile dobrze pamiętam)

Kolega nie jest pewny, co dokładnie wyświetliło, więc napisałem o całościowym sprawdzeniu...
No ale jeśli masz jakieś doświadczenie z tym, to czekamy na sugestie...

askom

  • Gość
Odp: problem z zamkiem i "driver's door opern"
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2011, 23:32:08 pm »
 TEN KOMUNIKAT DOTYCZY TEZ TYLNEJ KLAPY BAGAZNIKA

  ale jesli to nie zadne z 5 drzwi ( kombi ) czy tez 4 ( sedan )    to pewnie dziadek mróz cos popsuł przy centralce czy siłowniku w którys z zamarznietych drzwi  :)

ktr

  • Gość
Odp: problem z zamkiem i "driver's door opern"
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2011, 11:40:14 am »
Też stawiam na dziadka mroza, przez ostatnie dni nie miałem takich przygód, zapewne przez wzrost temperatury. Jak można się przed tym bronić? Przecież nie może być tak, że tylko przyjdzie mróż i auto już ma takie problemy...

zadek07

  • Gość
Odp: problem z zamkiem i "driver's door opern"
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2011, 07:55:51 am »
A mi sie zepsul zamek drzwi prawych, raz zamyka raz otwiera, jak mu sie podoba. Moj znajomy ma to samo.

Godan

  • Gość
Odp: problem z zamkiem i "driver's door opern"
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2011, 22:02:18 pm »
Ja stawiam na parę : wilgoć + mróz. W ostateczności jeden z siłowników, ale raczej wilgoć.

Rastafara

  • Gość
Odp: problem z zamkiem i "driver's door opern"
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 16, 2011, 19:56:43 pm »
A mnie pomoglo na ta dolegliwosc otwarcie i zamkniecie auta z kluczyka ... :-yipee

KratekPL

  • Gość
Odp: problem z zamkiem i "driver's door opern"
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 18, 2011, 00:40:53 am »
hehehe i po tym temacie teraz moj kociak ma problem z prawymi drzwiami pasażera, trzeba pociągnąć wysoko i mocno klamką żeby je otworzyć... :(:(:(

zadek07

  • Gość
Odp: problem z zamkiem i "driver's door opern"
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 18, 2011, 08:22:32 am »
hehehe i po tym temacie teraz moj kociak ma problem z prawymi drzwiami pasażera, trzeba pociągnąć wysoko i mocno klamką żeby je otworzyć... :(:(:(

Z czasem ci sie wogole zablokuja i wogole nie bedziesz umial ich otworzyc az mu sie potem odwidzi i sam je odblokuje. mam to samo, jeszcze nie szukalem przyczyny bo nie mialem czasu lecz wydaje mi sie winna jest tu elektronika a nie sam zamek

KratekPL

  • Gość
Odp: problem z zamkiem i "driver's door opern"
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 18, 2011, 10:57:59 am »
myslisz ze elektronika? hmm no nie wiem ale pierwszy raz zrobilo sie tak teraz po tych odwilżach jak przymroziło trochę wiec wilgoć i mróz pomogły... od środka otwierają sie normalnie wiec to sugeruje ze raczej nie elektronika, tzn tak mi sie zdaje... Tez za bardzo czasu teraz na to nie mam ale przyczyne trzeba będzie znaleźć koniecznie

ktr

  • Gość
Odp: problem z zamkiem i "driver's door opern"
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 18, 2011, 13:31:01 pm »
U mnie tez od kilku dni drzwi kierowcy kiepsko otwierają się od zewnątrz - klamkę jak się ciągnie normalnie to się nie otworzą, trzeba ją otwierać ciągnąc do góry, jakby pionowo - wtedy się otwierają. Wygląda to jakby sprawa mechaniczna, może jakieś linki, czy coś? Może w przyszłym tygodniu podjadę z tym do mechanika.

KratekPL

  • Gość
Odp: problem z zamkiem i "driver's door opern"
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 18, 2011, 14:30:21 pm »
dokładnie ktr mamy takie same objawy... daj znać co Ci gościu powie... Tydzien temu mialem podobny problem w passacie b6, klamka zewnętrzna przestała otwierać drzwi i tez jest to usterka która sama robi sie nie wiadomo kiedy i sama sie usuwa ( tam po prostu trzeba pozamykać i pootwierać drzwi z otwartą szybą najlepiej i sama zaskakuje )